Gra świętokrzyska piłkarska czwarta liga [WYNIKI]

Dorota Kułaga
W weekend odbędą się mecze świętokrzyskiej, piłkarskiej czwartej ligi. Sprawdź, gdzie grają i jakie były wyniki.

Unia Sędziszów - Zdrój Busko Zdrój 0:2 (0:2)
Bramki: Krystian Gębalski 12, Adam Zawierucha 19.
Unia: Pawlikowski — A. Bratek (46 Pańtak), Żebrowski (78 Styczeń), Papaj (46 Grzybek), Kita, Rejowski, Ślęzak (88 Słoka), Winiarski, Zapalski, K. Bratek, Nartowski (70 Gacek).
Zdrój: Szcześniak - Florczyk, Radwański, Pietras, Kolasa (90 Boś), Gębalski (75 Ciepliński), Sinkiewicz, Papros (85 Guca), Jaśkiewicz (68 Bracisiewicz), Zawierucha, Kowalski.

- W pierwszej połowie dominowaliśmy na boisku. Dość szybko zdobyliśmy dwie bramki i zepchnęliśmy rywala do głębokiej defensywy. Można było wynik podwyższyć. Na drugą połowę nie wyszliśmy z szatni. Bardzo ambitnie grający gospodarze dążyli do zmiany wyniku. Udało się utrzymać wynik i zagrać na zero z tyłu. W samej końcówce po strzale Adama Zawieruchy, piłka trafiła w poprzeczkę - mówił po meczu Tomasz Kiciński, trener Zdroju.

Pogoń 1945 Staszów - Łysica Bodzentyn 2:4 (0:1)
Bramki: Krystian Rzepa 77, 84 - Mirosław Kalista 35, 50, 75, Radosław Mikołajek 70.
Olimpia Pogoń: Mrotek - Kobryń, Baczewski, Lis (65 Żmuda), Wójcik, Wojsa (85 Tłuścik), Skrzek (65 Kumański), Dutka, Skrzyniarz, Rozmysłowski, Rzepa.
Łysica: Wróblewski - Płusa, Cielibała, Detka, Garbacz, Hajduk (85 Pietrzyk), Chrzanowski (90 Kupisz), Mikołajek, Drabik (75 Kaczmarek), Wikło (60 Dziadowicz), Kalista.

- Bardzo dziwny mecz, z bardzo dużą ilością naszych indywidualnych błędów, szczególnie młodego bramkarza. Przy stanie 0:4 Ernest Rozmysłowski nie strzelił rzutu karnego. Bramkarz Łysicy odbił piłkę, ale dobitka Krystiana Rzepy zakończyła się bramką - mówił po meczu, Radosław Sekuła, prezes staszowskiego klubu.

Granat Skarżysko-Kamienna - Alit Ożarów 4:2 (1:1)
Bramki: Błażej Miller 45, 89, Daniel Dulak 54, Norbert Drożdżał 66 - Michał Hołody 8, 90.
Granat: Michalski - Dulak (69. Spadło), Styczyński, Suwara, Szyszka, Wojna (84. Bilski), Drożdżał, Bartosiak, Głowaczewski (73. Łubek), Uciński (65. Stopiński), Miller.
Alit: Saracen - Spychaj, Plewa, Kilijański, Praga, Hołody, Nowak (46. Trojanowski), Pitkiewicz, Sojda, Gardynik, Stępień.

Kliknij i zobacz galerię zdjęć z meczu: Granat Skarżysko-Kamienna – Alit Ożarów

W pierwszej połowie kibice nie oglądali porywającego widowiska. Inicjatywę miał Granat, ale to goście prowadzili przez większość tej części gry, zamieniając na gola pierwszą okazję. Granatowi udało się wyrównać w ostatniej minucie przez przerwą, gdy Błażej Miller wykorzystał idealne dośrodkowanie Damiana Szyszki.
W drugiej połowie Granat miał już przygniatającą przewagę, co udokumentował golami. Goście w drugiej połowie oddali jeden celny strzał i zamienili go na gola. Granat w końcówce grał już bardzo swobodnie.

Kamienna Brody - Hetman Włoszczowa 2:1 (0:0)
Bramki: Szczepan Dziewięcki 75, Dawid Soboń 82 - Przemysław Winckowicz 87.

Klimontowianka Klimontów - Lubrzanka Kajetanów 3:2 (2:0)
Bramki: Piotr Ferens 36, Kordian Orłowski 42, Maciej Kiliański 65 - Tomasz Gaj 76, Patryk Zawierucha 81.

Nida Pińczów - GKS Nowiny 2:0 (2:0)
Bramki: Artur Karasek 16, Karol Stępnik 36.

Partyzant Radoszyce - Korona II Kielce
mecz się nie odbył z powodu złego stanu boiska po potężnej ulewie jaka przeszła tuż przed meczem nad Radoszycami.

Naprzód Jędrzejów - Neptun Końskie
przerwany mecz tuż na początku drugiej połowy (47 minuta) z powodu bardzo intensywnych opadów deszczu, po których boisko nie nadawało się do gry. Wynik meczu był bezbramkowy.

ŁKS Łagów - Wierna Małogoszcz 1:2 (1:1)
Bramki: Krystian Zaręba 33 - Damian Bednarski 40, Michał Bała 75.