Hetman jedzie na trudny teren do Łagowa

Kamil Markiewicz
Marcin Michałek zdobył bramkę dla Hetmana Włoszczowa w doliczonym czasie niedzielnego meczu z liderem rozgrywek Neptunem Końskie, dzięki której włoszczowski zespół zremisował 2:2. Kamil Markiewicz
Włoszczowski zespół urwał punkty liderowi rozgrywek Neptunowi Końskie. Przed podopiecznymi trenera Jacka Pawlika wyjazdowa konfrontacja z ŁKS Georyt.

niedzielnym spotkaniu czwartej ligi Hetman Włoszczowa zremisował na własnym boisku z Neptunem Końskie 2:2. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 61 minucie bramkę zdobył dla nich Piotr Zieliński. Do wyrównania w 80 minucie strzałem z rzutu karnego doprowadził Marcin Jarmuda. Goście nie dawali za wygraną. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę dla Neptuna na 2:1 zdobył Karol Armata. Wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie. Okazało się zupełnie inaczej. W dwie minuty po stracie drugiego gola, Hetman wyrównał, dzięki skutecznemu strzałowi Marcina Michałka, który pokonał Łukasza Herdę.

- „Diabeł” okazał się nie taki straszny. Szczerze mówiąc więcej spodziewałem się po drużynie z Końskich, która w tym sezonie wygrywa niemal wszystko. W niedzielnym meczu rywal nie miał przewagi, dlatego uważam, że wynik jest sprawiedliwy - powiedział Jacek Pawlik, trener Hetmana.

W niedzielę, o godzinie 15, w meczu jedenastej kolejki włoszczowska drużyna zagra na wyjeździe z ŁKS Georyt Łagów. Rywale Hetman to mocny zespół, który szczególnie dobrze spisuje się na własnym, dość specyficznym obiekcie. W minionej kolejce łagowska ekipa zremisowała na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn 1:1.

Wciąż do dyspozycji trenera nie będzie Łukasza Orła, Sebastiana Walaska i Łukasza Piotrowskiego. Dwaj pierwsi wznowili treningi po wyleczeniu urazów, ale nie będą oni gotowi do gry na najbliższe spotkanie.

- Jedziemy do Łagowa walczyć o punkty. Chcemy podtrzymać naszą dobrą grę. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić, na trudnym boisku rywala - mówił szkoleniowiec włoszczowskiej ekipy.