II liga koszykarzy: Dla AZS UJK faworyt był za silny. Teraz czas na rewanż w Kielcach

MAT
25 strat i wysoko przegrana druga kwarta zdecydowała o porażce koszykarzy AZS UJK Kielce w pierwszym meczu pierwszej rundy fazy Play-Off w drugiej lidze. Kielczanie przegrali na wyjeździe z najlepszym po rundzie zasadniczej Księżakiem Łowicz 72:87.

W pierwszej kwarcie kielecki zespół dzielnie dotrzymywał kroku faworytowi, w 8. minucie prowadził nawet 19:16. Niestety w drugiej kwarcie nasz zespół otrzymał od doświadczonych rywali potężne ciosy. Na dwie minuty przez przerwą przewaga gospodarzy wynosiła już 19 punktów (47:28). Ostatecznie tę część gry zespół z Łowicza wygrał aż 23:8 i do przerwy prowadził 49:31.

Brawa akademikom należą się za podjęcie walki po przerwie. Pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty kielczanie wygrali 14:4 i zmniejszyli starty do zaledwie sześciu punktów (51:45). Na sześć punktów nasz zespół zbliżył się w tym meczu jeszcze raz. W 32. minucie po punktach kapitana Piotra Osiakowskiego było 65:59. Na więcej AZS UJK nie było jednak stać.

Całą ostatnią kwartę w kieleckim zespole zagrał Łukasz Fąfara, dla którego był to pierwszy mecz w tym sezonie po przerwie.

Księżak Łowicz - AZS UJK Kielce 87:72, (26:23, 23:8, 16:24, 22:17)
AZS UJK: Druszcz, Sprengel 11 (1x3), Lewandowski 21 (3x3), Nowakowski 2, Osiakowski 12 - Pawlak 5 (1x3), Fąfara 2, Jagiełło 2, Szwedo 4, Szewczyk 13.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw Księżak Łowicz prowadzi 1:0. Drugi mecz w niedzielę 25 marca w Kielcach. Początek o godzinie 18 w hali przy ulicy Świętokrzyskiej 21.

W innych meczach: Żubry Białystok - Stal Stalowa Wola 95:57, AZS UMCS Lublin - Hutnik Warszawa 83:60.