Hummel 4 liga. Piłkarze Nidy Pińczów ostatnio nie utrzymali prowadzenia 3:0. Teraz zagrają z beniaminkiem

Damian Wiśniewski
Paweł Wełpa
Nida Pińczów w weekend zagra spotkanie z beniaminkiem czwartej ligi świętokrzyskiej, Spartą Kazimierza Wielka i powalczy o drugą wygraną w sezonie. Ostatnio przegrała ze Spartakusem Daleszyce.

TS 1946 Nida Pińczów - Spartakus Daleszyce 3:4 (3:0)
Bramki:
Mateusz Madej 4, Marcin Szafraniec 36, Krystian Zaręba 45 - Michał Jeziorski 72, 73, 90, Patryk Raczyński 80.
Nida: Zyguła - Jagodzki (75. Ciacia), Szafraniec (62. Buczak), Przybysławski, Krzak, Madej, Garula, Dziewięcki (64. Gajda), Zaręba, Sadowski, Zygan.
Spartakus: Sitek - Górski (73. Maciejski), Raczyński, Pietrzyk (53. Dziedzic), Wołowiec, Sitarz (70. Hernik), Sala, Dziubek, Żądło, Jeziorski, Łączkowski (30. Brożyna, 46, Broniś).

Mecz ze Spartakusem Daleszyce, czyli zespołem prowadzonym przez niedawnego trenera Nidy, Artura Jagodzińskiego, nie zadanie dobrze w pamięci pińczowianom. Do przerwy prowadzili oni 3:0 i ten stan utrzymywał się również do 72. minuty spotkania. Ostatecznie zeszli z boiska pokonani. Przez to wciąż pozostają z ledwie jednym wygranym meczem w tym sezonie i łączną liczbą pięciu punktów na koncie.

W tabeli ligowej Nida zajmuje dopiero 15. miejsce. W najbliższej serii spotkań pińczowianie zmierzą się natomiast na wyjeździe z ligowym beniaminkiem, Spartą Kazimierza Wielka. Drużyna ta zdobyła jak dotąd o trzy punkty więcej i zajmuje miejsce 11.

Gospodarze tego sobotniego meczu będzie Sparta. Jego początek będzie o godzinie 16.