Gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa. 26-27.06.2021. Zobacz wyniki i tabelę

dor, DW
Damian Wiśniewski
W weekend 26-27.06.2021 rozgrywane będą spotkania w ramach świętokrzyskiej klasy okręgowej. Zobacz wyniki i tabelę rozgrywek.

Sobota (26. 06)
Wicher Miedziana Góra - Klimontowianka Klimontów 6:0 (1:0)
Bramki: Wiktor Nogacki 30, Damian Chrzanowski 50, Wojciech Mazur 58, 68, Miłosz Wawer 80, Jakub Socha 86.
Wicher: Markowicz - Wawer, Tacij, Niewczas - Kaczmarek, Tekiel (60. Łebek), Szymkiewicz, Nogacki (60. Czarnowski) - Chrzanowski (75. Socha), Pacholczak, Mazur (73. Pałka).
-Idealnie zagraliśmy, jeśli chodzi o druga połowę. Wszyscy spisali się na medal. Chłopaki chcieli mnie godnie pożegnać, bo był to mój ostatni mecz w roli trenera Wichra - powiedział Przemysław Ryński.

Piaskowianka Piaski - Świt Ćmielów 4:1 (0:0)
Bramki: dla Piaskowianki Dawid Krzysztofik 48, Rafał Krzysztofik 55, 70, 75.
-Dominowaliśmy cały mecz. W drugiej połowie zagraliśmy skutecznie, było więcej spokoju w naszej grze. Po pierwszej bramce z gości zeszło powietrze - powiedział Michał Borek, trener Piaskowianki.

Niedziela (27. 06)

Sparta Dwikozy - Zryw Zbigniewice 4:3 (2:0)
Bramki: dla Sparty Kamil Lipiec 10, Bartłomiej Markiewicz 33, 47, Gabriel Kruk 70.

Piast Stopnica - Stal Kunów 1:0 (0:0)
Bramka: Artur Walasek 88.
Piast: Śliski (10. Wach, 60. Leszczyński) - Kowalski, Kołek, Plewa - Kapciak (85. Nowak), Zoch, Machniak, Walasek - Król, Pitkiewiz, Piotr Rajca.
W 10 minucie kontuzji kolana doznał Przemysław Śliski, bramkarz Piasta. W jego miejsce na boisko wszedł zawodnik z pola Bartosz Wach. Ale to nie on zajął miejsce w bramce, tylko napastnik Piotr Rajca. - I bardzo dobrze się spisywał, miał kilka udanych interwencji. Cieszymy się z wygranej i z czwartego miejsca. To najwyższa pozycja, jaka zajęliśmy w klasie okręgowej w historii klubu - powiedział Sławomir Skiba, trener Piasta.

Sparta Kazimierza Wielka - Unia Sędziszów 8:2 (3:0)
Bramki: Kamil Jeleń (trzy), Mateusz Wołowski (dwie), Przemysław Fakowski (dwie), Adrian Morsztyn - Kacper Grzybek 55, Piotr Kasza 85.
Sparta: Pałaszewski - Morsztyn, Adamczyk, Pańtak, Mitka (82. Karpeta) - Kościółek, Kłoda (65. Odrobina), Kądzielski (75. Malara), Fakowski - Jeleń, Wołowski.

- Chcę podziękować drużynie za cały sezon, ponieważ mieliśmy też małą zadyszkę w rundzie wiosennej, co być może wynikało z dość krótkiej kadry. Ale zawodnicy wykonali bardzo dobrą pracę i pokazali kawał charakteru, zostawiając dużo zdrowia podczas meczów. W tym sezonie debiutowałem w piłce seniorskiej jako trener i bardzo cieszę się z tego awansu, także tym bardziej dlatego, że pochodzę z Kazimierzy Wielkiej. Chciałem pokazać, że można zrobić coś w bardzo trudnych warunkach - powiedział nam po spotkaniu Piotr Trzepatowski, trener Sparty Kazimierza Wielka.

Orlęta Kielce - Kamienna Brody 2:1 (0:1)
Bramki: Radosław Grzesiak 68, Daniel Gładysz 82 - Michał Wojton 13.

Zenit Chmielnik - Victoria 2015 Skalbmierz 6:1 (1:0)
Bramki: dla Zenitu Piotr Markowicz 3, Kamil Ślusarczyk 56, Bartłomiej Fitowski 70, 75, 80, 86.
-W 3 minucie zdobyliśmy bramkę i wszyscy uwierzyli, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie. Za dużo było jednak chaosu, brakowało skuteczności. W drugiej połowie goście wyrównali i wtedy znowu zaczęliśmy grać. Przy 2:1 z zawodników Victorii zeszło powietrze, cztery bramki zdobył Bartek Fitowski i pewnie wygraliśmy to spotkanie. Cieszę się, bo pracę w Zenicie zacząłem od zwycięstwa i wygrana kończę. Odchodzę z Zenitu, już wcześniej złożyłem rezygnację. Na razie wyjeżdżam do domu. Czy wrócę na Kielecczyznę? Jeśli pojawi się ciekawa propozycja, to spakuję walizkę i przyjadę - powiedział Marek Bęben, trener Zenitu.

Bucovia Bukowa - Zorza Tempo Pacanów 3:0 (walkower). Mecz się nie odbył. Goście nie przyjechali