Hipokrates Świętokrzyski 2018. Aldona Tabisz-Lembas...

  Hipokrates Świętokrzyski 2018. Aldona Tabisz-Lembas zwyciężczynią w powiecie kieleckim w kategorii Stomatolog roku. Poznaj ją

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na zdjęciu Aldona Tabisz-Lembas (pierwsza z lewej) wraz z personelem swojej przychodni stomatologicznej.

  Na zdjęciu Aldona Tabisz-Lembas (pierwsza z lewej) wraz z personelem swojej przychodni stomatologicznej. ©Archiwum prywatne

  Po raz kolejny „Echo Dnia” wraz z czytelnikami przyznał nagrody w plebiscycie medycznym Hipokrates Świętokrzyski. W kategorii Stomatolog roku w powiecie kieleckim triumfowała Aldona Tabisz-Lembas prowadząca przychodnię Kalimed w Piekoszowie. Triumfatorkę zapytaliśmy o drogę do zawodu, specyfikę pracy stomatologa, a także sposób na spędzanie wolnego czasu.
  Na zdjęciu Aldona Tabisz-Lembas (pierwsza z lewej) wraz z personelem swojej przychodni stomatologicznej.

  Na zdjęciu Aldona Tabisz-Lembas (pierwsza z lewej) wraz z personelem swojej przychodni stomatologicznej. ©Archiwum prywatne

  Pani Aldona Tabisz-Lembas ma 50 lat. Urodziła się w Brzozowie w województwie podkarpackim. Ukończyła stomatologię na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Po studiach rozpoczęła pracę w przyzakładowej przychodni w Cementowni Nowiny.
  Od 2001 prowadziła prywatny gabinet w Kielcach. W 2009 roku przeniosła się do Piekoszowa gdzie otworzyła przychodnię stomatologiczną Kalimed.

  W swojej przychodni zatrudnia pięciu lekarzy stomatologów oraz trzy higienistki, którzy świadczą pełen zakres zabiegów stomatologicznych.

  Zawsze chciała być lekarzem

  Pani Aldona już w dzieciństwie zapragnęła karierę zawodową związać z medycyną i pracą jako lekarz. Co ciekawe początkowo nie planowała kariery stomatologa.

  - Od najmłodszych lat chciałam być lekarzem, ale nie stomatologiem. Dopiero w klasie maturalnej zmieniłam zdanie i zdecydował się kontynuować edukację w kierunku stomatologii i z perspektywy czasu absolutnie nie żałuję swojej decyzji – przyznaje pani Aldona.

  Praca żmudna ale fajna

  Swoją pracę pani Aldona bardzo lubi choćby dlatego, że może dosłownie poprawiać pacjentom uśmiechy. Przy okazji przyznaje jednak, że jest ona momentami bardzo trudna i mocno wyczerpująca.

  - Lubię swoją pracę i spełniam się w tym co robię. Bardzo lubię mieć kontakt z ludźmi i możliwość pracy z nimi. Lubię poprawiać swoim pacjentom uśmiech. Ta praca daje mi dużo satysfakcji – zapewnia pani Aldona i dodaje. – Jest to też jednak praca żmudna i często męcząca fizycznie, ale i psychicznie. Do gabinetu trafiają różni pacjenci, w różnym wieku i trzeba się do nich dostosowywać. Szczególną grupą są dzieci, które dają wiele radości ale praca z nimi jest bardzo wymagająca. Jeśli jednak na końcu pacjent jest zadowolony i widać efekt swojej pracy to można zapomnieć o trudach zawodu. Wdzięczny i zadowolony pacjent to nasz cel. W tej pracy cały czas musimy podnosić swoje kwalifikacje poprzez różne szkolenia i to też jest w tej pracy fajne – przyznaje pani Aldona.

  Zaskoczona nominacją i zwycięstwem

  Jak przyznaje triumfatorka w kategorii stomatolog roku w powiecie kieleckim, nie ma pojęcia kto zgłosił ją do plebiscytu i tym bardziej jest zaskoczona, że udało się w nim jeszcze wygrać.

  - Nie wiem kto zgłosił mnie ale i moją przychodnię do konkursu. Informacje o zwycięstwie była więc dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Cieszę się, że zostaliśmy zauważeni. To bardzo miłe. Dziękuje naszym pacjentom za głosy. Ta nagroda będzie dla nas motywacją do jeszcze bardziej wytężonej pracy – zapewnia pani Aldona.

  Nordic walking i podróże

  Wolny czas, o ile taki pani Aldonie udaje się wygospodarować, spędza zazwyczaj aktywnie bowiem uwielbia nordic walking. Dłuższe wolne wykorzystuje na podróże.

  - Bardzo lubię podróżować, poznawać inne kultury i ludzi, a także smakować i rozkoszować się jedzeniem z najdalszych zakątków świata. Raz w roku muszę jechać na daleką wyprawę. Wiosną tego roku odwiedziłam Brazylię, natomiast w następnym roku planuję wybrać się na Mauritius – przyznaje pani Aldona.

  Komentarze

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo