II liga koszykarzy: AZS UJK Kielce wciąż niepokonany

Mateusz Kołodziej
Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli drugoligowi koszykarze AZS UJK Kielce. W środę ekipa trenerów Rafała Gila i Roberta Dutkiewicza wysoko pokonała Stal Stalową Wolę i pozostaje niepokonana w drugiej lidze.

Mecz jednak rozpoczął się z kilkudziesięciu minutowym opóźnieniem gdyż tuż przed spotkaniem awarii uległa tablica świetlna w kieleckiej hali. Ostatecznie czas mierzono stoperami, na co zgodziła się drużyna że Stalowej Woli.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane. Po trójce Igora Jagiełły i akcji dwa plus jeden Macieja Szewczyk AZS UJK wygrywał 22:16. Chwilę potem swoją trzecia trójkę w meczu rzucił Jakub Lewandowski i było już 25:17. Od tego momentu zarysowała się szybko i skutecznie grających kielczan.

W 13 minucie po trzech punktach Mateusza Druszcza było 40:22, a w 16 minucie po punktach spod kosza Lewandowskiego już 51:27. Do przerwy gospodarze prowadzili 52:36. „Stalówka” rozpoczęła trzecia kwartę od celnej „trójki”, ale potem ton grze znów nadawali gospodarze. Po efektownym wsadzie Macieja Szewczyka było już 73:43.

Goście wygrali minimalnie czwartą kwartę, ale ostatecznie zanotowali trzecią porażkę w tym sezonie. Zaś dla gospodarzy było to czwarte zwycięstwo w czwartym meczu.

AZS UJK Kielce - Stal Stalowa Wola 91:62, (29:22, 22:14, 27:10, 13:16)

AZS UJK: Sprengel (8 asyst), Lewandowski 20 (3x3), Majchrzak 9 (1x3), Osiakowski 9 (1x3), Nowakowski 8 - Druszcz 12 (2x3), Pawlak 2, Jagiełło 9 (2x3), Szwedo 6 (1x3), Szewczyk 16 .