Gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa [WYNIKI]

dor, mir, pw
W weekend gra świętokrzyska, piłkarska klasa okręgowa. Sprawdź wyniki.

Zenit Chmielnik - Piast Stopnica 3:1 (2:1)
Bramki: samobójcza 31, Łukasz Gągorowski 38, Dawid Stępień 90+1 - Piotr Kamiński 25.
Zenit: Kwiecień - Trojan (76. Kowalczyk), Tasarz, Król, Kawiński - Kuśmierek, Bracisiewicz, Rogala, Wesołowski, Fitowski - Gągorowski (89. Stępień).
Piast: Godosz - Guła, Skiba, Rajca, Majka - Czechowski (30. Nowak), Machniak, Kozłowski, Jędrocha (82. Wiśniewski), Jędo - Kamiński.
-Przeciwnik nas skontrował i prowadził 1:0, ale nasi zawodnicy zmobilizowali się i przed przerwą wyszli na prowadzenie 2:1. W drugiej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę w polu, mieliśmy trzy stuprocentowe okazje, ale nie zamieniliśmy ich na bramki i do końca walczyliśmy o korzystny wynik. Końcówka była nerwowa, ale zdobyliśmy trzecią bramkę i to była kropka nad "i" - powiedział Marek Bęben, trener Zenitu.
-Mamy problemy kadrowe, nie grało pięciu zawodników z podstawowego składu. Wyszliśmy, walczyliśmy do końca. Byliśmy bliscy uzyskania korzystnego wyniku, ale w końcówce Zenit zdobył trzecia bramkę - powiedział Sławomir Skiba, grający trener Piasta.

Piaskowianka Piaski - Stal Kunów 2:0 (1:0)
Bramki: Krzysztof Szymański 45, 82.
Piaskowianka: Grabalski - Stępien, Pałgan, Butenko, Gajos - Szmalec, Trybek (60. Rogala), Kośmider (70. Baran), R. Krzysztofik (10. K. Szymański), M. Marek (75. Sieracki) - R. Szymański (86. Tkacz).
Stal: Kania - Cieślik, R. Kowalski, Dębniak, Cholewiński - K. Kowalski (80. Sorbian), R. Jałocha (47. Kaczor), M. Witek (60. K. Ronduda), Wielgus (80. Mazurkiewicz) - A. Witek, Kijanka.
Trwa dobra seria Piaskowianki, tym razem pokonała Stal Kunów 2:0. Była to jej piąta wygrana z rzędu. - To był mecz walki, padający deszcz utrudniał rozgrywanie akcji. Mądra, skuteczna, ambitna, konsekwentna gra dała nam trzy punkty - powiedział Michał Rogala, trener Piaskowianki.
W minionym tygodniu zmarł tata Pawła Krzysztofika, kierownika drużyny Piaskowianki i dziadek Rafała Krzysztofika. Przed spotkaniem była minuta ciszy, a to zwycięstwo drużyna zadedykowała Pawłowi Krzysztofikowi.

Sparta Kazimierza Wielka - Świt Ćmielów 2:2 (1:1)
Bramki: Kamil Jeleń 27, Kamil Kłoda 69 - Karol Garbala 5, Arkadiusz Michałowski 75.
Sparta KW: Ciemiera - Kłoda, Morsztyn, J. Mocherek, Adamczyk - P. Nowak (87. Dybał), T. Mocherek, D. Nowak, Jeleń (52. P. Mocherek) - D. Mocherek, Wołowski (90. Trzepatowski).
Świt: Dwojak - Mularski, Cichocki, Czuba, Cebula (80. Ciok)- Kiljański, Kotwa, Garbala (70. Michałowski), Sito - Mazepa (65. Niedbała), Czerpak.
- Mecz obfitujący w wiele sytuacji bramkowych. Mogliśmy rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść, bo w końcówce mieliśmy sytuacje bramkowe, ale z remisu też się cieszymy, bo graliśmy na trudnym terenie. Sparta kończyła spotkanie w osłabieniu, dwóch zawodników dostało czerwone kartki. Wydaje mi się, że pretensje gospodarzy do sędziego były nieuzasadnione, pierwsza była za pyskówkę, druga za ostry faul na Piotrku Kiljańskim - powiedział Michał Kotwa, grający trener Świtu.
-Jestem zdenerwowany. Nigdy nie komentowałem pracy sędziów, ale teraz muszę powiedzieć, arbiter popsuł to widowisko. W 60 minucie czerwona kartkę dostał Damian Mocherek, a w 65 minucie Daniel Nowak. W dziewięciu strzeliliśmy gola na 2:1, ale nie udało się utrzymać korzystnego wynik. Goście zdobyli kontrowersyjną bramkę, bo piłka nie wpadła do siatki, a nie wiem, czy przekroczyła linię całym obwodem. Dlatego słowa pochwały dla drużyny za walkę, charakter, bo w dziewięciu gra się ciężko - mówił Andrzej Sender, trener Sparty.

Nidzianka Bieliny - Star Starachowice 0:5 (0:1)
Bramki: Michał Stachura 23, Maciej Horna 57, 62, 84, Filip Niewczas 71.

OKS Opatów - Astra Piekoszów 6:0 (2:0)
Bramki: Michał Sidor 10, Piotr Frańczak 30, 51, 85, 88, Łukasz Orłowski 61.

GKS Rudki - Moravia Morawica 1:1 (0:0)
Bramki : Bartosz Wiecha 55 - Albert Zajęcki 85.
GKS: Rafalski - Ł. Kowalski, Gawlik (74. Wojciechowski), D. Kowalski, K. Wiecha (85. Borowiec) - Lipski, Broniś, Dawidowicz, Gryz, Michta (74. Dziubek) - Jaros (35. B Wiecha).
Moravia: P Kubicki - Miszczyk, Świderski, W. Młynarczyk (70. Chrabąszcz) - K. Kubicki, Pryimak, Terech (70. Czekaj), Zajęcki, Zawadzki (76. Mech), B. Młynarczyk, Wójcik.

Orlicz Suchedniów - Bucovia Bukowa 3:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Kokosza 24, Karol Świtowski 43, Piotr Grzejszczyk 52.
Orlicz zapewnił sobie awans do IV ligi.

LZS Samborzec - Sparta Dwikozy 4:1 (1;0)
Bramki: dla LZS Mateusz Michalski 28, 74, 83, Jakub Łata 63.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA