Historyczne złoto Jakuba Wojsy dla Centrum Staszów w Pucharze Polski Juniorów i Juniorów Młodszych

dor
Ekipa Centrum Staszów z trenerem Wiktorem Skrobaczem.
Ekipa Centrum Staszów z trenerem Wiktorem Skrobaczem. Archiwum prywatne
W Koronowie zorganizowano ostatni w tym roku sprawdzian oraz szansę zakwalifikowania się do kadry narodowej w zapasach w stylu wolnym.

Był to Puchar Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W turnieju wzięło udział około 200 zawodników z 38 polskich klubów. Historyczny sukces odniósł Jakub Wojsa z Centrum Staszów. Wywalczył pierwszy historyczny złoty medal w Pucharze Polski Juniorów Młodszych dla staszowskiego klubu w kategorii wagowej do 50 kilogramów.

Bardzo dobrze zaprezentował się też Michał Szymański, zdobywając brąz w kategorii wagowej do 55 kilogramów wśród juniorów do 20 lat. Wysokie lokaty wywalczyli również Norbert Ogórek - był dziesiąty w kategorii do 85 kilogramów oraz Klaudiusz Sobieniak - był jedenasty w kategorii do 69 kilogramów.

Medale dla Czarnych Połaniec w Pucharze Polski Juniorów zdobyli: Patryk Jurkowski - srebrny do 50 kilogramów i Jakub Władczyk - brązowy do 74 kilogramów.

(Źródło: vivi24)