Hummel 4 Liga. Alit Ożarów - Nida Pińczów 0:3. Zdjęcia kibiców i z meczu (GALERIA)

Damian Wiśniewski
W sobotę 30 kwietnia Alit Ożarów przegrał 0:3 mecz z Nidą Pińczów w ramach Hummel 4 Ligi świętokrzyskiej. Zobacz zdjęcia z tego spotkania oraz kibiców na trybunach.

Alit Ożarów - Nida Pińczów 0:3 (0:0)
Bramki:
Marcin Szafraniec 58, Krystian Zaręba 62 z rzutu karnego, Artur Garula 90.
Czerwona kartka: Kapsa 60 (Alit)
Alit: Saracen - Rutkowski (75. Sornat), Kobryń, Kryvolapov, Stępień - Soja (65. Gierczak), Kamiński (75. Praga), Kapsa, Oliynyk (80. Tomasik) - Łokieć, Kończyk (65. Poński).
Nida: Pałaszewski - Sadowski, Radwański, Szafraniec, Parlicki - Piotrowski (70. Garula), Szymkiewicz, Łuszcz (85. Wasik), Kowalski (85. Paniec) - Fit, Zaręba (65. Madej).

W pierwszej połowie spotkania więcej dogodnych okazji do strzelenia gola stworzył sobie zespół z Ożarowa. W 24. minucie spotkania Michał Kamiński wykonał nawet rzut karny, ale piłkę odbił Damian Pałaszewski z Nidy. Pod koniec pierwszej części gry ożarowianie wpakowali piłkę do bramki, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

Nida do przerwy wykonała kilka stałych fragmentów gry, ale brakowało jej konkretów. Te pojawiły się w drugiej połowie. Wynik meczu otworzył Marcin Szafraniec w 58. minucie gry, a chwilę potem było już 2:0. Tym razem gola, po rzucie karnym, strzelił Krystian Zaręba. Jedenastkę podyktowano za zagranie ręką Jakuba Kapsy, który za próbę zatrzymania w ten sposób strzału jednego z rywali, otrzymał czerwoną kartkę.

Wynik na 3:0 dla Nidy ustalił pod koniec spotkania Artur Garula, a walcząca o utrzymanie w ekipa z Pińczowa odniosła ważne zwycięstwo.

- Szczęście nam sprzyjało, bo w pierwszej połowie Alit stworzył sobie wiele sytuacji do strzelenia gola. Po przerwie mój zespół wyszedł na boisko jednak z większym zaangażowaniem, pomysłem i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę - powiedział nam po spotkaniu trener Nidy, Waldemar Szpiega. - Zagraliśmy bardzo słabą drugą połowę - dodał trener Alitu, Paweł Rybus.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0