Hummel 4. Liga. Pewna wygrana Staru Starachowice z GKS Rudki 5:2 na inaugurację rundy wiosennej. Udany debiut Michała Smolarczyka

Jaromir Kruk
Star wygrał z GKS Rudki 5:2
Star wygrał z GKS Rudki 5:2 Rafał Roman
W meczu na szczycie w pierwszej wiosennej kolejce Hummel 4. Ligi Star Starachowice pokonał GKS Rudki 5:2. Udany debiut zaliczył Michał Smolarczyk, który do lidera trafił z Korony II Kielce. Zdobył bramkę i zaliczył asystę.

Siedem bramek i pewna wygrana Staru Starachowice z GKS Rudki 5:2

Star Starachowice - GKS Rudki 5:2 (3:2)
Bramki: Jakub Nowocień 10, Michał Smolarczyk 17, Bartosz Gębura 25, Przemysław Śliwiński 46, Michał Grunt 85 – Karol Skrzypek 4, Jan Kowalski 23.
Star: Nowak – Styczyński (75 Jefimienko), Jagiełło, Gębura, M. Stefański – Mikos, Nowocień (65 Ambrozik), Puton (80 Zając), Persona (60 Szydłowski) – Śliwiński, Smolarczyk (65 Grunt).
GKS: Sz. Pietras – Sala (60 Kudzia), T. Stefański, Skrzypek, Jan Kowalski – Łokieć, Lychak (70 Bednarski), Biesiada (80 Matysek) – Stachura (85 Halik), Smoliński, Jedlikowski.

Bardzo ciekawy mecz zaczął się udanie dla gości, którym prowadzenie dał już w 4 minucie Karol Skrzypek. Szybko wyrównał Jakub Nowocień, a drugiego gola dla lidera strzelił pozyskany z Korony II Kielce Michał Smolarczyk. Smoła wykazywał się wielką ochotą do gry, był bardzo aktywny. Przyjezdni nie dawali za wygraną i na 2:2 trafił wyróżniający się w drużynie GKS Jan Kowalski (piękny strzał). Długo ekipa z Rudek się nie cieszyła, bo głową Szymona Pietrasa pokonał Bartosz Gębura. W drugiej połowie swoje trafienie zaliczył Przemysław Śliwiński, a rezultat na 5:2 przypieczętował zmiennik Marcin Grunt. – GKS postawił na bardzo otwarty futbol, bardzo dobrze grał Janek Kowalski, co przypieczętował ślicznym golem. Najważniejsze, że wygraliśmy – przyznał Tadeusz Krawiec, szkoleniowiec Staru bardzo zadowolony z występu Michała Smolarczyka.