Hokejowy wynik i remis Nidy Pińczów z Orliczem Suchedniów w IV lidze

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Zaktualizowano
Mateusz Kokosza wyprowadził gości na prowadzenie 1:0 Paweł Wełpa
W meczu IV ligi świętokrzyskiej Nida Pińczów w końcówce meczu uratował jeden punkt, remisując z ostatnim w tabeli Orliczem Suchedniów.

Przez większość tego meczu prowadzili goście, choć to gospodarze przeważali na boisku. Orlicz jednak skuteczne kontrował i do przerwy prowadził 2:0. W drugiej połowie było już 3:1 dla suchedniowian, ale Nida doprowadziła do remisu 3:3.

– Wynik hokejowy. Przestrzegałem moich zawodników przed trójkątem Kokosza, Solnica, Staszewski. Niestety, szkoda, że się nie pomyliłem, bo każdy zdobył gola. Po przerwie dokonaliśmy zmian, wzmocniliśmy skrzydła i dobrze się to dla nas skończyło, ponieważ udało nam się zdobyć punkt – powiedział Artur Jagodziński, trener Nidy.

– Dla nas to przegrany remis. Jeśli na wyjeździe strzela się trzy gole, to nie można tak tracić bramek. Nie mieliśmy prawa tego meczu przegrać, choć optycznie przewaga była po stronie Nidy. My skutecznie kontrowaliśmy. Po przerwie gospodarze rzucili do gry wszystko, co mieli, gonili i im się udało po naszych błędach. Oni punkt wywalczyli, my straciliśmy dwa – skomentował spotkanie Mariusz Arczewski, trener Orlicza.

Po tym spotkaniu Nida awansowała na siódme miejsce w tabeli i ma 12 punktów. Orlicz z pięcioma punktami jest wciąż na ostatniej pozycji w tabeli IV ligi.

W następnej kolejce Nida Pińczów zagra z innym beniaminkiem – GKS-em Rudki, a Orlicz Suchedniów podejmie w derbach powiatu skarżyskiego Granat Skarżysko-Kamienna.

Nida Pińczów – Orlicz Suchedniów 3:3 (0:2)

Arkadiusz Rogala 53. i 86., Marcin Piotrowski 64. – Mateusz Kokosza 27., Piotr Solnica 44., Tomasz Staszewski 62.
Nida: Pałaszewski – Kempkiewicz, Zygan, Ciacia, Parlicki, Krzak (75. Buczak), Szafraniec, Nogacki (48. Piotrowski), Garula (48. Wijas), Rogala, Gajda

Orlicz: Ubysz – Tacij, Stawiak, Solnica, Bator, Kotte (56. Strzelec), Grzejszczyk (56. Boleń), Kokosza, M. Tumulec, Świtowski, Staszewski (75. Niewczas)