Hokejowy wynik w Suchedniowie. Porażka Orlicza Suchedniów ze Starem Starachowice na zakończenie sezonu klasy okręgowej

Paweł Wełpa
Damian Kita strzelił Starowi dwa gole i był wyróżniającym się piłkarzem na boisku Paweł Wełpa
Skromniejsza niż zwykle grupa kibiców obejrzała w Suchedniowie dość ciekawy mecz pomiędzy Orliczem a Starem Starachowice w ostatniej kolejce świętokrzyskiej klasy okręgowej w tym sezonie. Goście wygrali 5:3 i wzięli rewanż z porażkę u siebie w rundzie jesiennej.

W ostatniej kolejce sezonu piłkarze obu drużyn postanowili sprezentować kibicom to, co ci lubią najbardziej, czyli gole. O dwa więcej strzelili goście i bilans dwumeczu tego sezonu wyszedł na remis.

Szybka i ciekawa pierwsza połowa w Suchedniowie

Od początku meczu obie drużyny przeprowadzały szybkie ataki. Jako pierwsi gola zdobyli goście po strzale Emila Gołyskiego. Chwilę później wyrównał jeden z najlepszych na boisku wśród gospodarzy – Damian Kita.

W dalszej części pierwszej połowy więcej sytuacji bramkowych mieli gospodarze, ale goście byli skuteczniejsi i przed przerwą dołożyli jeszcze dwa trafienia, a zrobił to dwukrotnie Łukasz Gruszczyński. W 42. minucie wolnego w słupek trafił Karol Świtowski z Orlicza, również wyróżniający się w drużynie gospodarzy. Kibice na trybunach mieli jednak zastrzeżenia, że dwa z trzech goli Staru Starachowice padły po spalonych.

Fabjański strzela dwukrotnie, ale nie będzie królem

Po przerwie przypomniał o sobie Łukasz Fabiański, przed tym meczem lider tabeli strzelców, zdobywając dwa gole. Gospodarze nie pozostali dłużni i również zdobyli dwie kolejne bramki, a uczynili to ponownie Kita oraz Tomasz Staszewski.

Mariusz Fabjański, pomimo zdobycia dwóch goli, nie zdołali obronić pierwszej pozycji w tabeli strzelców. Błażej Miller z Granatu Skarżysko strzelił w ostatnim meczy 4 gole i wyprzedził go na finiszu o jedno trafienie.

Rajmund Kabała, drugi trener Orlicza, przyznał, że obrona jego zespołu wymaga poprawy. – Nasza obrona jest do poprawy. W przyszłym sezonie przede wszystkim musimy wzmocnić defensywę. Dzisiejszy mecz był już typowo wakacyjny i stąd ten wynik – skomentował.

Zdaniem Arkadiusza Bilskiego, trenera Staru, kluczem do zwycięstwa była lepsza skuteczność jego zespołu i lepsza organizacja gry. – Nasza gra była bardziej zorganizowana. Byliśmy skuteczniejsi, ale wkradła się nonszalancja i traciliśmy gole – powiedział.

Orlicz Suchedniów zajął 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów, a Star trzecie, zdobywając 59 punktów.

Orlicz z nowym trenerem, Star celuje w awans

Przyszły sezon zapowiada się ciekawie dla obu drużyn. W Orliczu Suchedniów nastąpi zmiana na stanowisku trenera. Bogusława Dąbrowskiego, który zrezygnował z posady z powodów zdrowotnych, zastąpi Mariusz Arczewski. Orlicz rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 10 lipca, a pierwszy sparing, z Łysicą Bodzentyn, rozegra 14 lipca.

Star Starachowice, który w tabeli znalazł się tuż za premiowanymi awansem miejscami, w przyszłym sezonie stawia sobie za cel awans. – Trzeba to powiedzieć otwarcie. Star zasługuje na to, aby grać w wyższej lidze. Po planowanych wzmocnieniach na pewno będzie to zespół z potencjałem na IV ligę – dodał Arkadiusz Bilski.

Orlicz Suchedniów – Star Starachowice 3:5 (1:3)

3:5 Tomasz Staszewski 93.

Orlicz: Ubysz – Bator, Rafalski (63. Olszewski), Jarząb, Sikora (67. Kaczmarski), Tacij, Solnica, Skarbek, Kita (83. Zbroja), Świtowski, Staszewski.
Star: Poński – Kania, Janikowski, Nowocień, Drabik, Chodniewicz, Gołyski, Anduła (71. Madejski), Gruszczyński (88. Maciąg), Serwicki (85. Strzelec), Fabjański

TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych

TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY

Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]

Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!

Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?

Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!