Gratulacje i prezenty od burmistrza Końskich dla Koneckiego Klubu Karate Kyokushin [ZDJĘCIA]

Marzena Smoręda
Zdjęcia Dawid Łukasik
Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański zaprosił w poniedziałek, 29 listopada do Urzędu Miasta i Gminy, karateków, którzy odnieśli sukcesy na Mistrzostwach Europy w Rumunii. Zawodnicy otrzymali listy gratulacyjne i upominki.

Polskę reprezentowało 67 zawodników zrzeszonych w trzech świętokrzyskich klubach. Wśród nich był Konecki Klub Karate Kyokushin z pięcioma zawodnikami.

W kategorii kadetów w walkach na arenie europejskiej tytuł Mistrzyni wywalczyła 15-letnia Martyna Białecka z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Po brąz z tego klubu sięgnęli 17-letnia Oliwia Małecka oraz 16-letni Jakub Owczarek. Walki toczyli także Filip Nowocień i Amelia Łyczek.

Jak mówi sensei Mateusz Garbacz, kwalifikacja na Mistrzostwa Europy dla piątki zawodników z naszego klubu była wielkim wyróżnieniem, a wywalczone medale i znakomicie stoczone walki rodzą dumę, radość i satysfakcję. Jesteśmy szczęśliwi.

- Martynka wywalczyła złoto, jest Mistrzynią Europy, mamy dwoję brązowych medalistów Oliwię i Jakuba. Z kolei Amelia i Filip stoczyli bardzo dobre walki, Amelia dotarła do ścisłej ósemki. Mamy na czym budować kolejne sukcesy – mówi sensei z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

Polska w sumie na Mistrzostwach Europy zdobyła 24 medale i zajęła drugie miejsce drużynowo.