I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Już od 15...

  I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Już od 15 października

  Lidia Cichocka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Już od 15 października
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Aleksander Piekarski

  Siedem spektakli pod rząd i ósmy na dogrywkę, za tydzień - tak zapowiada się I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny.
  - Ten festiwal to wypadkowa naszych gustów i możliwości – przyznaje dyrektor artystyczny festiwalu Marcin Zawada.- Z przyczyn technicznych nie udało się, bo nie było możliwości jego pokazania, ściągnąć spektaklu ze Słoweni, ale zobaczymy wiele innych, bardzo ciekawych spektakli poświęconych młodym ludziom.

  Festiwal rozpocznie 15 października „Ceski dyplom” – przygotowana przez studentów w opolskim teatrze adaptacja reportaży z Czech Mariusza Szczygła. Spektakl reżyserował Piotr Ratajczak, ten sam który w ubiegłym roku na festiwalu pilotażowym pokazał dwa monodramy w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej.

  Teatr Układ Fenomenalny z Wrocławia zaprosi do sali gimnastycznej w liceum Żeromskiego by w autentycznych szkolnych wnętrzach opowiedzieć o tym, co zdarzyło się w szkole: narratorami będą uczniowie i nauczyciele a rzecz dotyczyć będzie molestowania.

  Teatr Ochoty z Warszawy zaproponuje refleksję nad tym, czy w życiu przydają się poznane w dzieciństwie baśnie.
  O poważnych sprawach: agresji i wyzysku opowiadają dwa kolejne spektakle „Ciemności inspirowane Jądrem ciemności Conrada” przygotowane przez kielecki zespół oraz zaadaptowany przez teatr w Słupsku tekst Doroty Masłowskiej: „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. W sali sportowej Wojewódzkiego Domu Kultury zostanie pokazany węgierski spektakl „My/Oni” wracający do tragedii jaka rozegrała się w 2004 roku w szkole w Biesłanie. I tu realizatorzy zapragnęli by widzowie znaleźli się w innym wnętrzu – hali podobnej do tej jaką zaatakowali terroryści.

  Festiwal zakończy 27 października hiszpański spektakl „Matria” opowiadający o matkach, które straciły dzieci w czasie wojny domowej.

  Wśród tych poważnych spektakli jest jedna komedia: anonsowana jako najśmieszniejsza komedia teatru Krystyny Jandy „Prapremiera dreszczowca” H. Lewisa w reżyserii Grzegorza Warchoła.

  Sprzedaż biletów już się rozpoczęła, te pojedyncze kosztują od 50 do 15 złotych, ale przy zakupie kilku proponowane są rabaty w wysokości 60 proc.

  Klub festiwalowy działać będzie w Coffeina Cafe przy ul. Leśnej, widzowie po okazaniu biletów teatralnych mogą liczyć na zniżki a magnesem ściągającym do Coffeiny ma być okazja do spotkania z aktorami i twórcami. – Klub ma integrować teatralne środowisko – mówi Michał Kotański, dyrektor teatru Żeromskiego.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda