Hummel 4 liga. W weekend 12 - 14 sierpnia odbyła się 1. kolejka. Na naszym portalu znajdziecie wyniki, relacje, wideo, galerie zdjęć

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Hubert Pawlik
AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał z Góralem Górno 5:1.
AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał z Góralem Górno 5:1. Mikołaj Opatowski
W weekend 12-14 sierpnia odbędzie się 1. kolejka świętokrzyskiej Hummel 4 ligi. Na naszym portalu będzie zamieszczać wyniki, relacje ze wszystkich spotkań, z wybranych pojedynków galerie zdjęć i materiały wideo. Zachęcamy do śledzenia portalu echodnia.eu

Pierwszy mecz Hummel 4 ligi odbył się już w piątek, 12 sierpnia. Beniaminek tej klasy rozgrywkowej Góral Górno podejmował AKS 1947 Busko-Zdrój. Góral przegrał z bardziej doświadczonym i ogranym na tym szczeblu rozgrywek AKS 1:5.

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2022/2023 ruszamy z pilotażowym projektem Echa Dnia i Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, we współpracy z klubami Hummel 4 ligi. Każdy mecz będzie zapowiedziany i relacjonowany. Docelowo z każdego spotkania będzie można zobaczyć transmisję wideo. Ekipa Echa Dnia będzie na meczu kolejki, z którego przeprowadzi transmisję, będzie galeria zdjęć, obszerna relacja, wywiady z zawodnikami i trenerami.

Będziemy też wybierać i prezentować jedenastkę kolejki, a także gracza kolejki i najlepszych strzelców. W każdy poniedziałek o godzinie 18 na portalu ECHODNIA.EU, w specjalnej zakładce będzie można zobaczyć magazyn wideo Hummel IV Liga Świętokrzyska z prezentacją wyników, komentarzami ekspertów oraz rozmową z zaproszonymi gośćmi.

Zestaw par 1. kolejki Hummel 4 ligi
Góral Górno - AKS 1947 Busko-Zdrój 1:5 (0:1)
Bramki: Andrzej Paprocki 82 - Dorian Buczek 35, 78, Marcin Piotrowski 60, 89, Kacper Załęcki 90+2.
Góral: Kmiecik – K. Gad, D. Piwowarczyk, Tacij, Bożęcki (89 Syska) – K. Gadowski, Ł. Bęben, D. Piotrowicz (25 J. Kalisz), A. Paprocki – T. Staszewski, R. Radek (75 Ł. Kraj).
AKS: Banach – Patryk Kowalczyk, O. Grad, Ślefarski, Motyl – M. Piotrowski, D. Szymkiewicz, Zacharski, Załęcki, K. Szymański (73 Bogacki) – Buczek (81 M. Szumilas).
Widzów: około 200.

Przed meczem przedstawiciel Świętokrzyskiego ZPN, Maciej Cender wręczył piłkarzom Górala puchar za awans do Hummel 4 ligi. Gospodarze mieli kapitalną okazję na początku – w 7 minucie Hubert Banach odbijał piłkę po strzale Roberta Radka i dobitce Tomasza Staszewskiego. To okazało się ostrzeżeniem dla AKS, który miał największe problemy z hasającym na skrzydle Andrzejem Paprockim. Góralowi szyki pokrzyżowała kontuzja grającego trenera, Damiana Piotrowicza co oznaczało przegranie rywalizacji o środek pola, a w 35 minucie gol Doriana Buczka z wolnego (za faul Marcina Tacija na nim). W drugiej odsłonie Buczek dołożył jedno trafienie, Marcin Piotrowski dwa, a w doliczonym czasie ambitnego beniaminka dobił Kacper Załęcki. Na chwilę nadzieję Góralowi dał gol Andrzeja Paprockiego na 1:3 (asysta Łukasza Kraja), ale ekipa z Górna jakościowo znacznie ustępowała AKS i zasłużenie przegrała.

Relacja i galeria zdjęć z meczu Góral - AKS 1947

Zdjęcia kibiców z meczu Góral - AKS 1947

Granat Skarżysko-Kamienna - Spartakus Daleszyce 2:0 (0:0)
Bramki: Bartosz Sot 60, Kamil Uciński 70.
Granat: Strzelec - Gwóźdź (88. Goździk), Hińcza, Styczyński, Dudzik - Gurski (80, Kaczmarski), Papros, Walkowiak (60. Gładyś), Wierzchanowski (70. Bartoszek) - Sot (85. Bator).
Spartakus: Piątkowski - Ostrowski, Pietrzyk, Dziubek, Wołowiec - Brożyna (65. Chudecki), Jeziorski, Broniś (65. Mokrosnop), Górski (75. Maciejski), Grzela (74. Wsułek) - Głowacki (65. Sitarz).

-Zasłużone zwycięstwo. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, w drugiej dominowaliśmy. Przełożyło się to na okazje bramkowe, szkoda, że tylko dwie wykorzystaliśmy. Ale najważniejsze, że sezon zaczęliśmy od zwycięstwa - powiedział Marcin Kołodziejczyk, trener Granatu.

-Pierwsza połowa była w miarę przyzwoita w naszym wykonaniu, staraliśmy się zneutralizować mocne strony Granatu. W drugiej po prostym błędzie naszego obrońcy straciliśmy gola. Granat dostał wiatr w żagle, a nasze morale siadło. Straciliśmy drugą bramkę i mimo pięciu zmian ciężko było odwrócić losy spotkania - powiedział Janusz Cieślak, trener Spartakusa.

Relacja i zdjęcia z meczu Granat - Spartakus

Alit Ożarów - Moravia Anna-Bud Morawica 1:7 (1:4)
Bramki: Jakub Kapsa 36 – Michał Rybus 18, 34, Łukasz Zawadzki 27, 63, Michał Zawadzki 31, 48, Maciej Pokora 85 z karnego.
Alit: Żytniewski –Zalewski (46 Gierczak), Dybiec, Śmieszek, Malec – M. Toboła (84 Soja), M. Kamiński, Knysh (64 Król), Iwanienko (46 Cholewiński) – Kapsa, Kaczanowski (46 Kończyk).
Moravia: Wojno – Mateusz Zawadzki, Dziedzic, Górecki – J. Wasilewski, Rabiej, Gilewski (72 R. Szymański), F. Rogoziński (67 Węgliński) – Michał Zawadzki (57 Pryjmak), Michał Rybus (57 Maciej Pokora), Ł. Zawadzki (75 Yago).
Żółte kartki: Kapsa, Malec, M. Toboła – Michał Rybus,
Sędziowali: Jakub Chrzanowski + Paweł Kocia, Anna Adamska (Skarżysko).
Widzów: około 100.

Dominacja Moravii, która wyszła w bardzo ofensywnym ustawieniu 3-4-3. Goście grali szybko i efektownie i korzystali z dziur w defensywie Alitu. Po dwie bramki strzelili Michał Rybus, Łukasz Zawadzki i Michał Zawadzki, udanie w zespole Macieja Śmiecha zadebiutowali Karol Dziedzic, Jakub Wasilewski, Szymon Górecki. W tak wzmocnionym składzie Moravia może odegrać poważną rolę w czwartej lidze świętokrzyskiej.
Zdjęcia kibiców z meczu Alit Ożarów - Moravia Anna-Bud Morawica

Relacja i zdjęcia z meczu Alit - Moravia Anna-Bud

Orlęta Kielce - GKS Zio-Max Nowiny 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Cedro 45+1, Tomasz Gaj 87 - Damian Pietras 38 z karnego.
GKS: Gugulski - Krzeszowski (55. Kawecki), Brela, Pietras, Marek (85. Zębala) - Gadomski, Sinkiewicz, Szmalec - Papka, Kot, Gardynik (55. Kopyciński).
Orlęta: Cieśliński - M. Gajos (57. W. Gajos), Grochowski, Zawierucha, Dziubek - T. Gaj, Cedro, Solnica (78. Gładysz) - Dziewięcki (57. Śliwa), Olearczyk (88. Poński), J. Moskal (70. Prus).
-Przegrała drużyna lepsza piłkarsko, która powinno rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść najpóźniej w drugiej połowie. Piłka dlatego jest taka fajna, że słabsi potrafią wygrywać z lepszą drużyną. Sami jesteśmy sobie winni, że przegraliśmy. Mieliśmy tyle sytuacji, że powinniśmy je wykorzystać i wygrać, ale trzeba przyznać, że gospodarze grali ambitnie i jest to najlepszy beniaminek - powiedział Mariusz Ludwinek, trener GKS Zio-Max.

- Bardzo udany debiut w czwartej lidze, dobry mecz w naszym wykonaniu. Cały zespół zasłużył na pochwały za ambicję i za to, że realizował założenia taktyczne - podsumował spotkanie trener Orląt Tomasz Kołodziejczyk.
Przed meczem drużyna Orląt dostała puchar za awans

GKS Rudki - Star Starachowice 0:2 (0:0)
Bramki: Piotr Stefański 49, Kacper Wiecha 90+3.
-Mecz w Rudkach pokazał, że w każdym spotkaniu trzeba grać na 100 procent zaangażowania, do tego dokładać umiejętności, a te mamy wysokie. Graliśmy na trudnym terenie, w ubiegłym sezonie przegraliśmy tu 0:2. Dziś wywozimy stąd cenne trzy punkty. W pierwszej połowie graliśmy zbyt nerwowo, wdaliśmy się w kopaninę. Bramka Piotrka Stefańskiego to był bonus do spokojnej gry, dłuższego operowania piłką i dlatego po przerwie stworzyliśmy kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek. Uważam, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Kacper Wiecha przez dwa tygodnie nie trenował, zagrał na własną odpowiedzialność. Wiedziałem, jak ważny pod względem emocjonalnym jest dla niego ten mecz. Udźwignął ten ciężar. Wszedł w końcówce, zdobył drugą bramkę, która przesądziła o losach spotkania - podsumował mecz Tadeusz Krawiec, trener Staru.
Zdjęcia z meczu GKS Rudki - Star Starachowice

Zdjęcia z meczu GKS - Star i fotki kibiców

TS 1946 Nida Pińczów - Sparta Kazimierza Wielka 0:1 (0:1)
Bramka: Kamil Kłoda 30.
Nida: Pałaszewski - Tomasik, Jabłoński, Szafraniec, Zygan - Borowiecki, Ciacia, Krzak, Tutaj, Garula (60. Leśniak) - Madej (70. Pasek).
-Wyrównany mecz z naszą lekką przewagą. Stworzyliśmy więcej sytuacji, brakowało szczęścia, determinacji, szybkości w podejmowaniu decyzji pod bramką. Sparta oddała dwa strzały, jeden zakończył się bramką - powiedział Jacek Pawlik, trener Nidy.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Nida - Sparta

Zdjęcia kibiców z meczu Nida - Sparta

Stal Kunów - Wierna Małogoszcz 1:4 (0:1)
Bramki: Marcin Dynarek 55 wolny - Mateusz Rejowski 28 karny, 68, Paweł Rogula 53, Damian Czarnecki 85.
Stal: Sobański – Stańczak, Dębniak, Garbacz, Cholewiński – Woźniakowski (75 J. Ostrowski), Małaczek, Wielgus, Mitek – Dynarek, Jas (46 K. Kowalski).
Wierna: Spurek – Malinowski, Wroński, Kuzincow, Michał Bała – Kraus (60 Klapa), Szczepańczyk (69 Gajek), D. Czarnecki (86 Molęda) – Rejowski (84 Bednarski), Rogula (75 Łata), Sornat.

W 22 minucie świetną okazję dla Wiernej zmarnował Krystian Sornat. Parę minut po tym karny wywalczył Paweł Rogula, a na gola zamienił go Mateusz Rejowski. Goście wygrali wysoko, choć nie wykorzystali wielu sytuacji, ale najpiękniejsze trafienie zaliczył Marcin Dynarek, który oddał fantastyczny strzał z ponad 30 metrów. – Mecz był całkowicie pod naszą kontrolą – przyznał Mariusz Lniany, trener Wiernej. – Mieliśmy swoje okazje. Mamy młody zespół, uczymy się czwartej ligi i myślę, że z meczu na mecz będzie lepiej – podsumował Marcin Dynarek, grający trener Stali Kunów.

Neptun Końskie – Klimontowianka PBI Klimontów 0:2 (0:0)
Bramki: Maciej Miłek 81 karny, Dominik Kaczmarczyk 90.
Neptun: Herda – Kobryń (85 Wojna), Ł. Skalski, Piotrowski, Banasik – Paweł Markowicz, Maciejewski (65 Blach), Castillo (80 Musielewicz), Patryk Raczyński (88 I. Wasik) – Markowicz, Wójciak (75 Szabat).
Klimontowianka: Pietrasik – Halat, Niziołek, Wochniak, Kosno – Carlitos (65 Kaczmarczyk), Stępień, Miłek, Figacz (65 Lipiński) – Skrzypek, Chmiel (90 Dubiel).

Neptun miał swoje okazje, m.in. Kevin Castillo trafił w poprzeczkę i przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem. Nieskuteczność gospodarzy zemściła się w końcówce. Maciej Miłek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Gabrielu Skrzypku, a potem Łukasza Herdę zaskoczył Dominik Kaczmarczyk.
Relacja i zdjęcia z meczu Neptun - Klimontowianka

Zdjęcia kibiców z meczu Neptun - Klimontowianka

Orlicz Suchedniów - Olimpia Pogoń Staszów 0:3 (0:2)
Bramki: Ernest Rozmysłowski 6, Maciej Żądło 7, Adam Zawierucha 70.
Pogoń: Borusiński – Łączkowski, Czerwiak, Dereń, Musiał – Żądło (70 Ptak), Polniak, Wojsa (60 D. Szymański), Wawrylak (80 Dela), Rozmysłowski (77 Kozłowski) – Grudziński (60 A. Zawierucha).
Orlicz: Chrzanowski P. – Kuś (55. Łubek), Turski, Banaczkowski, Bator – K. Tumulec, Rzeszowski, Zygmunt, Chrzanowski D., Sikora (55. Witkowski) – D. Kita (85. Bryczkiewicz).

- Myślę, że mecz pod dyktando Pogoni przez pełne 90 minut. Zawodnicy pokazali dużą jakość. Nieco nonszalancji wkradło się w końcówce, kiedy Orlicz wyprowadził kilka groźnych kont, ale udało nam się wybronić rezultat bez straty gola. My mieliśmy jeszcze 3-4 sytuacje, aby podwyższyć rezultat, ale zabrakło skuteczności. Jestem usatysfakcjonowany z przebiegu spotkania, jak i dyspozycji zawodników. Musimy pamiętać, że to jest dopiero pierwszy mecz i czeka nas długi sezon – podsumował trener Olimpii Pogoń Staszów, Krzysztof Trela.