Gra piłkarska czwarta liga - weekend 29-30 sierpnia [SPRAWDŹ WYNIKI I TABELĘ]

PK, JKM, PW
W weekend 29-30 sierpnia odbędą się mecze w świętokrzyskiej, piłkarskiej czwartej lidze. Sprawdź wyniki i tabelę.

Wierna Małogoszcz - TS 1946 Nida Pińczów 5:1 (4:0).RELACJA, VIDEO I ZDJĘCIA Z MECZU WIERNA - NIDA TUTAJ

ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW Z MECZU WIERNA - NIDA

Alit Ożarów - Spartakus Daleszyce 0:0.
Alit: Żytniewski – Bednarz, Tomasik, Kolbusz, Kosno – Marut (75 Plichta), Sorbian (81 Kiljański), Kamiński, Łokieć – Stępień (60 Poński), Piechniak.
Spartakus: Krążek – Ostrowski, Kaleta, Cielibała, Guz – Patryk Raczyński (61 Brożyna), Jeziorski, Wołowiec, Żądło – Górski, Maciejski (78 Wychowaniec).

- Bardzo wyrównany mecz, z gatunku takich, kto strzeli pierwszy to wygrywa. Na pewno fajnie się to widowisko oglądało – przyznał Paweł Rybus, trener Alitu.

- Mieliśmy dwie poprzeczki, trzy, cztery sytuacje. Alit nas nie zaskoczył, też miał swoje okazje, a ja się cieszę, że przez dłuższy czas prowadziliśmy grę – powiedział Krzysztof Trela, szkoleniowiec Spartakusa.

Łysica Bodzentyn – GKS Rudki 2:0 (2:0)
Bramki: Mirosław Kalista 26, 37 z karnego.
Łysica: Wróblewski – Szyszka, Garbacz, Suwara, Drabik – Uciński, Wojton, Spadło, Mikos (86 Zalewski) – Kalista (80 Grudzień), Michta (83 Koprowski).
GKS: Rafalski – Nawrot (65 Kita), Stefański, Szymoniak, Broniś – Jedlikowski, B. Wiecha (46 D. Sito), Dawidowicz (46 Skrzypek), Hajduk (46 Maniara), Stachura (65 Kowalski) – K. Wiecha

Obie bramki strzelił Mirosław Kalista. Pierwszą strzelił po prostopadłym podaniu Szymona Michty. W drugim przypadku pewnie wykonał jedenastkę za faul na Kamilu Ucińskim. – To była ciężka walka z dobrze zorganizowanym i wybieganym zespołem. O naszym zwycięstwie zadecydowały indywidualności – podsumował Piotr Gadecki, który zaskakuje swoimi wynikami kolegów po fachu.

– Dopiero po przerwie w naszej grze się zmieniło, w pierwszej zabrakło nam… zaangażowania. Z takim podejściem jak w pierwszej połowie nie mamy czego szukać – stwierdził zdenerwowany trener gości, Paweł Jaworek. Przyjezdni uważają, że Łysicy za faul na Ucińskim należał się nie karny, tylko wolny.

GKS Nowiny - Naprzód Jędrzejów 5:1 (1:1). RELACJA, DUŻO ZDJĘĆ I VIDEO Z MECZU TUTAJ.
Zobacz ZDJĘCIA kibiców z meczu GKS Nowiny - Naprzód Jędrzejów

Moravia Morawica - Orlicz Suchedniów 3:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Młynarczyk 60, 70, Rostyslav Pryjmak 85 – Karol Świtowski 90.
Moravia: Kubicki – Wysocki, Mateusz Zawadzki, Pryjmak, Miszczyk (65 Rabiej), Gilewski (75 W. Młynarczyk), B. Młynarczyk, Ł. Zawadzki, Woś, K. Kubicki, Michał Zawadzki.
Orlicz: Ubysz - Kołomański (77 K. Tumulec), Cedro, Solnica, Paprocki (68 Staszewski), Bujak (46 Boleń), M. Tumulec, Świtowski, Piotrowski (54 Kokosza), Supierz, Chrzanowski.

Więcej o meczu: Moravia Morawica - Orlicz Suchedniów

Neptun Końskie - Lubrzanka Kajetanów 3:2 (1:2).
Bramki: Paweł Markowicz 35 z karnego, Adrian Maciejewski 60, Karol Armata 75 - Albert Zajęcki 21, Tomasz Gaj 35.
- Przy prowadzeniu gości 2:0 czerwoną kartkę dostał nasz zawodnik, Krzysztof Słaby. Ale o dziwo w dziesięciu graliśmy lepiej, niż w jedenastu. Zepchnęliśmy Lubrzankę do obrony, a sami umiejętnie się broniliśmy, graliśmy też z kontry - mówił trener Neptuna, Jarosław Komisarski.

- Prowadziliśmy 2:0 i zgłupieliśmy. Mieliśmy potem sytuację na 3:1 i w końcówce dwie na 3:3, ale ich nie wykorzystaliśmy - mówił trener Lubrzanki, Jacek Pawlik.

AKS 1947 Busko-Zdrój - Czarni Połaniec 2:4 (0:1).
Bramki: Mateusz Janiec 77, Piotr Gardynik 81 - Adrian Gębalski 25, Kamil Hut 56, Damian Skiba 84, 86.
Długo zanosiło się na łatwe zwycięstwo lidera, ale w końcówce meczu AKS nieoczekiwanie wyrównał na 2:2. Damianowi Skibie z Czarnych wystarczyło jednak czasu, żeby zdobyć dwa gole.

OKS Opatów - Olimpia Pogoń Staszów 1:3 (1:0).
Bramki: Mikołaj Jasiński 45+1 - Krystian Rzepa 53, 55, 62.

W pierwszej połowie lekka przewagę mieli gospodarze. - Straciliśmy gola w dodanym do pierwszej połowy czasie i to zmobilizowało drużynę, która wyszła z szatni z chęcią szybkiego odrobienia strat. Udało się to bardzo szybko, bo w ciągu dziesięciu minut, a wszystkie gole zdobył Krystian Rzepa - mówił Jacek Kuranty, trener gości.

Hetman Włoszczowa - Partyzant Radoszyce 3:3 (1:0).
Bramki: Łukasz Orzeł 15, Łukasz Oduliński 52, Tomasz Matuszewski 62 - Przemysław Winckowicz 65 z karnego, Karol Nieszporek 72, Paweł Laskowski 85.

- W naszej sytuacji każdy punkt jest bardzo cenny. Cieszę się, że zaczęliśmy strzelać bramki i że nasz młody zespół dwa razy się podnosił po tym, jak przegrywał - mówi trener Partyzanta, Jan Luzar.

Granat Skarżysko-Kamienna - Star Starachowice 2:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Sot 13, 32 - Mariusz Fabjański 80 z karnego.
Granat: Sieczka - Gwóźdź, Kędra, Bednarski, Papros, Krzymieński (90+2 Głowaczewski), Kołodziejczyk, Bartosiak, Dudzik, Gurski (75 Gładyś), Sot.
Star: Dziułka - Błaszczyk, Gębura, Nowocień, Fabjański, Marzec, Kidoń (58 Markiewicz), Gołyski (74 F. Anduła), Błażejewski (46 Płatek), Kosztowniak (58 Hamera), Śmigielski.

Zobacz zdjęcia z meczu: Granat Skarżysko-Kamienna – Star Starachowice 2:1

Po pięciu porażkach z rzędu Granat wreszcie odniósł zwycięstwo. Była to druga wygrana zespołu w tym sezonie, a pierwsza pod wodzą Marcina Kołodziejczyka. W pierwszej połowie skarżyszczanie dominowali na boisku. W drugiej połowie, gdy zawodnicy Granatu opadli z sił, co jest bolączką drużyny w tym sezonie, Star doszedł do głosu, ale zdołał zdobyć tylko jednego gola. Mecz oglądała rekordowa w ostatnim czasie liczba kibiców, około 400 osób, w tym młodzi piłkarze skarżyskiego klubu.

Dwa gole dla Granatu strzelił Bartosz Sot, który przed sezonem przyszedł ze Staru. – Mecze przeciwko byłemu zespołowi to zawsze podwójna motywacja, żeby pokazać, że człowiek jest jednak coś wart. Dziś piłka mnie szukała, drużyna też dała z siebie wszystko. Zagraliśmy konsekwentnie do końca i wreszcie wymarzone trzy punkty zostały w Skarżysku – powiedział napastnik.

20. OKS Opatów 7 2 5-18
1. miejsce - awans do 3. ligi, 18.-20. miejsce - spadek do klasy okręgowej.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: