Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu zostało szkołą partnerską Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Klaudia Tajs
Roman Ryński,  dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu prezentuje podpisaną umowę.
Roman Ryński, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu prezentuje podpisaną umowę. Klaudia Tajs

To pierwsze tak znaczące porozumienie zawarte przez dyrekcję II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu z polską uczelnią. Wybór przyszłego partnera nie był przypadkowy. Współpomysłodawcą nawiązania współpracy pomiędzy II Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu był Maciej Borowiec, szef Katedry Genetyki Uniwersytetu Medycznego profesora dr hab. nauk medycznych.

Wdrożą dział mikrobiologii
O tym jak ważny jest to krok w kierunku poszerzenia edukacyjnej oferty przez sandomierskie liceum nazywaną popularnie przez młodzież „dwójką” mówi Roman Ryński. - Będziemy wdrażać w profilu biologiczny dział mikrobiologii lekarskiej, dlatego postanowiliśmy wzmocnić naszą ofertę na profilu biologicznym - mówi dyrektor. - Będzie to dodatkowy segment naszego biologicznego profilu, który będzie wchodził w kierunek genetyki. Na pewno uatrakcyjni on formę zajęć.

Zasady współpracy pomiędzy uczelnią i liceum będą opierały się na wyjazdowych szkoleniach młodzież do Łodzi lub przyjazdach wykładowców do Sandomierza. Istnieje także możliwość prowadzenia rozmów i dyskusji panelowych poprzez Internet.

Zapoznali się z ofertą w murach Uniwersytetu
Podpisanie umowy o współpracy przez dyrekcje szkoły i przedstawiciela władz uczelni powiązano z wycieczką edukacyjną do Łodzi. W grupie osób zwiedzających mury Uniwersytetu Medycznego byli uczniowie klasy II o profilu biologiczno chemicznym oraz przedstawiciele klas I A i I C. Młodzież zwiedziła gmach Centrum Kliniczno-Dydaktycznego, poznała arkana Centrum Symulacji Medycznych oraz specyfikę zajęć ćwiczeniowych na Wydziale Stomatologii, w której znajduje się 50 nowoczesnych stanowisk do ćwiczeń.

Uczniowie obserwowali także zajęcia na symulatorach, trenażerach i sami mogli próbować symulacji leczenia zębów. Poznali również laboratoria Zakładu Genetyki Klinicznej i Laboratoryjnej. Wszystko dzięki uprzejmości absolwenta sandomierskiego liceum, a obecnie szefa Katedry Genetyki Uniwersytetu Medycznego profesora dr hab. nauk medycznych Macieja Borowca.

Na medycynę po maturze z fizyki i matematyki
Zajęcia z mikrobiologii lekarskiej w sandomierskim liceum będzie prowadziła Danuta Szczygielska. - Wycieczka edukacyjna była doskonałą lekcją preorientacji zawodowej i w opinii uczniów wspaniałym „motywatorem” do zgłębiania wiedzy - dodaje dyrektor Roman Ryński. - Skala obiektu jest ogromna. To 17 pięter. To największy uniwersytet w Polsce, dlatego chcieliśmy pokazać młodzieży, że warto lepiej zapoznać się z uczelnią o tak dużej renomie, i jednocześnie uświadomić im, że w tej chwili można studiować na kierunkach medycznych, zdając matematykę i fizykę na maturze. Chcemy przede wszystkim przekonać młodzież do tego, że warto studiować na kierunkach lekarskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ]




Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]






Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10




Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!





Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?




Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)



ZOBACZ TAKŻE: Wypadek na ulicy Świętokrzyskiej w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie