Hummel 4 Liga. Wzmocnienia Staru Starachowice w walce o awans. Przed zespołem trudny mecz z Granatem Sakrżysko-Kamienna

Damian Wiśniewski
Artur Dumaniuk i Wiktor Chomczenko wzmocnili zespół ze Starachowic
Artur Dumaniuk i Wiktor Chomczenko wzmocnili zespół ze Starachowic archiwum klubu
Star Starachowice dokonał w ostatnim czasie dwóch poważnych wzmocnień. Trafiło do niego dwóch Ukraińców: występujący niegdyś w ekstraklasie Wiktor Chomczenko i mający na koncie grę w pierwszej lidze Artur Dumaniuk. Mają oni pomóc klubowi w walce o awans do trzeciej ligi.

Po trzech wiosennych kolejkach Star Starachowice wciąż znajduje się na pozycji lidera tabeli Hummel 4 Ligi, na której był również po zakończeniu poprzedniej części sezonu.

Podopieczni trenera Tadeusza Krawca mają jednak tylko jeden punkt przewagi nad będącymi tuż za ich plecami rezerwami pierwszoligowej Korony Kielce i by pomóc sobie w uzyskaniu promocji do wyższej ligi, potrzebowali wzmocnienia kadry. W ostatnich dniach poszerzyło ją dwóch zawodników pochodzących z Ukrainy, a mających w swoim cv występy w klubach z tamtejszej ekstraklasy oraz pierwszej ligi. To powinny być duże wzmocnienia.

Były gracz ukraińskiej ekstraklasy

Jednym z wymienionych piłkarzy był Wiktor Chomczenko, który ma na koncie występy w ukraińskiej ekstraklasie. Ten 27-latek trafił do Staru Starachowice jako wolny zawodnik. W rundzie jesiennej reprezentował barwy FK Uzhgorod (I liga ukraińska).

Na tym szczeblu rozgrywkowym zaliczył w swojej karierze 71 występów, z czego w bieżącym sezonie 19. Dodatkowo Wiktor Chomczenko rozegrał 29 meczów na poziomie ukraińskiej ekstraklasy, jako zawodnik Wołynia Łuck i Karpat Lwów. Na koncie ma 2 występy w reprezentacji Ukrainy do 21 lat. Obecnie według portalu Transfermarkt jego wartość rynkowa wynosi 100 tysięcy euro. Najwyższą wartość miał we wrześniu 2016 roku - 300 tysięcy euro.

Pozyskanie tego zawodnika to z pewnością hit transferowy w świętokrzyskiej Hummel 4 lidze.

Transfer last minute z pierwszej ligi

Kolejnym Ukraińcem, który wzmocnił zielono-czarnych, jest Artur Dumaniuk.

Jak informuje strona Staru Starachowice 25-letni środkowy pomocnik pochodzący z Ukrainy występował dotychczas w Ahrobiznesie Wołoczyska (I liga ukraińska). W obecnym sezonie rozegrał na tym szczeblu rozgrywkowym 18 meczów, w swojej karierze wystąpił w I lidze ukraińskiej 96 razy. W ubiegłym sezonie doszedł ze swoim zespołem do półfinału Pucharu Ukrainy, eliminując w ćwierćfinale Szachtar Docieck (1:0, Dumaniuk rozegrał cały mecz).

Teraz będzie występował w Starze Starachowice i zdążył już zadebiutować w nowym zespole. Zagrał pełne 90 minut w meczu z GKS Nowiny w ostatni weekend.

Ważna wygrana ligowa

Mecz z GKS był o tyle ważny dla Staru, że rywal ten zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a przed tą kolejką tracił do lidera ze Starachowic tylko trzy punkty.

W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się być starachowiczanie, którzy zwyciężyli 3:1. Gole strzelali: Marcin Kaczmarek w siódmej minucie z rzutu wolnego, Włodzimierz Puton w minucie 75 i Karol Kopeć w 90. Dla GKS bramkę zdobył Szymon Kot, ale było to dosyć późno, bo w drugiej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy.

Nowiny od szóstej minuty grały w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Karol Boszczyk. - W jedenastu tego spotkania nie przegralibyśmy – powiedział po meczu Mariusz Ludwinek, trener GKS. – Nowiny pokazały bezkompromisowy futbol - powiedział natomiast Tadeusz Krawiec ze Staru.

Teraz trudne starcie z Granatem

W najbliższej serii spotkań Star Starachowice zagra z Granatem Skarżysko-Kamienna.

Przeciwnik ten zajmuje w tabeli ligowej piąte miejsce i ma na koncie 35 punktów, czyli o 12 mniej, niż Star. W ostatniej kolejce Granat wygrał 2:0 na wyjeździe z GKS Rudki, inną drużyną z ligowej czołówki (zajmuje czwarte miejsce i ma 39 zdobytych punktów).

W pierwszym meczu z tym rywalem Star wygrał u siebie 1:0, a gola strzelił Karol Kopeć. Rewanż odbędzie się w sobotę drugiego kwietnia w Skarżysku-Kamiennej. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16.