Grała Hummel 4. Liga. Star Starachowice pewnie pokonał Spartakusa Daleszyce, zwycięstwa GKS Rudki, AKS 1947 Busko i Pogoni Staszów

dor, JKM, SW
Dawid Łukasik/Słoka Photography
W weekend 3-4.09.2022 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Nie brakowało niespodzianek Sprawdź wyniki i tabelę.

Olimpia Pogoń Staszów - Sparta Kazimierza Wielka 3:0 (1:0)
Bramki: Hubert Wojsa 8, 54 z karnego, Mateusz Wawrylak 73.
Pogoń: Borusiński – Łączkowski, Czerwiak, Wawrylak, Dela – Wojsa, Polniak (46' Piskorz), Zawierucha (75' Musiał), Żądło (46' Szymański), Rozmysłowski (60' Kuca) - Grudziński (60' Kowalski)
Sparta: Dudek - Maderak, Chillari, Nowakowski, Polachow - Kłoda, Kądzielski K., Kądzielski Mar., Kaczmarczyk, Echezona - Kądzielski Mat.

Po dwóch zwycięstwach była duża chęć podtrzymania tej serii w meczu ze Spartą. Szybko strzelona bramka praktycznie ustawiła nam mecz. Sparta miała kilka fragmentów, ale nie miała dzisiaj argumentów, żeby stawić jakiś opór. Kontrolowaliśmy to spotkanie przez pełne 90 minut. Jakość taktyczna była po naszej stronie. Cieszy wygrana dla tej licznej grupy kibiców, która zasiadła dzisiaj na trybunach. Rozmawiałem z trenerem Sparty po meczu, jaka sytuacja wyszła. Goście przyjechali dzisiaj w 11. Widać było jednak zaangażowanie i wolę walki wśród tych, którzy pojawili się dzisiaj na murawie. Jestem zadowolony również ze zmian, ponieważ chłopcy pojawili się na boisku i pokazali dużą intensywność gry. Wynik na 0 z tyłu cieszy, dlatego chcemy takich rezultatów więcej - mówił po meczu szkoleniowiec Olimpii Pogoń Staszów, Krzysztof Trela.

Star Starachowice - Spartakus Daleszyce 5:1 (3:1)
Bramki: Przemysław Śliwiński 31, 32, 37, Patryk Kosztowniak 74, Bartosz Szydłowski 81 - Seweryn Sala 36.
Star: M. Nowak – M. Kaczmarek (65 Kosztowniak), Gębura, Jagiełło (70 Grzywalski), P. Stefański – Mikos (75 Szydłowski), Nowocień, Ambrozik (65 Grunt), Puton, Sz. Hajduk – Śliwiński (46 M. Styczyński).
Spartakus: O. Piątkowski – Ostrowski, Marcin Dziubek, Kaleta, Sitarz (60 Hernik) – Chudecki (70 Grzela), Wołowiec, Broniś (60 Mokrosnop), Ł. Górski (80 Głowacki), Wsułek (60 W. Brożyna) – Sala.

- Do momentu straty pierwszego gola staraliśmy się dotrzymywać kroku Starowi. Mieliśmy nawet okazję do zdobycia prowadzenia. Potem Star pokazał jakość i klasę, to drużyna nie na tą ligę – przyznał Janusz Cieślak, trener Spartakusa. – Zespół z Daleszyc zrobił na mnie korzystne wrażenie. Przy stanie 0:0 piłkę z naszej pustej bramki wybijał Bartek Gębura. Potem goście zdobyli piękną bramkę z wolnego, nie bali się podejmować ryzyka i atakować – powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru. Przed przerwą hat-trickiem popisał się Przemysław Śliwiński, który na drugą odsłonę nie wyszedł z powodu kontuzji. W drugiej połowie ambitnych gości dobili zmiennicy lidera.

Zdjęcia i bramki z meczu Star - Spartakus

AKS 1947 Busko-Zdrój - Stal Kunów 4:1 (2:1)
Bramki: Mateusz Zacharski 8, Patryk Kowalczyk 15, Michał Bogacki 51, Kacper Załęcki 64 – Marcin Dynarek 19.
AKS: Banach – Florczyk (75 K. Szymański), O. Grad, Ślefarski, Motyl (75 Piwowarski) – Patryk Kowalczyk, D. Szymkiewicz (88 Kowal), Załęcki, Zacharski, Bogacki (70 K. Pawłowski) – Buczek.
Stal: Wielguszewski – Garbacz, Małaczek, Stańczak (25 J. Kaczor), Cholewiński (75 K. Nowak) – Janiszewski, Kowalski, Wielgus – Jas, Woźniakowski (80 Domański), Dynarek.

- Szybko straciliśmy dwie bramki, dało się odczuć, że to nasz trzeci mecz w przeciągu tygodnia, zważając jaką mamy wąską kadrę – mówi Marcin Dynarek, grający szkoleniowiec Stali, który przymierzył pięknie z wolnego na 2:1. Beniaminek z Kunowa podjął ryzyko i poniósł porażkę 1:4.

Orlęta Kielce - GKS Rudki 2:3 (1:0)
Bramki: Jakub Olearczyk 39, 79 - Dominik Baka 68, Piotr Jedlikowski 72 z karnego, Jakub Stachura 85.
Orlęta: Cieśliński – A. Dziubek (72 Grzesiak), Zawierucha, Grochowski, Prus – Solnica (84 Poński), Michał Cedro, W. Gajos – Gaj (77 Ł. Dziewięcki), Olearczyk (84 Gładysz), J. Moskal.
Rudki: Sz. Pietras – Kudzia, Szymoniak, Skrzypek, Jan Kowalski (66 Lychak), Smoliński, Biesiada (62 Baka), Seb. Hajduk (66 Słaby), Łokieć (72 Sala), Jedlikowski – Stachura (88 Michał Bednarski).
Żółte kartki: Poński – Lychak, Smoliński.
Sędziowali: Mateusz Kowalski + Michał Molenda, Bartosz Skowronek.
Widzów: około 150.

Pasjonujące starcie obejrzeli kibice na kieleckiej Dąbrowie. Sytuacja w nim zmieniała się niczym w kalejdoskopie. W pierwszej połowie padła jedna bramka, a zdobył ją po kapitalnym podaniu Wojciecha Gajosa Jakub Olearczyk. Przed przerwą powinien wyrównać Jakub Smoliński, ale będąc w znakomitej pozycji podawał, i to niecelnie. GKS doprowadził do remisu po samobójczym trafieniu Tomasza Gaja. 10 minut później było już 1:2, a karny sprokurowany przez Jana Grochowskiego (faul na Krzysztofie Słabym) pewnie wykonał Piotr Jedlikowski. Beniaminek z Kielc ruszył do ataku i znów trafił Jakub Olearczyk (dobił uderzenie Łukasza Dziewięckiego, po którym piłkę niefortunnie odbił Karol Skrzypek). Gospodarze chcieli pójść za ciosem i nadziali się na kontrę, w którą zainicjował Michajło Lychak, a wykończył Jakub Stachura, były zawodnik Orląt. – Nie byłoby tej akcji gdyby nie faul Łukasza Szymoniaka na Piotrze Pońskim, nie wiem czemu sędzia puścił grę – powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener beniaminka z Kielce.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Orlęta - GKS Rudki

Zdjęcia kibiców z meczu Orlęta - GKS Rudki

Moravia Anna-Bud Morawica - Granat Skarżysko-Kamienna 4:2 (1:2)
Bramki: Jakub Wasilewski 19, Michał Zawadzki 71, Łukasz Zawadzki 75, Maciej Pokora 77 - Kamil Uciński 21, 45.

Góral Górno - Alit Ożarów 0:4 (0:2)
Bramki: Kacper Rak 28, Michał Kamiński 40, 56 z karnych, Kyryło Knysz 80.
Zdjęcia z meczu Góral - Alit i fotki kibiców

Orlicz Suchedniów - Neptun Końskie 2:2 (0:1)
Bramki: Piotr Mądzik 9, Krzysztof Rzeszowski 83 - Błażej Turski 57 (samobójcza), Kevin Castillo 72.
Piłkarze Orlicza Suchedniów zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie

Klimontowianka Klimontów - Wierna Małogoszcz 1:0 (1:0)
Klimontowianka Klimontów pokonała Wierną Małogoszcz 1:0. Sędzia pokazał w tym meczu dwie czerwone kartki. Oba zespoły kończyły grę w "10".

TS 1946 Nida Pińczów - GKS Zio-Max Nowiny 0:3 (0:2)
W 6. kolejce Hummel 4. ligi świętokrzyskiej Nida Pińczów wyraźnie uległa u siebie GKS Zio-Max Nowiny 0:3.

1 miejsce - awans, 16-18 miejsce - spadek

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]