II liga koszykarzy: 12 zwycięstwo AZS UJK Kielce

MAT
Dwunaste zwycięstwo mają na swoim koncie drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. W sobotę nasza drużyna pokonała we własnej hali KKS Tarnowskie Góry 81:70.

AZS UJK Kielce - KKS Tarnowskie Góry 81:70, (20:27, 25:11, 22:14, 14:18)
AZS UJK:
Bloda, Jagiełło, Osiakowski 9 91x3), Nowakowski 8, Szewczyk 14 (1x3) - Pawlak 9, Fugiński 6 (2x3), Druszcz 5, Busz 13 (3x3), Szwedo 9, Kapuściński 8.

Początek meczu to bardzo dobra gra kieleckiej drużyny w obronie. Pierwsze punkty goście zdobyli dopiero po 3 minutach, gdy na tablicy świetlnej było 6:0 dla AZS UJK. Nasza drużyna była jednak nieskuteczna w rzutach z dystansu (tylko 7 celnych "trójek" na 34 próby), dlatego już po pięciu minutach goście ze śląska wyszli na prowadzenie. Głównie właśnie dzięki rzutom zza linii 6,75, gdyż tylko w pierwszej kwarcie trafili w ten sposób aż 7 razy!

Pierwszą kwartę goście wygrali więc 27:20, jednak mniej więcej w połowie drugiej kwarty, był już remis (31:31). Chwilę później przyjezdni ponownie wyszli na kilku punktowe prowadzenie, jednak pierwsza kwarta należała do kielczan i na przerwę nasza drużyna schodziła prowadząc 45:38. W drugiej połowie połowie już takich emocji nie było. Zdecydowanie lepsza obrona naszego zespołu pozwoliła powiększać przewagę, mimo że w ataku wciąż kielczanie nie grali olśniewająco. Serią rzutów za trzy punkty popisał się jednak Artur Busz i pod koniec trzeciej kwarty przewaga AZS UJK Kielce wynosiła już 17 punktów (67:50). W czwartej kwarcie kielczanie kontrolowali wydarzenia na boisku. Doba zmianę dał rezerwowy rozgrywający kieleckiego zespołu Maciej Fugiński, który dwa razy trafił za trzy punkty. Niezłe zawody rozegrał też inny rozgrywający AZS UJK Kielce, Łukasz Pawlak, który zdobył 9 punktów, ale miał też 4 przechwyty w obronie. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 81:70 i odniosła tym samym dwunaste zwycięstwo w sezonie. Podopieczni trenera Rafała Gila mają też na koncie 7 porażek.

W innych meczach: MCKiS Jaworzno - Pogoń Ruda Śląska 89:81, Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 96:84, AZS Częstochowa - Start Meble Dobrodzień, Daas Basket Hills Bielsko-Biała - Hensfort Przemyśl, MKS II Dąbrowa Górnicza - Wisła Kraków (wszystkie mecze w środę 30 stycznia), MUKS 1811 Unia Tarnów - AZS AWF Mickiewicz Katowice (przełożony na 20 lutego).

Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!

Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?