Hummel 4 liga. Góral Górno na inaugurację przegrał z AKS 1947 Busko-Zdrój. Kontuzja grającego trenera pokrzyżowała szyki gospodarzom

Jaromir Kruk, dor
od 16 lat
W meczu inaugurującym rozgrywki Hummel 4 ligi w sezonie 2022/2023 Góral Górno przegrał z AKS 1947 Busko-Zdrój 1:5. Spotkanie obejrzało około 200 kibiców.

Góral Górno – AKS Busko-Zdrój 1:5 (0:1)
Bramki: Andrzej Paprocki 82 - Dorian Buczek 35, 78, Marcin Piotrowski 60, 89, Kacper Załęcki 90+2.
Góral: Kmiecik – K. Gad, D. Piwowarczyk, Tacij, Bożęcki (89 Syska) – K. Gadowski, Ł. Bęben, D. Piotrowicz (25 J. Kalisz), A. Paprocki – T. Staszewski, R. Radek (75 Ł. Kraj).
AKS: Banach – Patryk Kowalczyk, O. Grad, Ślefarski, Motyl – M. Piotrowski, D. Szymkiewicz, Zacharski, Załęcki, K. Szymański (73 Bogacki) – Buczek (81 M. Szumilas).
Żółte kartki: T. Staszewski, Bożęcki, Tacij – K. Szymański, Buczek.
Sędziowali: Tomasz Kondrak + Dominik Wrona, Jacek Wójcik.
Widzów: około 200.

Zobacz galerię zdjęć kibiców z meczu Góral - AKS

Przed meczem przedstawiciel Świętokrzyskiego ZPN, Maciej Cender wręczył piłkarzom Górala puchar za awans do Hummel 4 ligi. Gospodarze mieli kapitalną okazję na początku – w 7 minucie Hubert Banach odbijał piłkę po strzale Roberta Radka i dobitce Tomasza Staszewskiego. To okazało się ostrzeżeniem dla AKS, który miał największe problemy z hasającym na skrzydle Andrzejem Paprockim. Góralowi szyki pokrzyżowała kontuzja grającego trenera, Damiana Piotrowicza co oznaczało przegranie rywalizacji o środek pola, a w 35 minucie gol Doriana Buczka z wolnego (za faul Marcina Tacija na nim). W drugiej odsłonie Buczek dołożył jedno trafienie, Marcin Piotrowski dwa, a w doliczonym czasie ambitnego beniaminka dobił Kacper Załęcki. Na chwilę nadzieję Góralowi dał gol Andrzeja Paprockiego na 1:3 (asysta Łukasza Kraja), ale ekipa z Górna jakościowo znacznie ustępowała AKS i zasłużenie przegrała.