Gród Wiślica wygrał z Orliczem Suchedniów 1:0

dor
Kamil Markiewicz
W meczu klasy okręgowej Gród Wiślica wgrał z Orliczem Suchedniów 1:0. To jego pierwsze zwycięstwo w klasie okręgowej.

Gród Wiślica - Orlicz Suchedniów 1:0 (0:0)

Bramka: Albert Dryja 84.

Gród: Ciemiera - Szostak (80. B. Olesiński), Kowalski, Pisarski, Mika - D. Nowak, Sobura, Odrobina, Maj - Niedziela (70. A. Dryja), K. Olesiński (86. Musiał).

Orlicz: Drogosz - Tacij, Sikora, Marek Banaczkowski, Nutzel - Bator, Solnica, Maciej Banaczkowski, Kita (85. Lasota) - Moskal (79. Kaczmarski), Zolba (65. Mądzik).

Zwycięską bramkę zdobył Albert Dryja, 17-letni wychowanek Grodu. Otrzymał podanie od Kamila Olesińskiego, uderzył po długim roku i zaskoczył Sebastiana Drogosza. Wcześniej bramkarz ten popisał sie kilkoma udanymi interwencjami, między innymi w 42 minucie obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Niedzielę.

-Cieszy pierwsza nasza wygrana w klasie okręgowej, długo wyczekiwana. Cieszy też to, że wychowankowie decydują o obliczu drużyny - powiedział Przemysław Gruchała, trener Grodu.

-W pierwszej połowie zmarnowaliśmy kilka okazji, mieliśmy dwie poprzeczki. W drugiej moja drużyna przeszła koło meczu - powiedział Dariusz Górecki, trener Orlicza.