Hummel 4 Liga. Moravia Anna-Bud Morawica wygrała ze Spartakusem Daleszyce. Po dwa gole strzelili Rybus i Horna [ZDJĘCIA]

Jaromir Kruk
W meczu Hummel 4 Ligi Moravia Anna-Bud Morawica pokonała Spartakusa Daleszyce 5:1.

zdjęcia z meczu Moravii Anna-Bud ze Spartakusem[/przycisk]
Moravia Anna-Bud Morawica – Spartakus Daleszyce 5:1 (3:0)
Bramki: Michał Rybus 22, 42, Maciej Horna 31 z karnego, 52, Łukasz Zawadzki 58 – Mariusz Maciejski 83.
Moravia: I. Zawierucha – B. Wysocki, Mat. Zawadzki, F. Rogoziński – Woś (65 Stawecki), Michał Zawadzki (81 Jaroń), J. Rabiej, Pryjmak (65 Kamil Kubicki), Ł. Zawadzki (77 Miszczyk) – Horna (65 Maciej Pokora), Michał Rybus.
Spartakus: Kraiński – Ostrowski, D. Wołowiec (62 Pietrzyk), Marcin Dziubek (75 Broniś), Sitarz (53 Łączkowski) – Kaleta (70 W. Brożyna), Jeziorski – Patryk Raczyński, Ł. Górski (22 Dziedzic), Żądło – Maciejski.

Gospodarze chyba zaskoczyli Spartakusa ustawieniem z dwoma wahadłowymi, a wyżej z przodu w Moravii zagrał Maciej Horna. Po błędzie Roberta Sitarza w 22 minucie futbolówka trafiły do Horny, który obsłużył Macieja Rybusa. Rybus będący w świetnej dyspozycji nie dał szans Mariuszowi Kraińskiemu i Moravia objęła prowadzenie. Podopieczni Macieja Śmiecha poszli za ciosem i przed przerwą dołożyli kolejne trafienia – Horna z karnego i Rybus. Po zmianie stron miejscowi nie zwolnili tempa, czwartego gola strzelił ponownie Horna, a piątego, pięknym strzałem pod poprzeczkę zza pola Łukasz Zawadzki. Gości stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. – Zmiana ustawienia przyniosła efekty. Trochę smuci, że łatwo straciliśmy gola – powiedział zadowolony z postawy zespołu Maciej Śmiech z Moravii. Wreszcie na miarę oczekiwań zagrał Maciej Horna, ale kilku innych piłkarzy też spisało się bardzo dobrze.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0