Gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa [WYNIKI]

dor, mir
W weekend odbędą się mecze świętokrzyskiej piłkarskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki.

Stal Kunów - Moravia Morawica 2:4 (2:2)
Bramki: Adam Witek 8, Konrad Kijanka 11 – Maciej Woś 15, Dawid Wójcik 27, 61, Kamil Kubicki 80.

Piaskowianka Piaski - Sparta Kazimierza Wielka 0:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Wołowski 63, Kamil Jeleń 82 z karnego.

Zenit Chmielnik - Orlicz Suchedniów 3:1 (2:1)
Bramki: Łukasz Gągorowski 1 i 60, Andrzej Trojan 40 - Mateusz Kokosza 4.
Zenit: Kwiecień – Osman, Bracisiewicz, Mech, Kamiński - Trojan (85. Stępień), Rogala, Wesołowski, Pawłowski (46. Kuśmierek) - Król (90. Pilawski), Gągorowski (80. Kowal)
Orlicz: Pabis – Jarząb, Olszewski (75. Sikora), Tacij, Bator (46. Niewczas) - Kokosza (60. Kita), Tumulec (70. Grzejszczyk), Boleń (46. Banaczkowski), Solnica - Staszewski, Świtowski.
Gospodarze zdobyli pierwszego gola już w 3 sekundzie meczu po strzale Łukasza Gągorowskiego ze środka boiska. Wyrównał podobnym uderzeniem, z 40 metrów, Mateusz Kokosza. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 40. minucie, a wynik meczu ustalili w 60.
Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego tragicznie Stanisława Wisowskiego, byłego prezesa Zenitu Chmielnik.

LZS Samborzec - Bucovia Bukowa 0:7 (0:1)
Bramki: Michał Bąk 25, 55, 70, 85, Radosław Wilk 48, Daniel Walasek 60, Konrad Stefańczyk 65.

GKS Rudki - Świt Ćmielów 5:2 (2:2)
Bramki: Piotr Maniara 7, Kacper Wiecha 27, Dariusz Kowalski 86, Szymon Michta 77, 84 - Dominik Sito 30, 38.

OKS Opatów - Piast Stopnica 1:2 (0:1)
Bramki: Piotr Frańczak 52 - Wojciech Jędo, Piotr Kamiński 64.
OKS: Dulny - Szemraj (46. Librowski), Sidor, Łowicki, Karek - Orłowski, Bandosz, Bilski, Szewczyk - Łabuz (75. Ożdżyński), Frańczak.
Piast: Siek - Plewa, Rajca, Jankoski, Wojciechowski (60. Leszczyński) - Bracisiewicz (65. Tłuścik), Machniak, Walasek, Pitkiewicz (90. Majka) - Kamiński, Jędo (80. Śliski).
-Od początku goniliśmy wynik, bo w 15 minucie straciliśmy bramkę z kontrataku. Po przerwie wyrównaliśmy, mieliśmy przewagę, ale Kamiński zdobył bramkę z gatunku "stadiony świata". Do końca walczyliśmy o remis, ale nie udało się zdobyć drugiej bramki - powiedział Maciej Zygadło, kierownik drużyny OKS.
Bardzo żałowałbym, gdybyśmy nie wygrali tego spotkania. W pierwszej połowie mieliśmy cztery sytuacje sam na sam, tylko jedną wykorzystaliśmy. W drugiej gospodarze wyrównali, ale to my zadaliśmy decydujący cios. Piotrek Kamiński ładnie uderzył pod poprzeczkę. Ta bramka była ozdobą spotkania - podsumował Sławomir Skiba, trener Piasta.

Nidzianka Bieliny - Sparta Dwikozy 2:1 (0:1)
Bramki: Adrian Brożyna 58, Krzysztof Kobyłecki 74 - Karol Koczwara 7.
Nidzianka: Bera - Maciejski, Satro, Kwiatek, Banakiewicz - Kobyłecki, Brożyna, Kraj (80. Gawęcki), Grzegorski (70. Kowalczyk) - Osuch (60. Cieślik), Pindral (88. Rzepka).
Sparta D.: Saracen - Guściora, Prarat, Drożdżal (70. Kiliański), P. Majewski (70. Mazur) - Rutyna, Spyra, Siudak (75. Cieśla), Bidas (55. M. Majewski) - Kułaga, Koczwara (78. Lebida).
-Do Bielin za wcześnie dotarł Mikołaj. Oddaliśmy punkty gospodarzom. Prowadząc 1:0 mieliśmy dużo sytuacji do podwyższenia wyniku. Gospodarze broniąc się wywalczyli komplet punktów - powiedział Rafał Oleniacz, trener Sparty.
-Kolejny mecz zagraliśmy ambitnie, z dużym zaangażowaniem. Tym razem dopisało nam też szczęście i odnieślismy wazne zwycięstwo - powiedział Andrzej Wiącek, trener Nidzianki.

Star Starachowice - Astra Piekoszów 5:0 (1:0)
Bramki: Dariusz Anduła 25, Mariusz Fabjański 48, Filip Niewczas 55, Jakub Kania 65, Emil Gołyski 70.
Star: Sieczka - Nowocień, Gębura, Kania, Chodniewicz (75. Sokół) - Stachura, Gołyski, Fabjański (57. Drabik), Horna, Niewczas (60. Strzelec) - Anduła (75. Kosztowniak).
-Po pierwszej połowie prowadziliśmy tylko 1:0, bo zespół myślał, że na stojąco strzeli kilka goli. W przerwie musieliśmy sobą wstrząsnąć i dało to efekty. Od początku drugiej połowy wróciliśmy do swojej normy. Graliśmy szybciej, mieliśmy ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Stworzyliśmy mnóstwo bramkowych okazji, z których cztery wykorzystaliśmy. To był zespół, który chciałbym widzieć w każdym meczu - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.