Historycznie zwycięstwo szczypiornistek KSS w Jeleniej Górze

Redakcja
W Jeleniej Górze najskuteczniejsza w kieleckim zespole była Kamila Skrzyniarz. Rzuciła 9 bramek. Fot. Sławomir Stachura
Szczypiornistki KSS Kielce wygrały z KPR w Jeleniej Górze 35:28 (15:15). To ich pierwsza wyjazdowa wygrana z tą drużyną w ekstraklasie

Paweł Tetelewski, trener KSS Kielce:

- Mieliśmy takie założenia, by nie gubić piłki w ataku pozycyjnym, wracać za kontrą i grać twardo w obronie. W pierwszej części to nie zawsze nam wychodziło, ale po przerwie dziewczyny zrealizowały założenia w 100 procentach i stąd taki wynik.

Po świetniej drugiej połowie kielecka drużyna zdemolowała gospodynie i wygrała w Jeleniej Górze po raz pierwszy w ekstraklasie. Skutecznie były Kamila Skrzyniarz i Paulina Piechnik. Kamila rzuciła dziewięć bramek, Paulina - osiem.

KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 28:35 (15:15)
KSS Kielce:Wawrzynkowska, Staś, - Grabarczyk 2, Syncerz 1, Grzesik 1, Lalewicz 2, Piechnik 8, Młynarczyk 1, Paszowska 2, Kot 2 Drabik 5, Skrzyniarz 9, Nowak 2, Olszowa, Wodniak. Kary - 6 min.
KPR: Szeluk, Kozłowska - Wiertelak, 5, Galińska 4, Mączka 5, Skalska 1, Uzar, Buklarewicz 2, Rupp, Załoga 4, Kubicka, Żakowska 5, Figiel, 2, Michalak. Kary - 6 min.
Sędziowali: Jerlecki i Łabuń ze Szczecina. Widzów: 300.

Kielczanki dokonały w sobotę tego, co nie udawało się przez lata, a o ich sukcesie decydowała druga połowa, w której zdeklasowały wręcz gospodynie. I prowadziły już w 57 minucie 35:23, ale na skutek podwójnej kary rywalkom udało się podreperować wynik. Podopieczne trenera Pawła Tetelewskiego zagrały po przewie koncertowo, a on sam przyznał, że zrealizowały 100 procent założeń, wykorzystując praktycznie wszystkie błędy KPR.

Początek był dobry w wykonaniu kielczanek i wyszły na prowadzenie 6:3. Potem jednak gospodynie zwietrzyły szansę, gdyż nasze dziewczyny nie wykorzystały kilku kontr gubiąc piłkę, nie trafiały w ataku pozycyjnym, …obijając niemiłosiernie słupki i poprzeczkę. Miejscowe zaczęły gonić, po kilku kontrowersyjnych decyzjach debiutującej w ekstraklasie pary ze Szczecina zrobiło się też nerwowo na parkiecie i w 23 minucie drużyna z Jeleniej Góry wyszła na prowadzenie 13:9. Kielczankom udało się jednak zniwelować stratę i zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 15:15.

Po zmianie stron wyrównana walka trwała jeszcze do 37 minuty (18:17 dla KSS), ale potem kielczanki uszczelniły obronę, świetnie wychodziły do kontr i w 40 minucie zrobiło się 22:17. Nasza drużyna już tylko powiększała przewagę i jedynie w końcówce, na skutek podwójnej kary, miejscowe trochę uratowały twarz, choć i tak przegrały zdecydowanie. No i po raz pierwszy z KSS Kielce od lat we własnej hali.

PGNiG Superliga kobiet - wyniki:

Pogoń Baltica Szczecin - SPR Lublin 20:26 (8:14), Cebula 7, Huczko 4, Jakubowska 3, Stachowska 3 - Majerek 7, Stasiak 6, Wojtas 4, Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin - przełożony na 5 grudnia, Start Elbląg - Ruch Chorzów - przełożony na 23 października, AZS Politechnika Koszalińska - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 40:22 (20:12), Matuszczyk 8, Bilenia 7, Koprowska 6, Dworaczyk 5, Odrowska 5 - Podrygała 5, Płachta 5, Mikhalevich 4, Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Aussie Sambor Tczew 28:26 (16:11), Wypych 7, Waga 6, Kopertowska 4 - Tomczyk 5, Strzałkowska 4, Domnik 4, Lipska 4, Krajewska 4.