I liga. Drużyny z czołówki pogubiły punkty

dor
W 24. kolejce pierwszej ligi drużyny ŁKS Łódź, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Piasta Gliwice pogubiły punkty, remisując z niżej notowanymi rywalami.

Jedną z niespodzianek sprawili piłkarze KSZO, którzy w piątek 0:0 zremisowali z Podbeskidziem Bielsko - Biała, mimo że przez 75 minut grali w "dziesiątkę". Czerwoną kartkę za faul taktyczny otrzymał Michał Trzeciakiewicz. Ponadto ŁKS zremisował z MKS Kluczbork 1:1, a Piast Gliwice 0:0 z Dolcanem Ząbki, który od niedawna prowadzi Robert Podoliński, były szkoleniowiec Nidy Pińczów.

Piłkarze GKP Gorzów Wielkopolski nie wyszli na prezentację w proteście przeciwko trudnej sytuacji klubu. Przed upływem regulaminowych 15 minut pojawili się jednak na boisku i mecz z GKS Katowice doszedł do skutku.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec 0:0
Czerwona kartka: Trzeciakiewicz (KSZO, 15 minuta, faul taktyczny). Sędziował: Krzysztof Jakubik z Siedlec. Widzów 2800.

GKP Gorzów Wielkopolski - GKS Katowice 3:3 (2:1)
1:0 Daniel Ciach 11, 2:0 Adam Banasiak 15, 2:1 Paweł Olkowski 28, 2:2 Adrian Napierała 47, 2:3 Arkadiusz Kowalczyk 57, 3:3 Adrian Łuszkiewicz 72. Żółte kartki: Ilków-Gołąb (GKP), Sokołowski (GKS). Sędziował: Mariusz Podgórski z Wrocławia. Widzów: 1500.

Piast Gliwice - Dolcan Ząbki 0:0
Sędziował: Mariusz Trofimiec z Kielc. Widzów: 800.

MKS Kluczbork - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)
0:1 Mariusz Mowlik 30, 1:1 Arkadiusz Półchłopek 87. Żółte kartki: Kaczmarek, Niziołek (MKS), Mowlik, A. Golański (ŁKS). Sędziował: Jarosław Rynkiewicz ze Szczecina. Widzów: 2200.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Polkowice 3:0 (2:0).
1:0 Vladimír Kuko 5, 2:0 Kukol 20, 3:0 Woźniak 72. Żółte kartki: Eisman (Sandecja), Salamoński (Górnik). Sędziował: Rafał Rokosz z Katowic. Widzów: 3500.

Bogdanka Łęczna - Flota Świnoujście 0:1 (0:0);
0:1 Ensar Arifović 75. Żółte kartki: Sołdecki, Bartoszewicz (Bogdanka), Pruchnik, Nwaogu (Flota). Sędziował: Wojciech Krztoń z Olsztyna. Widzów: 450.

Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (1:0).
1:0 Marcin Wojciechowski 20, 1:1 Przemysław Pietruszka 53, 1:2 Marcin Klatt 64. Czerwona kartka: Kieruzel (Warta, 87 min. za drugą żółtą) Żółte: Kieruzel, Reiss (Warta), Matuszczyk, Ława, Frączczak, Klatt (Pogoń). Sędziował: Tomasz Garbowski z Kluczborka. Widzów: 18 500.

Kolejarz Stróże - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (1:0).
1:0 Mariusz Mężyk 12, 2:0 Rafał Zawiślan 61. Żółte kartki: Cichy, Mężyk (Kolejarz), Baran (Termalica). Sędziował: Michał Zając z Sosnowca. Widzów: 1000.

Ruch Radzionków - Odra Wodzisław Śląski 0:1 (0:0).
0:1 Tomasz Stolpa 58, 1:1 Adrian Świątek 78. Żółte kartki: Giel (Ruch), Buchalik, Jary, Sikorski (Odra). Sędziował: Tomasz Wajda z Żywca. Widzów: 1000.