Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Holographic Principle w Lapidarium

GOP
Michał Wierba i Ronnie Burrage wystąpią w Sandomierzu.

Koncert Holographic Principle odbędzie się w sobotę, 28 października o godzinie 20 w Lapidarium pod Ratuszem.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 złotych, a dniu koncertu 20 złotych. Przedsprzedaż prowadzona jest w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20).

- Michał Wierba & Ronnie Burrage „Holographic Principle” to polsko-amerykańskie spotkanie dwóch indywidualności, dwóch odmiennych kultur i tradycji muzycznych. Bazując na własnych doświadczeniach, pochodzeniu i inspiracjach artyści tworzą ekstremalny, tchnący głębią, energią i radością dźwiękowy świat nowoczesnego jazzu, w którym tradycja muzyki jazzowej zwraca się w stronę swoich etnicznych korzeni - afrykańskich rytmów i indiańskich zaśpiewów, tak bliskich stylistyce Burrage'a, oplecionych subtelnie wykorzystaną elektroniką i wirtuozowską pianistyką Wierby – tak zapowiadają wydarzenie organziatorzy.

Michał Wierba to według krytyków czołowy przedstawiciel nowoczesnego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za charyzmę, żywiołowe improwizacje i oryginalny, rozpoznawalny styl gry. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, jak: Marek Bałata, Marek Piekarczyk, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Benjamin Drazen, Nimrod Speaks, Piotr Kukurba, Marlene Rosenberg, Przemysław Strączek, Piotr Wójcicki, Karo Glazer, Halina Jarczyk, Sławek Berny, DJ Crime, Ewelina Przybyła, Justyna Janik i inni. Nagrał ponad 20 albumów, w tym jako solista i sideman. W 2013 roku Wierba rozpoczął intensywną działalność solową i powołał do życia autorski zespół Michał Wierba Doppelganger Project. Nagrał on w 2014 roku album "Orange Sky", na którym kilka kompozycji zaśpiewała wokalistka, Patrycja Zarychta. W tym samym roku Wierba dołączył do projektu wokalistki i autorki piosenek Mag Balay, w charakterze pianisty, klawiszowca i współproducenta debiutanckiego albumu artystki "No borders", którego premiera odbyła się w maju 2016 roku.

Występując wielokrotnie na antenie radiowej „Trójki”, artysta zaprezentował na niej również materiał solowy. Ostatni koncert z udziałem wybitnego saksofonisty Macieja Sikały, ukazał się na rynku nakładem wydawnictwa For Tune w listopadzie 2016 roku w formie albumu „Michał Wierba – Body Language. LIVE in Radio Trójka”. Wspomniana płyta stanowi podstawę pracy doktorskiej Michała Wierby na Akademii Muzycznej w Krakowie.

W kwietniu 2016 roku pianista nawiązał kontakt z amerykańskim, legendarnym perkusistą Ronnie'em Burrage'em, której efektem była polska trasa koncertowa Michał Wierba feat Ronnie Burrage, Tribute to Andrzej Cudzich. Owocem trasy poświęconej pamięci polskiego kontrabasisty jest stała współpraca Wierby z Burrage'em, czyli autorska formacja muzyków – Holographic Principle. Obecnie pianista pracuje nad nowym solowym projektem Michał Wierba & The Hunter$, którego premiera odbyła się koncertem po drugiej stronie oceanu - w ramach festiwalu Chicago All Souls Jazz Festival w
Ronnie Burrage to legendarny amerykański perkusista jazzowy - jego styl czerpie elementy z hard bopu, bebopu, funku i soulu.

Występował z Duke’em Ellingtonem w wieku dziewięciu lat, grając na perkusji i wibrafonie. W wieku 15 lat Burrage został zaangażowany do zespołu No Commercial Potential, który supportował koncerty George’a Duke’a. W wieku 17 lat przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie grał z Sonny Fortune, Lesterem Bowie, Defunkt ,Teruo Nakamura, sir Roland Hanna, Arthur Blythe, Jackie McLean, Andrew Hill i McCoy Tyner.

Lista artystów z którym współpracował i nagrywał Burrage zawiera takie nazwiska jak: Branford Marsalis, Frank "Kuumba" Lacy, Donald Harrison, Terence Conely, Victor Bailey, Gene Jackson, Barbara Dennerlein, Michał Urbaniak, Ray Anderson, Abdullah Ibrahim, Joanne Brackeen, Jack Walrath, Sonny Fortune, ary Thomas, Wallace Roney, Kenny Kirkland, Marcus Miller. Burrage koncertował również z Waynem Shorterem, jednym z największych kompozytorów i saksofonistów jazzowych końca XX wieku.

W latach 1994-2002, Ronnie Burrage pracował jako wykładowca na University of the Arts w Filadelfi. Obecnie, artysta jest producentem i dyrektorem artystycznym w Bluenoise Studio oraz profesorem na Pennsylvania State University.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie