Historyczna chwila. Pierwszy mecz i pierwszy gol zawodniczki Korony Handball Kielce, Magdy Więckowskiej, dla reprezentacji Polski seniorek

Wojciech Szubartowski/Kurier Lubelski/Polska Press
Pierwszy w historii występ zawodniczki Korony Handball Kielce w kadrze seniorek w piłce ręcznej okraszony golem - 19-letnia Magda Więckowska zagrała kilka minut w meczu międzynarodowego turnieju w Lublinie. Biało-Czerwone wygrały z Litwą 37:19 (19:8).

Lewa rozgrywająca Magda Więckowska pojawiła się na boisku na trzy ostatnie minuty pierwszej połowy. Wróciła na plac gry w 57 minucie i jej pierwsza akcja zakończyła się golem. W polskiej drużynie zagrała również wychowanka KSS Kielce, obecnie zawodniczka węgierskiego Siofok, Joanna Drabik, która zdobyła 3 gole.

Fizjoterapeutą naszej kadry jest kielczanin, Krzysztof Demko.

W sobotę o 19.15 Polska gra z Ukrainą, a w niedzielę o 17.15 z Białorusią. Mecze można obejrzeć w TVP Sport, na tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.