Gra piłkarska trzecia liga. 11-12. 09 2021. Zobacz wyniki i tabelę

Gra piłkarska trzecia liga. 11-12. 09 2021.
Gra piłkarska trzecia liga. 11-12. 09 2021. Archiwum
Gra piłkarska trzecia liga. 11-12. 09 2021. Zobacz wyniki i tabelę.

Czarni Połaniec - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (0:2)
Bramki: Igor Woś 54, Adrian Gębalski 85 z karnego - Michał Nawrot 12, Oskar Majda 14.
Czarni: Siryk – Bakowski, Bażant, Misztal, Gębalski, Hul (46. Ferens), Smoleń (46. Woś), Banik (87. Bawor), Wątróbski, Krępa (90. Kron) - Kramarz (57. Mazurek).
KSZO 1929: Lipiec – Głaz, Sylwestrzak, Camargo, Brągiel – Kuzior (73. Szela), Majda, Gałecki (89. Zając), Persona – Nawrot, Gruchała-Węsierski (64. Smykowski).
Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).
Żółte kartki: Ferens, Bawor (Czarni) – Kuzior, Nawrot, Sylwestrzak (KSZO 1929).

Piłkarze KSZO 1929 prowadzeni przez Rafała Wójcika mieli wymarzony początek meczu. Po kwadransie prowadzili 2:0 i wydawało się, że będą już kontrolować to spotkanie. W 12 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Nawrot. Po jego zagraniu piłka przeszła po rękach bramkarza Czarnych i wpadła do bramki. Drugą bramkę zdobył Oskar Majda uderzeniem z około sześciu metrów, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Dawid Gruchała-Węsierski.

Na drugą połowę trener Czarnych Grzegorz Wcisło desygnował do gry Piotra Ferenca i Igora Wosia. Trzeba przyznać, że te zmiany wprowadziły sporo ożywienia do gry gospodarzy. Zespół z Połańca w 54 minucie zdobył kontaktowego gola, po rozegraniu rzutu wolnego, a jego autorem był właśnie Igor Woś . W 80 minucie bliski wyrównania był Adrian Gębalski, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Wreszcie w 83 minucie Radosław Sylwestrzak sfaulował w polu karnym Michała Banika. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił Adrian Gębalski.

-W tym meczu były dwie różne połowy. Pierwsza dla KSZO, druga dla nas. Można powiedzieć, że sami strzeliliśmy sobie pierwszego gola, chwilę później KSZO podwyższył na 2:0. Po przerwie graliśmy dużo lepiej. Jak to w Połańcu bywa, w końcówce była duża dramaturgia. Brawa dla drużyny, bo po raz kolejny pokazała charakter. Cieszy to, że doprowadziliśmy do remisu. Szanujemy każdy punkt - powiedział Mateusz Sobierajski, kierownik drużyny Czarnych.

Wisłoka Dębica - Podhale Nowy Targ 2:6 (1:2)
Bramki: Damian Łanucha 18, Kamil Matofij 79 - Patryk Serafin 33, 51, Grzegorz Płatek 44, Damian Lepiarz 55, Olaf Nowak 74, Łukasz Furtak 83.

Siarka Tarnobrzeg - Korona Rzeszów 2:2 (0:2)
Bramki: Ivan Agudo 58, Marcin Stefanik 85 z karnego - Mateusz Jędryas 34, Damian Karwacki 44.

ŁKS Probudex Łagów – Wisła Sandomierz 2:1 (0:1)
Bramki: Artur Piróg 62, 75 - Szymon Rak 2.
ŁKS: Banach – Mamełka (46 Dani Jodar), Wilk, Rogala – Cichocki, Mydlarz, Gierczak (46 Urbański), Stelmach, Urban – Ozimek (73 Kapsa), Amarildo (61 Piróg).
Wisła: Borusiński – Kuliga (17 Wiśniewski), Serek, Dwórzyński, Jarosz – D. Partyka (77 Bednarz), Janik, Kudriawcew, Rak- Stańczyk (63 Bełczowski), Mażysz (63 Handzlik).
Żółte kartki: Stelmach, Mydlarz, Banach, Cichocki, Pietrzykowski (trener) – Mażysz, Kuliga, Jarosz. Pacholarz (trener)
Sędziował: Adam Jamka (Kielce).

Gospodarze czuli się bardzo pewnie wychodząc na boisko i już na początku spotkał ich zimny prysznic, bo gola strzelił Szymon Rak. Potem sam na sam z Hubertem Banachem wyszedł Mateusz Stańczyk, ale piłka po jego strzale przeszła obok słupka. Goście w pierwszej połowie wyglądali znacznie lepiej, grali agresywnie i powinni prowadzić wyżej niż różnicą jednego gola, m.in. Kudriawcew obił w 34 minucie poprzeczkę. W ŁKS dobrą okazję zmarnował Amarildo (8 minuta – nie trafił w bramkę), groźnie z dystansu strzelał też Mateusz Ozimek. W drugiej połowie piłkę meczową w 56 minucie miał Mażysz, ale mając przed sobą golkipera poślizgnął się i stracił szansę. Losy potyczki rozstrzygnął Artur Piróg, który zastąpił Amarildo i po 10 sekundach przebywania na boisku doprowadził do remisu 1:1. Potem mistrz Polski juniorów 2019 z Koroną Kielce pokazał klasę i w 75 minucie po wspaniałym przyjęciu futbolówki popisał się precyzyjnym strzałem. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, a w nerwowej końcówce mnóstwo było fauli, przepychanek. Łagów pokazał moc, bo wygrał mecz, w którym długo mu nie szło. Pietrzykowski wyciągnął jednak asa z rękawa, bo pod jego skrzydłami Piróg odzyskał radość z gry w piłkę i zaczął biegać, a co najważniejsze strzela gola. Spotkanie oglądał główny sponsor klubu – Wojciech Duda, szef firmy Probudex Łagów V, który przeżywał wraz z kibicami ogromne emocje

Cracovia II Kraków - Stal Stalowa Wola 4:0 (1:0)
Bramki: Michał Wiśniewski 41, Filip Piszczek 67, Jakub Myszor 69, 86.

Chełmianka Chełm - Podlasie Biała Podlaska 2:2 (1:1)

Orlęta Radzyń Podlaski - Avia Świdnik 3:2 (2:2)

Sokół Sieniawa - Unia Tarnów 1:0 (0:0)

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:2 (2:0)

1. Siarka Tarnobrzeg 8 20 22-8
2. ŁKS Probudex Łagów 8 18 18-9