Gra świętokrzyska piłkarska okręgówka [WYNIKI]

W weekend odbędą się mecze piłkarskiej klasy okręgowej. Sprawdź wyniki.

Orlicz Suchedniów - Sparta Dwikozy 1:1 (0:0)
Bramki: Piotr Solnica 83 z karnego - Marcin Siudak 60.
Orlicz: Ubysz – Tacij, Stawiak, Boleń, Jarząb (46. Niewczas), Solnica, Bator, Kokosza, Kita, Świtowski (72. Tumulec), Staszewski (76. Grzejszczyk)
Sparta: Saracen – Guściora, Rosowicz, Prarat, P. Majewski (62. Kiliański), Rębisz, Spyra, Siudak (72. Lebida), Kułaga, Koczwara (91. Mazur), M. Majewski (83. Bidas)
Zacięte spotkanie drużyn z czołówki. Pierwsza połowa pod dyktando Orlicza, który miał kilka dobrych sytuacji. Od początku drugiej części inicjatywę przejęli goście i w 60. minucie zdobyli prowadzenie po błędzie Ubysza. Końcówka była emocjonująca i nerwowa. W 82. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę za faul w polu karnym otrzymał Lebida i chwilę potem z jedenastki wyrównał Solnica. W ostatnich minutach obie drużyny zaciekle atakowały. W dwóch sytuacjach sędzia mógł podyktować rzuty karne dla gości, ale tego nie zrobił, o co piłkarze Sparty mieli ogromne pretensje. Na dwie minuty przed końcem bohaterem Suchedniowa mógł zostać Solnica, ale w idealnej sytuacji strzelił zbyt lekko, aby sprawić problem golkiperowi gości.

Sparta Kazimierza Wielka - Moravia Morawica 1:4 (0:1)
Bramki: Mateusz Wołowski 60 - Michał Zawadzki 28 z karnego, Mateusz Sołtys 65, Bartłomiej Młynarczyk 75, Arkadiusz Terech 85.
Sparta: Fakowski - P. Mocherek, Wieczorek, Mariusz Adamczyk, Grochalski (75. Radziszewski) - Adamski, Jeleń (85. Zientara), Nowak, T. Mocherek, Wołowski - Marcin Adamczyk (70. Kądzielski).
Moravia: P. Kubicki - Miszczyk, Świderski, B. Młynarczyk, Kozak - W. Młynarczyk (46. A. Terech), Woś (46. Sołtys), K. Kubicki - M. Zawadzki, Chrabąszcz.
-Mecz był wyrównany, w końcówce wykorzystaliśmy błędy w obronie gospodarzy i zainkasowaliśmy trzy punkty. Cieszy to, że w końcu wykorzystywaliśmy sytuacje, które sobie stworzyliśmy - mówił po meczu Krzysztof Dziubel, trener Moravii.
-Pierwsza połowa dosyć dobra w naszym wykonaniu. Przegrywaliśmy 0:1, ale po przerwie wyrównaliśmy. Druga bramka Moravii podcięła nam skrzydła. Próbowaliśmy atakować, otworzyliśmy się i straciliśmy dwie kolejne bramki. Od poniedziałku bierzemy się do pracy, mam nadzieję, że przyjdą lepsze wyniki - mówił Andrzej Sender, nowy trener Sparty, który pod koniec minionego tygodnia zastąpił Marka Kowalskiego. Ostatnio Andrzej Sender prowadził zespół Jawornika Gorzków, wcześniej Pogoń Miechów i około pięć lat temu Spartę Kazimierza Wielka.

OKS Opatów - Nidzianka Bieliny 4:0 (1:0)
Bramki: Damian Szewczyk 34, 52, 68, Dawid Łabuz 58.
OKS: Dulny - Szemraj, Łowicki, Jasiński, Karek - Orłowski (78. Librowski), Bilski (88. Stępień), Szewczyk, Bandosz - Łabuz (80. Ojrzyński), Sidor.
-Nidzianka to jeden z lepszych zespołów, z którym graliśmy. Ale tym razem zagraliśmy bardzo dobrze przez 90 minut, wypunktowaliśmy Nidziankę jak wytrawny bokser. Ozdobą spotkania była pierwsza bramka Damiana Szewczyna, uderzył z 20 metrów i piłka wpadła w okienko - mówił Maciej Zygadło, kierownik drużyny OKS.

GKS Rudki - Stal Kunów 2:2 (1:0)
Bramki: Kacper Wiecha 13, Tomasz Lipski 47 - Kamil Kowalski 60, Roman Kowalski 75.
GKS: H. Kowalski - D. Dawidowicz, Ł. Kowalski, Borowiec, Broniś - B. Wiecha (75. Bednarski), Gryz, Maniara, D. Kowalski - K. Wiecha (46. Michta), Lipski.
Stal: Kania - R. Kowalski, K. Ronduda, Kaczor, Cholewiński - K. Kowalski, Dynarek, Molęda (24. Ł. Ronduda), A. Witek - Kijanka, Krzemiński.
-Prowadziliśmy 2:0, ale po stałych fragmentach gry straciliśmy dwie bramki. Szkoda, bo mając dwie bramki przewagi powinniśmy wygrać to spotkanie - mówił Janusz Cieślak, trener GKS.
-"Goniliśmy" wynik i dlatego ten punkt musi nas cieszyć - powiedział Marcin Dynarek, grający trener Stali.

LZS Samborzec - Star Starachowice 0:5 (0:4)
Bramki: Maciej Horna 37, 38, 74, Dariusz Anduła 35, Jakub Nowocień 85.
Star: Bzymek - Nowocień, Gębura, Kania, Chodniewicz - Stachura (75. Kosztowniak), Gołyski, Fabjański, Kidoń (70. Drabik), Horna (80. Niewczas) - Anduła.
-Wygrał zespół lepszy. Kiedy przyspieszaliśmy, było widać różnicę, jeśli chodzi o poziom gry. Pięć bramek na wyjeździe jest dobrym wynikiem, może z przeciwnikiem nie bardzo wymagającym, ale na wyjazdach gra się trudno, bo rywal podwójnie się mobilizuje - mówił Arkadiusz Bilski, trener Staru.

Zenit Chmielnik - Astra Piekoszów 6:0 (1:0)
Bramki: Kamil Mech 44, Arkadiusz Rogala 50, Łukasz Gągorowski 62, Szymon Wesołowski 70, Tomasz Buras 75, Konrad Sikorski 85.
Zenit: Kwiecień - Frankiewicz, Mech, Buras, Kawiński - Wesołowski, Bracisiewicz, M. Pawłowski (80. Stępień), Gągorowski (60. Sikorski), Rogala (55. Król) - Kuśmierek (70. Misztal).
-Do przerwy skuteczność zawodziła, strzeliliśmy tylko jednego gola. Po przerwie było dużo lepiej, zespół zasłużył na pochwały. Zrehabilitował się za słabszy występ w meczu ze Starem - mówił Łukasz Ubożak, trener Zenitu.

Bucovia Bukowa - Piast Stopnica 0:1 (0:1)
Bramka: Piotr Kamiński 35.
Piast: Siek - Jędo, Rajca, Jankoski, Guła - Bracisiewicz (66. Tłuścik), Machniak, Cichoń, Pitkiewicz - Śliski, Kamiński (75. Skiba).
Jedyna bramka padła po indywidualnej akcji Piotra Kamińskiego. Minął dwóch obrońców i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy.
- To był mecz na remis, ale nam udało się strzelić jednego gola i wywozimy trzy punkty - mówił Sławomir Skiba, trener Piasta.

Piaskowianka Piaski - Świt Ćmielów 1:1 (0:1)
Bramki: Kamil Woliński 78 z karnego - Daniel Czuba 30.
Piaskowianka: Grabalski - Rogala, Pałgan, Butenko, Gajos - Szmalec, Stępień (75. Kośmider), Szymański (72. Marek), Koprowski (85. Sieracki) - Krzysztofik, Woliński (80. Harłap).
Świt: Lipka - Sarna, Czerpak, Cichocki (46. Michałowski), A. Mularski - Kiljański, Sito, Kotwa (20. Czuba), Kaczmarczyk - Rudakow, Mazepa.
-Jak się goni wynik, to należy być zadowolonym z wyniku. Przed meczem liczyliśmy jednak na zwycięstwo i uważam, że była na to szansa, bo prowadziliśmy grę - mówił Michał Rogala, grający trener Piaskowianki.
-Strzeliliśmy gola, mieliśmy mecz pod kontrolą, ale sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny i wyjeżdżamy tylko z jednym punktem - mówił Michał Kotwa, grający trener Świtu.