Grali tylko 10 minut. Porażka UMKS Kielce na koniec rundy i roku

/MAT/
Znakomita czwarta kwarta nie wystarczyła koszykarzom UMKS Kielce do sprawienia niespodzianki. Kielczanie ulegli w ostatnim meczu w 2012 roku faworytowi z Dąbrowy Górniczej.

UMKS Kielce - MKS Dąbrowa Górnicza 81:86, 11:28, 18:20, 16:28, 36:10)
UMKS:
Wróbel 14 (1x3), Król 13 (1x3), Osiakowski 11 (1x3), Makuch 11 (1x3), Kijanowski 10(2x3), Bacik 9 (1x3), Busz 5, Kamecki 2, Fąfara 2, Lewandowski 2, Miernik.

Porażka mogła i powinna być wyższa. Kielczanie tradycyjnie mieli duże problemy z wejściem w mecz. Już po kilku minutach przewaga rutynowanych gości wynosiła 10 punktów. Gospodarze grali rwane akcje w ataku, brakowało komunikacji w obronie, a rywale skrzętnie to wykorzystywali. - Jestem rozczarowany, że kolejny raz przegrywamy we własnej hali. Nie rozumiem tego, skąd u nas taka postawa. Kolejny raz jesteśmy przestraszeni własnej hali, brakuje odpowiedniej motywacji, jesteśmy nie skoncentrowani, cały czas mamy problemy z tymi samymi rzeczami - wylicza szkoleniowiec UMKS, Rafał Gil.

Jego drużyna mogła polec z kretesem, bo po 3 kwartach goście wygrywali już 31 punktami. Na szczęście ostatnie 10 minut gospodarze wreszcie zagrali tak, jak powinni. Szalony zryw i znakomita skuteczność przyszła jednak za późno. UMKS doznał 12 porażki w sezonie i po pierwszej rundzie na zapleczu ekstraklasy zajmuje 15, przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi z 14 zwycięstwami na koncie wrocławski Śląsk.

W innych meczach: MOSiR Krosno 62:68, Politechnika Poznań - SKK Siedlce 77:74, AZS Kutno - Sokół Łańcut 80:85, AZS Szczecin - Stal Ostrów Wielkopolski 75:95, Spójnia Stargard Szczeciński - Astoria Bydgoszcz 63:72, Znicz Pruszków - Polonia Przemyśl 75:61, SIDEn Toruń - Start Lublin 81:64.
W następnej kolejce, 5 stycznia: UMKS - Znicz Pruszków.