Hummel 4. Liga. Derby powiatu dla Moravii Morawica. Pierwszy punkt Sparty Kazimierza Wielka na wiosnę. Star Starachowice nie zwalnia tempa

Dorota Kułaga, Bartosz Wartałowicz, Jaromir Kruk
Moravia Anna-Bud Morawica pokonała GKS Zio-Max Nowiny 3:2
Moravia Anna-Bud Morawica pokonała GKS Zio-Max Nowiny 3:2 Krzysztof Krogulec/Marcin Słoka
W weekend 3-4.06.2023 grała świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

W weekend 3-4.06.2023 gra świętokrzyska piłkarska Hummel 4. Liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Klimontowianka PBI Klimontów - Orlęta Kielce 2:1 (1:1)
Bramki: Kamil Wochniak 8, Jan Grochowski 65 (samobójcza) - Kacper Śliwa 10.
Klimontowianka: Pietrasik - Kosno, Wochniak, Niziołek (55. Konecki), Gach - Rękas, Sajenko, Skrzypek, Stępień, Turek - Hołody (71. Szakalec).
Orlęta: Zacharski - Zawierucha, Grochowski (86. Korobkin), Motyl, Tomczyk (83. W. Gajos) - Gaj, Jaśkiewicz, Poński (60. Moskal), M. Gajos (73.Grzesiak) - Śliwa (81. Prus), Olearczyk.

Mecz odbył się na stadionie w Koprzywnicy. To trzecia z rzędu wygrana Klimontowianki PBI w rozmiarach 2:1 - po GKS Zio-Max Nowiny i Orliczu Suchedniów, przyszedł czas na zwycięstwo w Orlętami Kielce.

Sparta Kazimierza Wielka - Góral Górno 2:2 (1:2)
Bramki: Tymoteusz Wiewióra 45, Andrzej Musiał 90+3 z karnego - Kacper Serek 15, Tomasz Staszewski 26.
Góral: Kmiecik - Banakiewicz, Serek, Gad (76. Wypych), Bożęcki - Lasak, Gadowski, Stępnik (68. Piotrowicz), Bęben - Staszewski (84. Kowalik), Radek.

Piłkarskie porzekadło mówi, że 2:0 to niebezpieczny wynik i przekonali się o tym piłkarze Górala Górno. Sparta zdobyła pierwszy punkt od 30 października, kiedy również zremisowała z Góralem Górno. Historia zatoczyła koło.
- Zawaliliśmy pierwszą połowę, ale w drugiej byliśmy znacznie lepsi i to duża sprawa. Trochę szkoda, że tak późno, ale szanujemy to co jest - skomentował krótko Marek Motyka, trener Sparty Kazimierza Wielka.

Wierna Małogoszcz - Alit Ożarów 1:0 (0:0)
Bramka: Paweł Rogula 89.
Wierna: Frączek – Malinowski, Kuzincow, Wroński, Molęda – Klapa, D. Czarnecki, Soboń – Sornat (72 Łata), Rejowski (90 Stojko), Rogula.

Jedyny gol padł po ładnej akcji Wiktora Sobonia z Pawłem Rogulą. Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej przewaga Wiernej i jej sytuacje. Gospodarze dopięli swego. – Nasz upór został nagrodzony w końcówce – powiedział Mariusz Lniany. Alit poprowadził Emil Urban, który zastąpił nieobecnego Pawła Rybusa.

Moravia Anna-Bud Morawica - GKS Zio-Max Nowiny 3:2 (3:0)
Bramki: Rostislav Pryjmak 20, Łukasz Zawadzki 23, Michał Zawadzki 42 – Mateusz Zębala 52, 83.
Moravia: Wojno – Węgliński (65 F. Rogoziński), Zgrzebnicki, Mateusz Zawadzki, Wasilewski – Gilewski (17 Jopkiewicz), Rabiej (58 Maciej Pokora) – Ł. Zawadzki, Michał Zawadzki (88 Górecki), Pryjmak – Michał Rybus (73 Holovczenko).
GKS: Świtoń – N. Niebudek (73 Kopyciński), D. Pietras, Łazurko, Marek – Mat. Gadomski, Szmalec, Kawecki (46 Sinkiewicz) – Papka (68 Blicharski), Kot (46 P. Gardynik), Zębala.
Żółte kartki: Zgrzebnicki – P. Gardynik, Blicharski, Kopyciński.

Na początku meczu Radosław Szmalec z Nowin trafił piłką w słupek, ale potem rządzili gospodarze. Prowadzenie dał im po podaniu Michała Rybusa Rostislav Pryjmak, głową podwyższył Łukasz Zawadzki (asysta Michał Zawadzki). Tuż przed zmianą stron na 3:0 trafił Michał Zawadzki, po akcji z Jakubem Rabiejem. W drugiej połowie kilka świetnych interwencji zanotował w bramce Nowin Oliwier Świtoń, a jego koledzy przejęli inicjatywę. Dużo dało im wejście Norberta Sinkiewicza, asystenta przy golu na 3:1 Mateusza Zębali. Wysoki napastnik GKS zaliczył dublet, w drugim przypadku podawał mu znakomicie dysponowany Szmalec. Na wyrównanie podopiecznym Przemysława Cichonia zabrakło zimnej krwi, spokoju i czasu. – To były dwie odmienne połowy – podsumował Maciej Pastuszka, legenda Korony Kielce, który oglądał mecz i pochwalił Zębalę.

Stal Kunów - TS 1946 Nida Pińczów 1:0 (0:0)
Bramka: Bartłomiej Wielgus 60.
Nida: Pałaszewski - Ciacia, Jabłoński, Sobstyl, Tomasik - Krawczenko, Tutaj, Hurenko, Lisowienko, Dziewięcki - Pasek (78 Biernacki).
- Pojechaliśmy po jakąś zdobycz punktową, niestety nie udało się. Z mojej perspektywy mecz na remis, ale popełniliśmy dużo niewymuszonych błędów i przegraliśmy - powiedział Łukasz Łakota, trener Nidy.

Star Starachowice - Orlicz Suchedniów 5:0 (3:0)
Bramki: Dmitro Yefimenko 12, 27, Kacper Ambrozik 30, Przemysław Śliwiński 68, Piotr Stefański 74.
Star: T. Mazur – Mat. Nowak, Mat. Zając, Jagiełło, Kosztowniak – Yefimenko (60 Szydłowski), I. Zając (60 Grunt), Puton (17 Ambrozik), Gębka (60 P. Stefański) – Sz. Hajduk, Smolarczyk (60 Śliwiński).
Orlicz: Sitek – Miernik (61 Turski), Banaczkowski, Czeneszkov, Bator – Kita, Bilski (76 P. Mądzik), P. Zygmunt, Przeworski (76 Wierzbiński), Łubek (46 Turnguboev) – Sikora.

Już w 17 minucie boisko opuścił Włodzimierz Puton, który zderzył się z jednym z kolegów i rozciął udo. Na szczęście nie jest to groźna kontuzja. W jednostronnym meczu z dobrej strony pokazali się Mateusz Zając i Dmitro Yefimenko, autor dwóch goli.

AKS 1947 Busko-Zdrój - Olimpia Pogoń Staszów 1:0 (1:0)
Bramka: Dominik Szymkiewicz 32.
AKS 1947: Banach - Kowalczyk, Skiba, Ślefarski, Słabosz - Rogoziński, Buczek, Nowak, Szymkiewicz (81. Pawłowski), Taler (60. Zacharski) - Paprocki (70. Bogacki).
Pogoń: Borusiński - Łączkowski, Czerwiak, Dela, Musiał - Wawrylak, Wojsa, Piskorz (85. Kozłowski) - Rozmysłowski, Grudziński, Kuca (46. Szymański).
- W pierwszej połowie zagraliśmy słabo. Busko zagrażało nam ze stałych fragmentów. W drugiej było troche lepiej, mecz był bardziej pod nasze dyktando, ale brakowało konkretów - powiedział trener Pogoni, Krzysztof Trela.

Granat Skarżysko-Kamienna - Neptun Końskie 1:0 (1:0)
Bramka: Filip Kaczmarski 6.

Bohaterem meczu został Filip Kaczmarski. W 6 minucie zdobył bramkę, która - jak się później okazało - była trafieniem na wagę trzech punktów. Przypomnijmy, że Filip to brat Iwo Kaczmarskiego, byłego zawodnika Korony Kielce i Rakowa Częstochowa, obecnie występującego w lidze młodzieżowej w zespole Empoli.

Spartakus Daleszyce - GKS Rudki 1:2 (1:1)
Bramki: Seweryn Sala 23 - Kamil Łokieć 9, Daniel Biesiada 80.

W 35 minucie Piotr Jedlikowski nie wykorzystał rzutu karnego dla GKS, Maciej Bąbel obronił jego strzał i dobitkę Jakuba Stachury. - To był ciekawy mecz, z ładnymi bramkami. W zespole z Rudek świetnie bronił Szymon Pietras - przyznał Janusz Cieślak, trener Spartakusa. - Mieliśmy świetne okazje przy stanie 1:0 dla nas i 1:1 karny. Obaj bramkarze się wykazali - dodał Paweł Jaworek, opiekun GKS.