I liga futsalu. Nie zdołali odrobić strat z pierwszej połowy

Kamil Markiewicz
W sobotnim spotkaniu GKS Ekom Futsal Nowiny uległ we własnej hali Berlandowi OSiR Komprachcice 4:7. Gospodarzom nie udało się odrobić czterobramkowej straty z pierwszej połowy.

GKS Ekom Futsal Nowin - Berland OSiR Komprachcice 4:7 (1:5)

Bramki: Maciej Ponikowski 9, 34, Mateusz Zacharski 21, 39 - Roman Shved 6, 12, 20, Arkadiusz Gibała 10, Dominik Dora 11, 31, Adrian Zyla 34.

GKS Ekom Futsal: Kozub, Leski - Ponikowski, Chatys, Bujak, Dorowski oraz R. Szymonek, Zacharski, Łabęcki, P. Szymonek, Cyranowski.

Berland: Burduja, Korzonek - Shved, Mika, Dora, Zboch oraz Sapa, Wedler, Przywara, Zyla, Gibała, Kilian, Małek.

Zespół z Nowin doznał ósmej porażki w tym sezonie. Na końcowy wynik miała wpływ postawa gospodarzy w pierwszej części spotkania. Schodzili oni na przerwę przegrywając 1:5. Drugą część spotkania ekipa z Nowin rozpoczęła od zdobycia bramki. Skutecznym strzałem popisał się Mateusz Zacharski. W tej części meczu ekipa prowadzona przez trenera Adriana Lichoty prezentowała się lepiej, ale zbyt długo czekała na strzelenie kolejnych goli. Te padły w końcówce spotkania. Mimo, że drugą połowę gospodarze wygrali 3:2, to było to zbyt mało, aby odrobić straty z pierwszej połowy i wygrać całe spotkanie.

W innych meczach: GSF Gliwice - Malwee Łódź 3:3, Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Heiro Rzeszów 6:1, Odra Opole - Remedium Hybryd Pyskowice 5:0, GKS Tychy - AZS UMCS Lublin 5:8, Futsal Team Brzeg - Gwiazda Ruda Śląska 3:6.

1. Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 10 24    47-17
  2. GKS Tychy 10 24    41-25
  3. GSF Gliwice 10 23    43-24
  4. Odra Opole 10 22 36-17
  5. Gwiazda Ruda Śląska 10 20    37-25
  6. AZS UMCS Lublin 10 18    44-33
  7. Berland OSiR Komprachcice 10 15    32-32
  8. Futsal Team Brzeg 10 12    40-41