II liga koszykarzy: Ekstraklasa była za mocna

Mateusz Kołodziej
Na tle silnych rywali dobrze radził sobie Jakub Lewandowski (w białej koszulce), który rzucił 30 punktów. Mateusz Kołodziej
Koszykarze AZS UJK Kielce przegrali w Lublinie ze Startem 70:94 w 22. kolejce II ligi. Aż ośmiu zawodników w kadrze rywali było z ekstraklasy.

Lublinianie do tej pory wygrali tylko sześć meczów i z punktu widzenia tabeli, to kielczanie byli faworytem meczu. Jednak w niedzielę Start wystąpił z aż ośmioma zawodnikami, którzy na co dzień grają w ekstraklasie w pierwszej drużynie z lubelszczyzny. Przewagę umiejętności i doświadczenia było więc widać gołym okiem, a to przełożyło się na ostateczny wynik.

Nasza drużyna nie prowadziła w tym meczu nawet przez moment, rywale mieli przewagę warunków fizycznych pod koszami, trafiali też często za trzy punkty, jednak kielczanie mieli swoje dobre momenty w tym meczu. W drugiej kwarcie po rzucie najskuteczniejszego wśród wszystkich zawodników Jakuba Lewandowskiego (zdobył 30 punktów) przewaga gospodarzy wynosiła tylko pięć punktów (31:26). W drugiej połowie momentów walki było mniej, a przewaga Startu w pewnym momencie wynosiła nawet 30 punktów.

Nasza drużyna zajmuje 8 miejsce w tabeli grupy B II ligi. Do końca sezonu zasadniczego zespołowi Rafała Gila pozostały do rozegrania cztery spotkania.

TBV Start II Lublin - AZS UJK Kielce 94:70, (27:19, 21:16, 31:15, 15:20)
AZS UJK:
Sprengel 8 (2x3), Lewandowski 30 (4x3), Osiakowski 7 (1x3), Nowakowski 1, Szwedo 3 - Druszcz 11 (2x3), Pawlak 2, Szewczyk 8, Jagiełło.

W następnej kolejce nasza drużyna zmierzy się 17 lutego we własnej hali z ŁKS-em Szkołą Gortata Łódź.