Historyczny sukces zapaśników z Czarnych Połaniec

/dor/
Ekipa Czarnych w komplecie - od lewej: trener Wiktor Skrobacz, złoty medalista Sebastian Barabasz, brązowy - Paweł Dziuba oraz Dominik Machniak. Fot. Archiwum klubu
Sebastian Barabasz został mistrzem Polski w zapasach! Brązowy medal zdobył Paweł Dziuba. Dwie nasze zawodniczki walczyły natomiast w Chęcinach

Świetnie wypadli zawodnicy Czarnych Połaniec na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Kadetów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w Rudniku pod Raciborzem.

W imprezie wzięło udział blisko 200 zawodników z 40 klubów z Polski oraz 4 ekipy zagraniczne - z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Słowacji. Rywalizowali nie tylko o medale, ale również o kwalifikacje na czerwcowe mistrzostwa Europy.

Czarni Połaniec wystawili 3-osobową ekipę, która w rywalizacji drużynowej została sklasyfikowana na 12 pozycji. Świetnie wypadł Sebastian Barabasz, który w kategorii do 55 kilogramów został Międzynarodowym Mistrzem Polski Juniorów i potwierdził swoją przynależność do czołówki krajowej. Paweł Dziuba wywalczył brązowy medal w kategorii do 96 kilogramów, a najmłodszy z ekipy Czarnych Dominik Machniak był dziesiąty w kategorii do 69 kilogramów kadetów.

- To historyczny sukces naszego klubu. Zdobyliśmy dwa medale, a Sebastian Barabasz pokazał klasę, wygrywając rywalizację w kategorii wagowej 55 kilogramów - z zadowoleniem mówił Wiktor Skrobacz, trener Czarnych.

Dwie zapaśniczki klubu z Połańca w miniony weekend rywalizowały natomiast w Mistrzostwach Polski Juniorek oraz Pucharze Polski Kadetek, które odbyły się w Chęcinach. Tak się złożyło, że trafiły na siebie w eliminacjach kategorii 59 kilogramów. Górą była Aleksandra Kazberuk, ona zakończyła zawody na ósmym miejscu, a Paulina Misiak na dziesiątym.