Hummel 4. Liga. Specjalna dedykacja, Ukrainiec Michajło Łuczak graczem meczu i wygrana GKS Rudki z GKS Zio-Max Nowiny. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
GKS Rudki wygrał 3:0 z GKS Zio-Max Nowiny
GKS Rudki wygrał 3:0 z GKS Zio-Max Nowiny Marcin Słoka
W meczu Hummel 4. Ligi GKS Rudki pewnie pokonał GKS Zio-Max Nowiny 3:0. To pierwsza porażka podopiecznych trenera Przemysława Cichonia w rundzie wiosennej i pierwsze stracone bramki.

Zaskakujące pewne zwycięstwo GKS Rudki z GKS Zio-Max Nowiny

GKS Rudki - GKS Zio-Max Nowiny 3:0 (2:0)
Bramki: Michajło Łuczak 2, 45, Krzysztof Słaby 89.
GKS Rudki: S. Pietras - Sala, Stefański, Skrzypek, Kowalski - Łuczak (60. Słaby), Łokieć (78. Matysek), Biesiada (68. Baka) - Jedlikowski, Stachura (75. Bednarski), Smoliński (83. Halik).
GKS Zio-Max Nowiny: Gugulski – D. Pietras, Brela, Marek, Niebudek (70. Foks) - Sinkiewicz, Kawecki, Gadomski, Szmalec, Kopyciński (62. Zębala) - Kot (55. Gardynik).

To pierwsza porażka GKS Zio-Max Nowiny w rundzie wiosennej i pierwsze stracone bramki. GKS Rudki potwierdził natomiast dobrą dyspozycję strzelecką w tej rundzie - 11 zdobytych bramek w czterech meczach, i to z zespołami z czołówki.

-Byliśmy lepsi, stworzyliśmy więcej sytuacji, GKS Nowiny pierwszą groźną okazję stworzył w 80 minucie, przy stanie 2:0, ale Szymon Pietras wygrał pojedynek sam na sam. Udowodniliśmy, że liczba zdobytych punktów i bramek w tej rundzie we wcześniejszych meczach nie była przypadkowa - powiedział Paweł Jaworek, trener GKS Rudki.

Trener Paweł Jaworek o meczu

Dla „Gieksy” mecz 21. kolejki rozpoczął się wyśmienicie, od trafienia bezpośrednio z rzutu wolnego w wykonaniu Michajło Łuczaka. Pochodzący z Ukrainy pomocnik zasłużył na miano „man of the match”.

- Od początku rewanżowej rundy bardzo dobrze spisuje się na murawie. Po urazie z jakim jeszcze do niedawna się zmagał nie ma już śladu. Jest sporym wzmocnieniem naszej ekipy. Przed nami dwa ważne spotkania: wyjazdowe z Orliczem w Suchedniowie, a także III-ligowym KSZO Ostrowiec Św. przed własną publicznością. Być może starcie w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu będzie okazją do tego, by od pierwszej minuty na murawie zameldowali się zmiennicy

– zaznaczył trener Jaworek w wypowiedzi dla klubowych mediów. Szkoleniowiec chwalił również postawę Krzysztofa Słabego. Napastnik miejscowych w 89 minucie trafił do siatki. Bramkę zadedykował zmarłemu przed rokiem tacie.