Granat Skarżysko-Kamienna znów gromi. Hetman Włoszczowa bez szans

Paweł Wełpa
Marcin Kołodziejczyk (w biało-niebieskim stroju) zdobył jedną z bramek dla Granatu Paweł Wełpa
Granat Skarżysko-Kamienna wysoko wygrał na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa w IV lidze świętokrzyskiej. Goście zwyciężyli 5:1

Piłkarze Granatu Skarżysko-Kamienna znów zaimponowali skutecznością. Po wygranej u siebie 8:1 z Klimontowianką Klimontów, pokonali na wyjeździe Hetmana Włoszczowa.

Początek meczu był jednak pomyślny dla gospodarzy, którzy w 8. minucie objęli prowadzenie z karnego. Potem strzelali już tylko goście. Jeszcze przed przerwą Granat wyszedł na prowadzenie 2:1, a po przerwie udowodnił swoją wyższość w tym meczu.

Była to pierwsza wygrana skarżyskich piłkarzy na wyjeździe w tym sezonie. – Do przerwy trochę się męczyliśmy, a po przerwie było już dobrze i dorzuciliśmy trzy gole. Udowodniliśmy, że byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo wyjazdowe – powiedział trener Granatu Dominik Rokita.

Granat Skarżysko zajmuje w tym momencie 6. miejsce z dorobkiem 21 punktów, a Hetman jest na 13. pozycji z 11 punktami.
W następnej kolejce Granat zagra u siebie z Lubrzanką Kajetanów (mecz w sobotę, 13 października, o 15.00), a Hetman zmierzy się na wyjeździe z Partyzantem Radoszyce.

Hetman Włoszczowa – Granat Skarżysko-Kamienna 1:5 (1:2)