Hummel 4. Liga. Star Starachowice rozbił Górala Górno, trzy gole Michała Smolarczyka. Efektowny gol przewrotką w Daleszycach

Dorota Kułaga, Bartosz Wartałowicz, Jaromir Kruk
GKS Zio-Max Nowiny pokonał Pogoń Staszów 4:0
GKS Zio-Max Nowiny pokonał Pogoń Staszów 4:0 Dawid Łukasik/Kamil Bielaszewski/Klimontowianka
W weekend 10-11.06.2023 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. liga. Star Starachowice rozbił Górala Górno, wygrywając 8:1. Hat tricka zapisał na swoim koncie Michał Smolarczyk. Ozdoba meczu w Daleszycach była bramka Mariusza Maciejskiego, zdobyta przewrotką w 90 minucie.

W weekend 10-11.06.2023 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Klimontowianka PBI Klimontów - Alit Ożarów 4:0 (2:0)
Bramki: Michał Hołody 6, 18 z karnego, Gabriel Skrzypek 71, Arkadiusz Stępień 75.
Klimontowianka: Staniek - Rękas, Wochniak, Niziołek, Kosno - Turek, Saienko, Stępień, Skrzypek (85. Szmuc) - Chmiel (75. Sedko), Hołody (70. Szakalec).
Alit: Żytniewski - Malec, Jakubowski (80. Wójcik), Daszyk, Śmieszek - Toboła, Kapsa, Kozakiewicz, Stępień - Iwanienko, Soja (85. Stawiarski).

- Mecz pod naszą kontrolą, byliśmy dojrzalsi i chcieliśmy wygrać. Determinacja i zaangażowanie spowodowały, że zdobyliśmy aż 4 bramki - powiedział trener Klimontowianki, Łukasz Szymański. - Mamy dużo kontuzji oraz zawodników pauzujących za kartki. Trzeba jednak oddać, że Klimontowianka zagrała bardzo dobrze i zawodnicy godnie pożegnali trenera Szymańskiego - powiedział trener gości Paweł Rybus.

Przed tym meczem Klimontowianka PBI Klimontów na Facebooku poinformowała, że trener Łukasz Szymański po tym sezonie odejdzie z Klimontowianki Klimontów. Wygasającą 30 czerwca umowa z trenerem Łukaszem Szymańskim decyzja zarządu klubu nie zostanie przedłużona.

Moravia Anna-Bud Morawica – Orlęta Kielce 2:3 (1:2)
Bramki: Konstantin Holovczenko 18, Rostislav Pryjmak 75 – Jakub Olearczyk 14, Tomasz Gaj 29 karny, 90 karny.
Rostislav Pryjmak (Moravia Anna-Bud) nie wykorzystał karnego w 23 – obrona Konrad Zacharski.
Moravia: Wojno – Wasilewski, Mateusz Zawadzki (22 Zgrzebnicki), Górecki – Węgliński (56 Ł. Zawadzki), Rabiej, Jopkiewicz, Pryjmak – Kliś (56 Nosek), Holovczenko (68 F. Rogoziński), Maciej Pokora (56 Michał Zawadzki).
Orlęta: K. Zacharski – M. Gajos (71 Prus), Grochowski, Solnica, Motyl – W. Gajos (58 Tomczyk), Jaśkiewicz (86 Grzesiak), Gaj – Poński (58 Jakub Moskal), Śliwa (86 Koropkin), Olearczyk.

Moravia wyszła w eksperymentalnym składzie, w Orlętach w pierwszej jedenastce zabrakło awizowanego Patryka Zawieruchy, lidera obrony. Goście wyszli na prowadzenie po golu Jakuba Olearczyka, któremu asystował Kacper Śliwa (zaczęło się od błędu Macieja Pokory). Ekipa Macieja Śmiecha odpowiedziała szybko, po strzale Rostislava Pryjmaka Konrad Zacharski sparował futbolówkę na poprzeczkę, ale po dobitce Kostii Holovczenko ugrzęzła w sieci. Potem mieliśmy dwa karne – zmarnowany przez Pryjmaka (obrona Zacharskiego), wykorzystany przez Tomasza Gaja. Dużo się działo pod obydwoma bramkami, lecz do przerwy wynik się nie zmienił, Moravia przegrywała 1:2.

W drugiej części obie ekipy stworzyły wiele sytuacji. Moravia doprowadziła do wyniku 2:2 po świetnej akcji wykończonej przez Pryjmaka. Orlęta trzeciego gola strzeliły z karnego za faul Zgrzebnickiego na Olearczyku), pewnie uderzył Gaj.

Granat Skarżysko-Kamienna - Stal Kunów 2:0 (0:0)
Bramki: Wiktor Pluta 58, Adrian Uniat 82.
Granat: Strzelec - Gwóźdź, Hińcza, Goździk, Dudzik - Papros, Bartoszek - Walkowiak (72. Gładyś), Uniat (85. Bator), Pluta (85. Materek) - Sot.
Mieliśmy sporo sytuacji, szczególnie do przerwy, powinniśmy prowadzić 4:0. Cieszymy się jednak z trzech punktów - powiedział trener Granatu, Bolesław Strzemiński.

Wierna Małogoszcz - Neptun Końskie 1:1 (0:0)
Bramki: Mateusz Rejowski 70 - Patryk Raczyński 75.
Wierna: Frączek - Malinowski, Kuzincow, Wroński, Molęda - Klapa, Czarnecki, Soboń - Łata (66. Karbownik), Rejowski, Rogula.

Nie było to wielkie widowisko, w pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale nie umieliśmy stworzyć sytuacji. W drugiej odsłonie ten mecz się wyrównał - powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej Małogoszcz. - Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie trudny. Mieliśmy sytuacje, ale nie przechyliliśmy szali na swoją stronę. Remis wydaje się być jednak sprawiedliwym wynikiem - powiedział trener Neptuna, Arkadiusz Bilski.

Sparta Kazimierza Wielka - GKS Rudki 1:4 (1:1)
Bramki: Mariusz Adamczyk 9 - Tomasz Stefański 25, 60, Piotr Jedlikowski 65, Karol Skrzypek 72.

Do przerwy podopieczni Marka Motyki stawiali jeszcze zacięty opór i było 1:1. W drugiej połowie zespół prowadzony przez Pawła Jaworka strzelił trzy gole i wygrał 4:1.

Star Starachowice - Góral Górno 8:1 (4:1)
Bramki: Michał Smolarczyk 5, 30, 41, Bartosz Szydłowski 11, Włodzimierz Puton 75, Michał Grunt 83, Sebastian Hajduk 86, Piotr Mikos 90 – Tomasz Staszewski 24.
Star: Michał Nowak – Mateusz Nowak, Grzywalski, Mateusz Zając, Kosztowniak – Yefimenko, Persona (60 Puton), Ambrozik (60 Nowocień), Gębka (65 Mikos) – Smolarczyk (60 Grunt), Szydłowski (60 Hajduk).

Trener Tadeusz Krawiec dał odpocząć kilku czołowym zawodnikom mając w perspektywie finał Okręgowego Pucharu Polski z KSZO. Z kilku kolejnych skorzystał w mniejszym stopniu, ale to nie przeszkodziło liderowi w rozgromieniu rywala. – Całkowita dominacja – podsumował Mateusz Jagiełło, środkowy obrońca Staru, który spotkanie oglądał z trybun.

AKS 1947 Busko-Zdrój - Orlicz Suchedniów 5:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Zacharski 21, Dorian Buczek 25, Michał Bogacki 78, Olaf Grad 80, Kacper Rogoziński 85.
AKS: Banach - Kowalczyk (65. Grad), Skiba, Zacharski, Boś (82. Kowalski) - Taler (46. Bogacki), Słabosz, Pawłowski - Paprocki (75. Szymkiewicz), Buczek, Rogoziński.

Od samego początku było widać różnicę klas, stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. W drugiej połowie byliśmy trochę spóźnieni w obronie i Orlicz stworzył sobie dwie, trzy okazje, ale w końcówce meczu to my zdobyliśmy kolejne trzy gole i zamknęliśmy mecz - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener AKS-u.

Spartakus Daleszyce – Nida Pińczów 2:1 (1:1)
Bramki: Piotr Ostrowski 12, Mariusz Maciejski 90 – Danila Hurenko 7.
Spartakus: Kraiński – Ostrowski, Mokrosnop, Kaleta, Ptak (46 Sitarz) – Borowiecki (75 Brożyna), Wołowiec (70 Maciejski), Broniś (46 Ł. Górski), Hernik (46 Kozaczok), Jeziorski – Sala.

Ozdobą meczu był gol Mariusza Maciejskiego w 90 minucie, uzyskany przewrotką.

GKS Zio-Max Nowiny – Pogoń Staszów 4:0 (0:0)
Bramki: Norbert Niebudek 54, Mateusz Kawecki 55, Radosław Szmalec 60, 79.