Hummel 4 liga. Zwycięstwo Orląt Kielce z Pogonią Staszów 3:0. Spotkanie ocenili trenerzy - Tomasz Kołodziejczyk i Krzysztof Trela

Dorota Kułaga
Orlęta Kielce wygrały z Pogonią Staszów 3:0.
Orlęta Kielce wygrały z Pogonią Staszów 3:0. Kamil Bielaszewski
Piłkarze Orląt Kielce pokonali Pogoń Staszów 3:0 w meczu 3. kolejki Hummel 4 ligi. Trener Orląt Tomasz Kołodziejczyk cieszył się po spotkaniu z kolejnego kompletu punktów, a trener Pogoni bardzo żałował dogodnych okazji zmarnowanych przez jego zespół.

Orlęta Kielce - Olimpia Pogoń Staszów 3:0 (2:0)
Bramki: Jakub Moskal 34, Michał Cedro 42, Tomasz Gaj 65.
Orlęta: Cieśliński - Prus, Zawierucha, Grochowski, M. Gajos (59. Grzesiak) - P. Solnica (76. W. Gajos), Cedro, Gaj - Dziewięcki (85. K. Moskal), Olearczyk (60. Śliwa), J. Moskal (76. Poński).
Olimpia Pogoń: Borusiński - Łączkowski, Czerwiak, Dela, Musiał - Żądło (70. Ptak), Wojsa (84. Dereń), Wawrylak, Zawierucha (75. Grudziński), Szymański (60. Kowalski) - Rozmysłowski.

-Myślę, że w przeciągu całego spotkania, w 70 procentach, prowadziliśmy grę. Straciliśmy trzy bramki po kardynalnych błędach, a już do przerwy powinniśmy zamknąć to spotkanie, bo mieliśmy trzy, cztery znakomite okazje do strzelenia goli. Nie udało się, przeciwnik to wykorzystał i przez ostatnie 20 minut kontrolował spotkanie. Orlęta wzmocniły się kilkoma zawodnikami, szacunek dla tych piłkarzy. Zaczynają od biegania, walczą, dzięki temu zdobywają punkty - podsumował trener Pogoni Krzysztof Trela.

-Można powiedzieć, że idziemy jak burza, ale żyjemy z meczu na mecz, teraz myślimy już o spotkaniu z Góralem Górno. Pogoń to trudny rywal, stworzyła bardzo dużo sytuacji, mogła wyjść na prowadzenie i później kontrolować spotkanie. Ale to my strzeliliśmy gola po uderzeniu Kuby Moskala z rzuty wolnego, potem dołożyliśmy drugą bramkę. Po przerwie strzeliliśmy trzeciego gola i mogliśmy spokojnie grać do końca meczu. Trzecie spotkanie i trzecia bramka Tomka Gaja. Wygląda bardzo dobrze, w zeszyłym sezonie też był wiodącą postacią w naszym zespole i teraz potwierdza dobrą dyspozycję - powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt.