II liga koszykarzy: Dobry mecz, ale porażka koszykarzy AZS UJK Kielce na Podlasiu

MAT
archiwum
W pierwszym meczu drugiej rundy fazy Play-Off drugiej ligi koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w Bielsku Podlaskim z Turem 80:90. Rewanż 13 kwietnia w Kielcach.

Mimo porażki kielczanie zagrali dobre spotkanie, a cały mecz również stał na wysokim poziomie. Klasą samą dla siebie był w ekipie gospodarzy skrzydłowy Łukasz Kuczyński, który zdobył dla swojego zespołu aż 50 punktów, czyli w pojedynkę rzucił więcej niż połowę punktów całej drużyny Tura.

33-letni zawodnik podlaskiej drużyny już po pierwszej kwarcie miał na koncie 19 punktów, zaledwie o dwa mniej niż cala drużyna AZS UJK Kielce. Nasz zespół nie zaczął jednak meczu źle. Po pierwszy akcjach prowadzili 2:0 i 5:2, 8:5 i 14:12. Kielczanie dobrze rzucali za trzy punkty (5 „trójek” w pierwszej kwarcie) jedna grę gospodarzy ciągnął wspomniany Kuczyński. W drugiej kwarcie Tur prowadził 34:28, jednak kilka celnych „trójek” pozwoliło naszej drużynie znów na objęcie kilku punktowego prowadzenia. Końcówkę pierwszej kwarty lepiej zagrali jednak ponownie gospodarze i to oni schodzili na przerwę prowadząc 45:41.

Po pięciu minutach trzeciej kwarty bielszczanie prowadzili już 59:45, ale to nie oznaczało, że kielecka drużyna się podda i będzie po meczu. Po 3 kwartach przewaga Tura wynosiła 13 punktów (68:55), jednak ambitna pogoń przyjezdnych w czwartej kwarcie sprawiła, że na trzy minuty przed końcem przewaga gospodarzy wynosiła tylko 4 punkty. W końcówce znów sprawy w swoje ręce wziął niesamowicie dysponowany tego dnia Łukasz Kuczyński, który przypieczętował zwycięstwo Tura.

Kielczanie musieli w tym meczu radzić sobie bez kontuzjowanego Artura Busza. W rywalizacji do dwóch zwycięstw Tur Bielsk Podlaski prowadzi z AZS UJK Kielce prowadzi 1:0. Kolejne spotkanie w sobotę 13 kwietnia o godzinie 15 w hali Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Świętokrzyskiej 21H w Kielcach.

Tur Bielsk Podlaski - AZS UJK Kielce 90:80, (24:21, 21:20, 23:14, 22:25)
AZS UJK:
Druszcz 14 (4x3), Jagiełło (1x3), Osiakowski 7 (1x3), Nowakowski 6, Kapuściński 14 (1x3) - Pawlak 9 (3x3), Bloda, Szwedo 11 (1x3), Szewczyk 10.
Tur: Weres 1, Kus 5 (1x3), Lewandowski 6, Stefanik 14, Kuczyński 50 (6x3) - Bębeniec 7 (2x3), Milewski 5 (1x3), Monach 2, Marczuk.