II liga koszykarzy: Bohater Busz. AZS UJK w drugiej rundzie Play-Off

MAT
Mateusz Kołodziej
Po zaciętej końcówce koszykarze AZS UJK Kielce pokonali w Rudzie Śląskiej Pogoń 87:84 i awansowali do drugiej rundy fazy Play-Off drugiej ligi. Tam na kielecką drużynę czeka już Tur Bielsk Podlaski.

Kielczanie wygrali rywalizację ze śląską drużyną 2:0. Przed tygodniem pokonali rudzian we własnej hali 91:87. Już wtedy nasz zespół nie omijały kontuzje. Podobnie jak przed tygodniem, tak i teraz w Rudzie Śląskiej nie zagrali kontuzjowani Maciej Szewczyk i kapitan zespołu Piotr Osiakowski. Dodatkowo pod znakiem zapytania stał występ Igora Jagiełło, który doznał kontuzji w pierwszym meczu. On jednak ostatecznie w Rudzie Śląskiej zagrał.

Mimo osłabień kielecka drużyna znów zagrała jednak ze stuprocentowym zaangażowaniem, poświęceniem i sercem do walki. Zespół prowadzony przez Rafała Gila dobrze rozpoczął mecz. W pierwszej kwarcie zyskał kilku punktowe prowadzenie, głównie dzięki skutecznej grze pod koszem Marcela Kapuścińskiego, który w pierwszej kwarcie zdobył aż 11 punktów. W drugiej kwarcie rudzianie dochodzili nasz zespół na jeden punkt, a nawet był remis, jednak wtedy znów kielczanie karcili gospodarzy rzutami z dystansu. Do przerwy trzema punktami prowadził AZS UJK (43:40), a po 4 minutach trzeciej kwarty nasza drużyna prowadziła już 53:42. Nie był to jednak koniec emocji, bo gospodarze dzielnie walczyli. Na minute przed końcem czwartej kwarty Pogoń wyszła na pierwsze w meczu prowadzenie (65:64). Na 6 minut przed końcem meczu rudzianie prowadzili już nawet 75:68, ale wtedy właśnie nasi koszykarze pokazali charakter. Na 4 minuty przed końcem kielczanie przegrywali 74:78, jednak wtedy, w odstępie półtorej minuty dwa razy za trzy punkty trafił Artur Busz i kielczanie odzyskali prowadzenie. Potem dołożył jeszcze punkt z rzutu wolnego i kolejne dwa w kolejne akcji.W końcówce szalony rzut za trzy trafił jeszcze dla gospodarzy Paweł Mol, ale ostatnie słowo należało do Mateusza Druszcza, który pewnie wykorzystał dwa rzuty wolne.

AZS UJK wygrał rywalizację z Pogonią Ruda Śląska 2:0 i w kolejnej rundzie Play-Off czeka już na naszą drużynę silny zespół Tura Bielsk Podlaski, drugi zespół sezonu zasadniczego w grupie B II ligi, który w pierwszej rundzie play-off również 2:0 pokonał rezerwy lubelskiego Startu. Pierwszy mecz już w następny weekend na Podlasiu.

Pogoń Ruda Śląska - AZS UJK Kielce 84:87, (25:29, 15:14, 27:21, 17:23)
AZS UJK:
Druszcz 23 (3x3), Busz 19 (4x3), Bloda, Nowakowski 10, Kapuściński 17 - Pawlak 2, Fugiński, Jagiełło (1x3), Szwedo 7 (1x3),

Pogoń: Jeleń 4, Mol 12 (1x3), Pawlik 31 (2x3), Komandzik 13, Stankala 6 - Sebrala 7 (1x3), Sega 8 (1x3), Respondek 3 (1x3), Kozłowski.