Halowe MP w Spale. "Złota" Frankiewicz. Kamil Zbroszczyk poza podium

Dorota KUŁAGA [email protected]
Była zawodniczka STS Skarżysko-Kamienna Wioletta Frankiewicz (z lewej) zdobyła złoty medal w biegu na 3000 metrów. Obok Sylwia Ejdys.
Lekkoatletom z klubów z Kielecczyzny nie udało się zdobyć medalu na 56. Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Spale. Po "złoto" w biegu na 3000 metrów sięgnęła natomiast związana z naszym regionem Wioletta Frankiewicz, która obecnie reprezentuje AZS AWF Kraków.

Kamil Zbroszczyk, zawodnik Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego:

- Jest duży niedosyt po tym starcie. Chyba za bardzo się napaliłem i nie wyszło. Moja "życiowka" wynosi 19,34 metra, na treningach pchałem kulę jeszcze dalej, a na mistrzostwach uzyskałem zaledwie 18,42 metra.

Wioletta Frankiewicz, była zawodniczka STS Skarżysko, wygrała bieg na 3000 m z czasem 9.18,56 i do swojej kolekcji dołożyła kolejny tytuł mistrzyni Polski. Druga była Urszula Nęcka z MKS MOS Płomień Sosnowiec - 9.22,26, a czwarta Mariola Ślusarczyk z UKS WiR Łopuszno - 10.06,44.

Wydawało się, że do walki o medal w pchnięciu kulą włączy się Kamil Zbroszczyk, który ostatnio utrzymywał się w wysokiej formie. Tak się jednak nie stało. Uzyskał wynik 18,42 m, najsłabszy ze swoich tegorocznych startów. Wyprzedził go nie tylko mistrz olimpijski Tomasz Majewski z AZS AWF Warszawa - 21,05 ale również Jakub Giża - 19,55, Krzysztof Brzozowski - 18,90 i Dominik Witczak - 18,44. - W środę na treningach uzyskiwałem po 19,80 metra, dlatego ten wynik z mistrzostw to porażka. Bardzo chciałem, ale nie wyszło - mówił zawiedziony Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce.

W Spale startowali też dwaj lekkoatleci Juventy Kobex Starachowice. Dobrze w biegu na 1500 m spisał się Dawid Kubiec, który zajął piąte miejsce z czasem 3.51,77. Wygrał Adam Czerwiński z WKS Wawel Kraków - 3.48,38. W niedzielę Dawid Kubiec rywalizował w biegu na 3000 m, ale go nie ukończył.

Z niedosytem wrócił z tych mistrzostw Wojciech Jarosz, drugi ze starachowickich lekkoatletów. Pod nieobecność najlepszych polskich biegaczy Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego powinien walczyć o czołowe miejsce na 800 m. Uzyskał jednak siódmy czas eliminacji - 1.54,13 i nie awansował do finału.

Ciekawsze wyniki mistrzostw:

60 m: Daria Korczyńska (Śląsk Wrocław) - 7,33, Dariusz Kuć (Zawisza Bydgoszcz) - 6,70; skok w dal: Karolina Tymińska (SKLA Sopot) - 6,44; skok o tyczce: Łukasz Michalski (Zawisza Bydgoszcz) - 5,60; pchnięcie kulą: Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) - 21,05.