Groźna młodzież pokonana. AZS KSZO - SMS Sosnowiec 3:0

Zbigniew Tyczyński
Siatkarski AZS KSZO cieszą się z wygranej.
Siatkarski AZS KSZO cieszą się z wygranej. fot. Rafał Soboń
Pewne zwycięstwo na własnym parkiecie odnotowały podopieczne trenera Romana Murdzy, które wygrały 3:0 (25:20, 28:26, 25:18) z zawsze groźną młodzieżą z SMS Sosnowiec.

Mecze z SMS Sosnowiec zawsze niosły dodatkową porcję emocji. Raz że, jak twierdzi trener Roman Murdza, SMS nigdy "nie leżał" naszym akademiczko, a dwa, że z utalentowaną młodzieżą z Sosnowca przyjechał jako trener Andrzej Peć, który dodatkowo mobilizował swoje podopieczne. Te zaś, grając bez kompleksów, rozpoczęły mecz od prowadzenia 4:0. Dopiero gdy, nieco zdeprymowaną ponownym debiutem przed ostrowiecka publicznością Annę Gawron, zastąpiła na ataku Miroslava Kijakova, gra gospodyń zaczęła się układać. -Po przegranej na inaugurację w Gliwicach, najbardziej bałem się o nerwy zawodniczek -powiedział po spotkaniu trener Roman Murdza. -Gdy się bardzo chce, ręka drży, ale cieszę się, że dziewczyny zdołały opanować emocje i szczególnie w końcówkach rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść. Faktycznie wszystkie sety wyglądały niemal identycznie. Rywalki zaczynały od prowadzenia 4:0 i 4:1, pod czym w połowie seta nasze akademiczki doprowadzały do wyrównania i po krótkich okresie gry punkt za punkt stopniowo zyskiwały przewagę. Składały się na to przede wszystkim dobra zagrywka, z którą nie radziły sobie przyjezdne oraz skutecznie wyprowadzane kontry. Nie znaczy to, że wszystko odbyło się zgodnie z planem. W drugiej partii nasze akademiczki miały piłkę setową przy stanie 24:21, a mimo to rywalki doprowadziły do wyrównania. Pod presją popełniły jednak proste błędy, w tym z pola zagrywki i seta oddały. -Myślę, że teraz powinno być już tylko lepiej -zapewnia trener Roman Murdza. -Pierwsza szóstka zaczyna się wyraźnie rysować i nie powinienem mieć większych wątpliwości z obsadą poszczególnych pozycji.

Warto dodać, że najlepszą zawodniczką meczu została Natalia Stanucha, która coraz lepiej zaczyna sobie radzić z kierowaniem grą zespołu.