Gra piłkarska świętokrzyska klasa okręgowa [WYNIKI]

dor, mir
W weekend odbędą się mecze piłkarskiej świętokrzyskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki.

Świt Ćmielów - Bucovia Bukowa 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Kiljański 30.
Świt: Lipka - Sarna, Cichocki, Garbala, Mularski - Sito, Kotwa (70. Kamiński), Rubakow (85. Michałowski), Kiljański - Mazepa (80. Skwara), Czerpak.
-Pozytywnie oceniam to spotkanie. Zagraliśmy dobry mecz. Wygraliśmy 1:0, ale zwycięstwo mogło być wyższe, bo były ku temu okazje - powiedział Michał Kotwa, grający trener Świtu.

Nidzianka Bieliny - Piaskowianka Piaski 1:3 (1:2)
Bramki: dla Piaskowianki Patryk Kośmider 32, Rafał Krzysztofik 37, Krzysztof Szymański 78.
Piaskowianka: Zimny - Koprowski, Butenko, Pałgan, Gajos - Kośmider (65. Marek), Szmalec, Stępień (86. Sieracki), Szymański (80. Gołębiowski)- Krzysztofik, Woliński (69. Rogala).
To druga wyjazdowa wygrana Piaskowianki w tym sezonie. - Zasłużone zwycięstwo. W końcu była dobra skuteczność, mieliśmy mecz pod kontrolą i cieszymy się z trzech punktów - powiedział Michał Rogala, grający trener Piaskowianki.

Stal Kunów - OKS Opatów 0:1 (0:0)
Bramka: Kacper Librowski 81.

Astra Piekoszów - LZS Samborzec 0:0

Moravia Morawica - Zenit Chmielnik 2:1 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Młynarczyk 6, Michał Zawadzki 75 z karnego – Dawid Kawiński 30.

Sparta Dwikozy - Sparta Kazimierza Wielka 1:0 (1:0)
Bramka: Damian Prarat 7 karnego.
Sparta D.: Saracen - Spyra, Guściora, Rosowicz, Prarat - Rębisz, Siudak (89. Cieśla), Kułaga (65. D. Kiliański), Mazur (65. Drożdżal), Koczwara (70. P. Majewski) - M. Majewski (73. Bidas).
Sparta KW: Kwiatkowski - Fakowski, Wieczorek (70. Kądzielski), Morsztyn, Mariusz Adamczyk - Grochalski, P. Mocherek, T. Mocherek, Jeleń, Adamski - Wołowski.
Decydująca dla losów spotkania okazała się 7 minuta. Na bramkę gości uderzał Michał Kułaga, piłka odbiła się od ręki jednego z zawodników i arbiter podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Damian Prarat.
-Ciężki mecz, ale po ostatnich trzech remisach zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Na pewno ta wygrana pozytywnie wpłynie na zespół - powiedział Rafał Oleniacz, trener Sparty Dwikozy.
-Bardzo wyrównane spotkanie. W drugiej połowie - w mojej ocenie - przejęliśmy inicjatywę, jednak nie potrafiliśmy tego udokumentować bramką. Zagraliśmy dużo lepiej niż ostatnio z Moravią. Jestem zadowolony z postawy zespołu, bo zagrał bardzo ambitnie. Musimy popracować nad skutecznością - powiedział Andrzej Sender, trener Sparty Kazimierza Wielka.

Piast Stopnica - Orlicz Suchedniów 0:2 (0:1)
Bramki: Piotr Solnica 8, Piotr Grzejszczyk 80.
Orlicz: Boszczyk – Boleń (72. Olszewski), Kita, Tumulec (67. Grzejszczyk), Bator (60. Jarząb) - Niewczas, Stawiak, Solnica (80. Sikora), Tacij - Staszewski, Skarbek (60. Świtowski).
Orlicz szybko, bo już w 8. minucie zdobył prowadzenie, które udało się utrzymać przez całe spotkanie mimo starań Piasta. W końcówce wynik ustalił Piotr Grzejszczyk. Po tym meczu Orlicz Suchedniów umocnił się na drugim miejscu w tabeli.
Wygrana na trudnym terenie to, zdaniem trenera Orlicza Mariusza Arczewskiego, efekt realizacji założeń taktycznych. Cieszymy się z trzech punktów. To efekt naszej dobrej dyspozycji i konsekwentnej realizacji zadań taktycznych. Umacniamy się na drugim miejscu, ale nie patrzymy na Star, patrzymy na siebie – powiedział.

Star Starachowice - GKS Rudki 1:1 (0:0)
Bramki: Maciej Horna 90 - Piotr Maniara 53.
Star: Bzymek - Kosztowniak (60. Drabik), Gębura, Kania, Chodniewicz (80. Sokół) - Stachura, Nowocień, Gołyski (70. Niewczas), Kidoń, Horna - Fabjański.
GKS: H. Kowalski - D. Dawidowicz, Ł. Kowalski, Gawlik, Broniś - B. Wiecha, Maniara (72. R. Dawidowicz), Gryz (80. Bednarski), D. Kowalski (77. Treska) - Lipski (85. Zieja), Michta (62. K. Wiecha).
-Natrafiliśmy na dobrego przeciwnika, poza tym mieliśmy słabszy dzień. Ciężko szło nam konstruowanie akcji. Szacunek, że mimo to zdołaliśmy odwrócić losy spotkania. Z przekroju całego meczu zespół z Rudek był odrobinę lepszy. Od 70 minuty stracił na siłach i przejęliśmy inicjatywę. Zostaliśmy nagrodzeni za upór. Tak buduje się charakter zespół. W końcówce wyszarpaliśmy remis, który też jest ważny - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.