Hummel 4 Liga. Dużo emocji i wygrana GKS Zio-Max Nowiny z Moravią Anna-Bud Morawica w derbach powiatu kieleckiego [ZDJĘCIA]

Jaromir Kruk
W derbach powiatu kieleckiego Moravia Anna-Bud Morawica przegrała z GKS Zio-Max Nowiny 2:3.

Moravia Anna-Bud Morawica – GKS Zio-Max Nowiny 2:3 (2:1)
Bramki: Maciej Horna 18 z karnego, Karol Garbala 44 - Kamil Blicharski 5 z dobitki karnego, Bartosz Papka 61, Jakub Olearczyk 77.
Moravia: Piotr Kubicki – Węgliński (80 Miszczyk), B. Młynarczyk, Garbala, F. Rogoziński (86 Maciej Pokora) – Rabiej, Gilewski – Ł. Zawadzki, Michał Zawadzki, Horna (80 K. Kubicki) – Pryjmak.
GKS: B. Łyczek – Krzeszowski, D. Pietras, Brela, Marek – Szmalec, M. Gadomski, Sinkiewicz (74 Dorowski) – Papka (84 Gardynik), Olearczyk, Blicharski (63 Szewczyk).

Mecz Moravii Anna-Bud z GKS Zio-Max Nowiny nie zawiódł kibiców poziomem. Już w 5 minucie Kamil Blicharski dał prowadzenie gościom, dobijając swój karny, który obronił Bartłomiej Łyczek. Wyrównał z karnego (za faul na Rostislavie Pryjmaku) Maciej Horna, a przed zmianą stron drugiego gola dla podopiecznych Macieja Śmiecha strzelił Karol Garbala, finalizując rzut rożny Filipa Rogozińskiego. W drugiej odsłonie nie brakowało podbramkowych spięć. Po uderzeniu Maciej Horny w 54 minucie golkiper z Nowiny odbił futbolówkę na słupek (świetna akcja Moravii, do tego w pierwszej połowie ten sam piłkarz z rożnego obił poprzeczkę). W odpowiedzi Kamil Blicharski trafił w poprzeczkę (57), od tej części bramki odbiła się piłka po interwencji Piotra Kubickiego, gdy uderzał Marcin Marek (61). Napór Nowin przyniósł efekt w postaci wyrównania Bartosza Papki (najpierw z autu wrzucał Szczepan Krzeszowski). Goście poszli za ciosem i w 77 minucie z gola cieszył się Jakub Olearczyk. Moravia mogła wyrównać za sprawą Pryjmaka, który zmarnował dwie świetne okazje. Po nim jeszcze nad poprzeczką strzelił Horna, a na doprowadzenie do remisu ekipie Macieja Śmiecha zabrakło czasu i pomysłów.