Gra piłkarska świętokrzyska klasa okręgowa. Sprawdź WYNIKI

Star Starachowice wygrał ze Świtem Ćmielów 1:0.
Star Starachowice wygrał ze Świtem Ćmielów 1:0. Fot. Archiwum klubu
W weekend gra piłkarska świętokrzyska klasa okręgowa. Sprawdź wyniki.

Stal Kunów - Bucovia Bukowa 2:0 (0:0)
Bramki: Marcin Dynarek 78, Adam Witek 80.
Stal: M. Kania - K. Ronduda, Dębniak, Cholewiński (63. Rdzanek), Kaczor (78. Molęda) - K. Kowalski, Dynarek, Ł. Ronduda (46. R. Kowalski), A. Witek - Kijanka, Krzemiński.
-Ciężki mecz. W pierwszej połowie obie drużyny miały sytuacje do strzelenia goli, ale brakowało skuteczności. Po przerwie uzyskaliśmy przewagę i dwie okazje zamieniliśmy na bramki. Bardzo cieszymy się z trzech punktów - powiedział Marcin Dynarek, grający trener.
Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu Konrada Kijanki z rzutu rożnego i strzale głową Marcina Dynarka. W 80 minucie Adam Witek dobił strzał Roberta Krzemińskiego i ustalił wynik spotkania.

Star Starachowice - Świt Ćmielów 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Kania 37.
Star: Bzymek - Nowocień (76. Kosztowniak), Gębura, Kania, Chodniewicz (85. Sokół) - Wójtowicz (65. Senderowski), Stachura, Gołyski (65. Anduła), Horna, Kidoń (75. Drabik) - Fabjański.
Świt: Lipka – Ł. Cebula, Czuba, Cichocki (70. Garbala), A. Mularski – Sito (70. Kaczmarczyk), Michałowski, Kotwa, Kiliański – Mazepa, Czerpak.
-W pierwszej połowie mogliśmy już rozstrzygnąć losy meczu. Mieliśmy poprzeczkę, kilka sytuacji sam na sam. jedyna bramka padła w 37 minucie, strzałem głową zdobył ją Jakub Kania. W sumie zasłużone zwycięstwo, byliśmy lepsi - powiedział Emil Krzemiński, prezes Staru.
-Trudny przeciwnik. W pierwszej połowie mieliśmy sporo sytuacji do tego, żeby podwyższyć wynik. Trudno się grało, bo Świt był dobrze ustawiony w defensywie, ciężko było się przebić przez jego skomasowaną obronę. Pochwały należą się moim zawodnikom, za to, że wygrali, bo najtrudniej jest utrzymać wynik 1:0. W 90 minucie mieliśmy jeszcze wyborną okazję, żeby zdobyć drugą bramkę. Sam na sam był Maciej Horna, ale bramkarz gości był górą w tym pojedynku - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.
-Pozytywnie oceniam ten mecz, jestem zadowolony z gry zespołu. Szkoda tylko, że nie udało się zdobyć przynajmniej punktu, bo były okazje do zdobycia bramki. Na tle mocnego rywala pokazaliśmy się z dobrej strony - powiedział Michał Kotwa, grający trener Świtu.

LZS Samborzec - Piaskowianka Piaski 0:1 (0:1)
Bramka: Rafał Krzysztofik 38.
Piaskowianka: Zimny - Pałgan, Butenko, Woliński (75. Gołębiowski) - Szymański (85. Marcin Marek), Kośmider (65. Baran), Szmalec, Koprowski, Gajos - Krzysztofik, Stępień (88. Sieracki).
W pierwszym zespole Piaskowianki zadebiutował 15-letni wychowanek klubu - Marcin Marek i pokazał się z dobrej strony.

GKS Rudki - Zenit Chmielnik 2:1 (1:0)Bramki: dla GKS Tomasz Lipski 27, 73.
GKS: H. Kowalski - Ł. Kowalski, Borowiec, Gawlik, D. Dawidowicz - Broniś (75. Zieja), Gryz, B. Wiecha (80. Świstak), K. Wiecha (72. Michta) - Lipski.

OKS Opatów - Sparta Kazimierza Wielka 2:3 (0:1)
Bramki: Jakub Łowicki 73 z karnego, 90+2 Michał Sidor - Kamil Jeleń 40, 70, Michał Kowalski 73
OKS: Dulny - Sidor, Łowicki, Jasiński, Karek - Bilski (58. Librowski), Kroczek (46. Orłowski), Szewczyk (46. Ciak), Bandosz (80. Kostrzewa) - Łabuz (74. Stępień), Frańczak.

Nidzianka Bieliny - Orlicz Suchedniów 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Solnica 72, Michał Stawiak 86.
Orlicz: Ubysz - Olszewski, Jarząb (46. Bator), Tacij, Niewczas (68. Stawiak) - Skarbek (46. Staszewski), Solnica, Boleń, Świtowski, Kokosza (83. Tumulec) - Grzejszczyk (65. Kita).
-Cieszy wynik. Gratulacje dla moich chłopców, że nie stracili chłodnych głów i zrealizowali założenia taktyczne. Strzelenie bramek było kwestią czasu. Takie zwycięstwo jak dziś kształtuje charakter drużyny - powiedział Mariusz Arczewski, trener Orlicza, były szkoleniowiec Nidzianki. Dlatego było to spotkanie z podtekstami.

Astra Piekoszów - Piast Stopnica 0:2 (0:1)
Bramki: Adrian Jankoski 8, Piotr Kamiński 88.
Piast: Śliski - Waryło, Rajca, Guła, Plewa - Jędo (70. Bracisiewicz), Jankoski, Machniak, Pitkiewicz (90. Majka) - Kamiński, Jędrocha (65. Tłuścik).
-Ciężkie boisko, dlatego trzy punkty zdobyte na takim terenie na pewno cieszą - powiedział Sławomir Skiba, trener Piasta.

Moravia Morawica - Sparta Dwikozy 1:3 (1:2)
Bramki: Dawid Wójcik 44 - Michał Kułaga 10, 33, Kamil Guściora 52.
Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Kundera (46. A. Terech), Świderski, Kozak - B. Młynarczyk (83. J. Terech), K. Kubicki, Sołtys (46. M. Zawadzki), Chrabąszcz - W. Młynarczyk, Wójcik.
Sparta: Saracen - Guściora, Prarat, Chorab (70. Lebida), Rębisz - Rutyna (85. Cieśla), Spyra, Rosowicz, Kułaga - Koczwara, M. Majewski (23. P. Majewski).
- Spotkanie dobrze nam się ułożyło, szybko zdobyliśmy bramkę. W 15 minucie Bartłomiej Saracen obronił rzut karny i to otworzyło nam możliwości lepszego grania, bo zawodnicy złapali wiatr żagle. Bramka do szatni zaciągnęła nam hamulec ręczny, ale po przerwie szybko strzeliliśmy gola i kontrolowaliśmy to spotkanie - powiedział Rafał Oleniacz, trener Sparty.