Hummel 4 liga. Nida Pińczów spróbuje przełamać kiepską serię spotkań

Damian Wiśniewski
Tomasz Kaczmarczyk
Nida Pińczów w najbliższy weekend zagra mecz dziesiątej kolejki rozgrywek czwartej ligi świętokrzyskiej i zmierzy się z Łysicą Bodzentyn na wyjeździe. Postara się tym samym przerwać kiepską serię kolejnych przegranych spotkań.

Na ten moment Nida ma na koncie sześć porażek z rzędu. W ostatniej kolejce zespół ten grał na własnym boisku z Alitem Ożarów i przegrał 0:2 mimo tego, że rywale od 64. minuty spotkania grali w osłabieniu. Pińczowianie nie potrafili jednak tego wykorzystać i nie strzelili nawet jednego gola.

W pięciu poprzednich spotkaniach Nida zanotowała następujące rezultaty: 0:2 z Pogonią Staszów, 1:3 z Koroną II Kielce, 0:1 z Orliczem Suchedniów, 3:4 ze Spartakusem Daleszyce i 0:4 ze Spartą Kazimierza Wielka. Ogólnie wygrała tylko jeden mecz, w pierwszej kolejce 3:0 pokonała Neptuna Końskie. Z pięcioma punktami otwiera strefę spadkową i ma cztery oczka straty do bezpiecznego miejsca.

W najbliższej serii spotkań Nida zagra na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn, która w poprzedniej kolejce bezbramkowo zremisowała z Wierną Małogoszcz. Przeciwnik ten ma o sześc punktów więcej i zajmuje 11. miejsce w ligowej klasyfikacji. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15 w najbliższą niedzielę.