Gra świętokrzyska piłkarska czwarta liga [WYNIKI]

WŁ, dor
W weekend odbędą się mecze świętokrzyskiej, piłkarskiej czwartej ligi. Niektóre mecze mogą zostać odwołane ze względu na zalanie boisk. Sprawdź, gdzie grają i jakie były wyniki.

Neptun Końskie - Unia Sędziszów 2:2 (2:2)
Bramki: Piotr Gardynik 24, Łukasz Jamróz 45 - Tomasz Kita 8 z karnego, Wojciech Zapalski 36.
Neptun: Herda - Dutkiewicz, Maciejewski, Szymoniak, Skalski, Gardynik (59 Piwowar), Zacharski, Armata, Płyta (83 Pilarski), Pach (15 Sroka), Jamróz (73 Broniewski).
Unia: Pawlikowski - A. Bratek (65 Pańtak), Kita, Winiarski, K. Bratek, Zapalski, Żebrowski (84 Słoka), Ślęzak, Papaj, Rejowski, Nartowski (76 Gacek).

W 8 minucie za faul na Tomaszu Nartowskim, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Tomasz Kita. Podopieczni trenera Waldemara Szpiegi wyrównali za sprawą Piotra Gardynika. W 30 minucie za faul na Wojciechu Zapalskim, arbiter podyktował drugi rzut karny. Tym razem strzał Tomasza Kity obronił bramkarz gospodarzy Łukasz Herda. Za kilka minut jednak podopieczni trenerów Krystiana Rokickiego i Tomasza Gardiewa, piłkarze Unii wyszli ponownie na prowadzenie. Wojciech Zapalski nie dał żadnych szans koneckiemu golkiperowi. Gdy wydawało się, że sędziszowska drużyna zejdzie do szatni z prowadzeniem, Łukasz Jamróz wyrównał na 2:2. Sporo emocji było w samej końcówce meczu. W 90 minucie, sędzia podyktował rzut karny, ale tym razem dla gospodarzy. Strzał Mateusza Zacharskiego obronił Tomasz Pawlikowski. Bardzo ambitnie grający goście mogli też ten mecz wygrać. Konrad Papaj nie wykorzystał bardzo dobrej sytuacji bramkowej. Jego strzał obronił Łukasz Herda.
- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. Powinniśmy wygrać 4:2 - mówił po meczu, Tomasz Gardiew, trener Unii.

GKS Nowiny - Partyzant Radoszyce 3:1 (3:0)
Bramki: Jakub Olearczyk 6, 44, Bartosz Papka 19 - Kuba Kos 51.
Nowiny: Mech - Boszczyk (80 Sołtysiak), Stefański, Ślefarski, Hińcza (65 Cichoń), Kuzincow (80 Kwiatek), Szmalec, Papka, Krzymieński (46 Paweł Szymonek), Dziubek (70 Szewczyk), Olearczyk.
Partyzant: Kaszuba - Kos, Samburski, Miśtal, Majewski, Markowicz (66 Sosiński), Tyczyński, Opara (70 Nieszporek), Piwowarczyk, Pańczyk, Śliwka.

- Do przerwy zapewniliśmy sobie wygraną strzelając trzy gole. Były kolejne okazje do podwyższenia wyniku. Między innymi słupek uratował gości od straty gola. Partyzant po przerwie zdobył tylko jedną bramkę, ale jest to zespół dobrze poukładany taktycznie - mówił po meczu Mariusz Ludwinek, trener Nowin.

Alit Ożarów - Olimpia-Pogoń Staszów 1:1 (1:0)
Bramki: Jakub Pitkiewicz 6 - Piotr Malec 63.
Alit: Saracen - Plewa (20 Stępień), Spychaj, Kilijański, Nowak, Kwiatkowski, Ponikowski, Sojda, Pitkiewicz (70 Maruszczak), Gardynik, Hołody.
Olimpia Pogoń: Wareliś - Wojsa, Kobryń, Baczewski, Wójcik, Kumański (60 Lis), Boksiński, Dutka, Malec, Rozmysłowski, Rzepa.

Mecz miał dwa oblicza, w pierwszej połowie zespołem lepszym byli gospodarze i oni strzelili gola.
Druga połowa to dominacja gości. Szybko podopieczni grającego trenera Krzysztofa Baczewskiego wyrównali i mieli kolejne okazje bramkowe. Goście domagali się między innymi dwóch rzutów karnych.
- Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku i z tego jednego punktu. W pierwszej połowie, po zdobyciu bramki, mieliśmy dobrą okazję do podwyższenia. Szkoda nie udało się.W drugiej połowie, rywal nas zdominował - mówił po meczu Tadeusz Krawiec, trener Alitu.

Wierna Małogoszcz - Kamienna Brody 1:1 (1:0)
Bramki: Piotr Pawłowski 44 z karnego - Szczepan Dziewięcki 66.
Wierna: Kosik — Bednarski, Grzyb (70 Frączek), Foksa (38 Bała), Kołodziejczyk, Bąk, Pawłowski, Czarnecki, Malinowski, Fryc (55 Rogula), Gągorowski (46 Kraus).
Kamienna: Żytniewski — Dereń, Dziedzic, Jagieła, Kosela, Franus, Soboń (71 Nowak), Dziewięcki, Zalewski (82 Macias), Maciejczak (90 Kalinowski), Niedbała (77 Małaczek).

Wynik jest sporą niespodzianką, bo zdecydowanym faworytem była Wierna. W ostatnich minutach pierwszej połowie za zagranie piłki ręką, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Pawłowski. W drugiej połowie, goście po zagraniu piłki z rzutu rożnego i po strzale Szczepana Dziewięckiego wyrównali.
- Zdecydowana nasza przewaga, dużo dośrodkowań i nic nie chciało wpaść. Kamienna broniła się całym zespołem - mówił po meczu Paweł Bień, trener Wiernej.

Korona II Kielce - Granat Skarżysko-Kamienna 9:1 (3:0)
Bramki: Artur Piróg 6, 12, 47, Dawid Szałas 18, Piotr Pierzchała 54 z karnego, Oktawian Skrzecz 70, Mateusz Sowiński 83, 90, Dawid Lisowski 87 – Tomasz Bartosiak 76.
Korona II: Osobiński – Kordas, M. Bartosiak, Pierzchała, Skrzecz – Dziubek (71. Prątnik), Jopkiewicz – Długosz (62. D. Lisowski), Piróg (78. Petrović), Szałas (62. Gromulski) – Szelągowski (67. Sowiński).
Granat: Michalski – Drożdżał, Szyszka, Miller, T. Bartosiak (79. Suwara) - Rzeszowski, Dulak, Spadło, Wojna - Uciński, Głowaczowski.

Hetman Włoszczowa - Klimontowianka PBI Klimontów 1:3 (1:1)
Bramki: Marcin Wroński 11 - Piotr Ferens 13, Maciej Kiliański 50, Kordian Orłowski 86.
Hetman: Dyras - Wroński, Cegieła (60 Rak), Oduliński, Rajek, Orzeł, Chuptyś (77 Samek), Sornat (66 Gwóźdź), M. Małek (36 Walasek), G. Małek, Winckowicz.
Klimontowianka: Majchrowski - Dubiel, Niziołek, Mikosa, Borycki, Ferens, Bernyś, Wiśniewski (70 Orłowski), Kiliański, Stępień, Kaczmarczyk (86 Krawczyk).

Hetman przegrywając z Klimontowianką chyba już definitywnie pogrzebał swoje szanse na utrzymanie się w czwartej lidze.

Lubrzanka Kajetanów - TS 1946 Nida Pińczów 3:2 (2:0)
Bramki: Tomasz Gaj 20, Karol Zwierzyński 30, Paweł Woźniak 79 - Artur Karasek 58 z karnego, 90+1.
Lubrzanka: Dudek - Janyst, Zawierucha, Czeneszkow, Lubocha (87. Żak) - Kopyciński (67. Gajos), Nowak (55. A. Foks), Bęben, Grzejszczyk (75. Orliński) - Gaj, Zwierzyński (70. Woźniak).

Łysica Bodzentyn - Naprzód Jędrzejów 2:1 (1:0)
Bramki: Mirosław Kalista 43, 67 - Bartłomiej Równicki 75.
Od 70 minuty Łysica grała w dziesiątkę, po tym jak za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Kacper Rak.

Zdrój Busko-Zdrój - ŁKS Probudex Łagów 2:3 (1:2)
Bramki: Krystian Gębalski 35, Adam Zawierucha 82 - Dominik Rusiecki 15, Andrzej Paprocki 19, Marcin Kołodziejczyk 70.
ŁKS Probudex: Majcherczyk – Gwóźdź, Skrobisz (46. Basąg), Mika, Dudzik - Uniat, Kołodziejczyk, Rusiecki (25. Kołodziej) - Zaręba (70. Malinowski), Paprocki, Słaby (60. Mojecki).
-Otwarte, wyrównane spotkanie, dużo sytuacji bramkowych. W drugiej mecz mieliśmy pod kontrolą. Nasza gra wyglądała solidnie. Miło było wrócić do Buska i wygrać - powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener ŁKS Probudex Łagów, który do niedawna był szkoleniowcem buskiego Zdroju.