Gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa [WYNIKI]

dor, mir
W weekend odbędą się mecze piłkarskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki.

Świt Ćmielów - Sparta Dwikozy 3:3 (0:0)
Bramki: Hubert Czerpak 85, 89 z karnego, Dominik Sito 90+4 - Damian Drożdżal 50, Paweł Koczwara 70, Michał Kułaga 75.
Świt: Lipka - Kiljański (66. Michałowski), Cichocki, Cebula, A. Mularski (71. Kwiatkowski) - Sito, Kotwa, Kaczmarczyk, Mazepa (61. Skwarliński) - Rudakow, Czerpak .
Sparta: Saracen - Guściora, Prarat, Chorab (46. Majewski), Rębisz (62. Rutyna) - Spyra, Drożdżal (70. Mazur), Rosowicz, Siudak (76. Bidas), Kułaga (80. Lebida) - Koczwara.
-Dla nas to jest strata dwóch punktów. Wygrywaliśmy 3:0 i w końcówce straciliśmy trzy bramki. Zremisowaliśmy wygrany mecz - podsumował Rafał Oleniacz, trener Sparty.

LZS Samborzec - Nidzianka Bieliny 1:9 (0:6)
Bramki: dla Nidzianki Kamil Cieślik 3, Dominik Satro 7 z karnego, Cezary Banakiewicz 17, Mateusz Pindral 26, 62, Łukasz Kraj 33, 37, 68, 72.
Piaskowianka Piaski - Piast Stopnica 0:1 (0:1)
Bramka: Piotr Kamiński 24.

Bucovia Bukowa - Moravia Morawica 1:5 (0:0)
Bramki: samobójcza 74 – Mateusz Sołtys 57, 76, Michał Zawadzki 65, Wojciech Młynarczyk 70, Arkadiusz Terech 81.

Orlicz Suchedniów - Astra Piekoszów 6:2 (1:1)
Bramki: Tomasz Staszewski 47, 76, 78, Mateusz Kokosza 28, 49, 84 - Tomasz Raczyński 19, Jakub Bodzioch 77.
Orlicz: Ubysz - Tacij, Niewczas, Stawiak (60. Olszewski), Boleń, Bator, Kokosza, Skarbek (70. Tumulec), Grzejszczyk (46. Jarząb), Kita (46. Staszewski), Świtowski
Astra: Szcześniak - Sadko, Chochulski, Kotwica (70. Banaś), Łapot, Raczyński, Szymoniak (75. Jaroszenko), Trojanowski, Rudnicki, Pękalski, Bodzioch
Dwaj snajperzy Orlicza ustrzelili po hat-tricku. Warte podkreślenia jest to, że Tomasz Staszewski dokonał tego w jednej połowie (wszedł na boisko w przerwie). -Cieszy wynik, ale wygrana nie tak łatwa, jakby na to wskazywał rezultat. Na pierwszą połowę nie dojechaliśmy. Dopiero męska rozmowa w przerwie i zmiany sprawiły, że w drugiej odsłonie zagrał Orlicz, taki, jaki chciałbym oglądać. Wrócił też stary dobry Staszewski - powiedział Mariusz Arczewski, trener Orlicza.

Sparta Kazimierza Wielka - Star Starachowice 0:3 (0:1)
Bramki: Emil Gołyski 36, Artur Kidoń 52, Jakub Kania 86.
Sparta KW: Kwiatkowski - Fakowski (85. Zientara), Morsztyn, Kowalski, Mariusz Adamczyk - Nowak (85. Trzepatowski), P. Mocherek, Adamski (60. T. Mocherek), Jeleń (75. Kądzielski), Wołowski - Grochalski (80. Marcin Adamczyk).
Star: Bzymek - Nowocień (87. Niewczas), Gębura, Kania, Chodniewicz - Wójtowicz, Stachura, Kidoń (78. Kosztowniak), Horna (70. Drabik), Gołyski (60. Anduła) - Fabjański.
-Do przerwy graliśmy bardzo dobrze. Sędzia popełnił błąd. Nasz zawodnik ewidentnie był faulowany przed polem karnym, powinniśmy mieć rzut wolny. Sędzia puścił akcję, poszła kontra, po której straciliśmy gola. To był jedyny błąd w pierwszej połowie, dzięki panu sędziemu przegrywaliśmy 0:1. Przy drugim golu zagapiliśmy się, goście szybko rozegrali rzut wolny i prowadzili 2:0. Później odkryliśmy się, straciliśmy trzeciego gola. Uważam, że wynik jest za wysoki, biorąc pod uwagę przebieg meczu. Zagraliśmy przyzwoite spotkanie - powiedział Marek Kowalski, trener Sparty.
-Obawiałem się tego meczu. Zdawałem sobie sprawę, że Sparta to solidny zespół, zwłaszcza u siebie. W pierwszej połowie oprócz tego, że zdobyliśmy bramkę, nie stworzyliśmy żadnej okazji. Dostaliśmy prezent w postaci strzelenia gola W drugiej połowie było lepiej, gra toczyła się pod nasze dyktando. Mogliśmy wygrać wyżej, ale cieszymy się z wyniku 3:0 uzyskanego na trudnym terenie - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.

Zenit Chmielnik – Stal Kunów 2:1 (1:1)
Bramki: Szymon Wesołowski 32, Tomasz Buras 90+2 - Marcin Dynarek 27.

GKS Rudki - OKS Opatów 5:1 (1:1)
Bramki: Bartosz Borowiec 35 z karnego, Piotr Maniara 48, 65, Tomasz Lipski 52, Bartosz Wiecha 75 – Piotr Frańczak 11.